Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o televizní film, je nejnovější verze "Titanicu" poměrně zdařilá. Nicméně... Podobnost s Cameronovým veledílem je natolik do očí bijící (charaktery a životní příběhy postav, záběry typu "dáma s mohutným kloboukem vylézá z automobilu a stáčí zrak vzhůru ke kotvící lodi" atd.), že jsem byla do slova a do písmene znechucená... ()

manonfire 

všechny recenze uživatele

Hned čtyři zamilované páry, jejichž lásky se do své "hluboké osudovosti" vyvinuly během několika hodin......Ach a všechny odsouzené k zániku ve vodním výru parníku. Co takhle zkusit konečně zkázu Titaniku pojmout bez té více či méně debilní růžové knihovny? Myslí si snad krom filmařů ještě někdo, že utopených, kterým zrovna hormonky nepopletly hlavu, bude menší škoda? Kouknul jsem na to kvůli Ruth Bradley, ale to jsem netušil, že má roli další blbky omámené fluidem jižanského polocigoše. 40% ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Ubránit se srovnávání s Cameronovým velkofilmem prostě nešlo. Souhlasím s tím, že je to opravdu hloupé. Cameron svůj film nacpal vším, čím se dalo, tedy tím, co chtěl divák vidět. Tohle bylo televizní zpracování, které nabízelo i několik zajímavých momentů. Určitě by to šlo zkrátit. První film moc nenadchl. Druhý to všechno vynahradil. Za dobrý nápad považuju to, že první film sleduje události z pohledu cestujícíh z první třídy a druhý z pohledu posádky, potom se to samozřejmě všechno protnulo. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Koukatelná televizka, jejíž hlavní nyvýhodou je přepálená stopáž, nevhodně podělená tak, že 2x90 minut sledujete vesměs ty samé události, jen s obměnou hlavních postav. Druhá část filmu mě bavila o něco více, ale když to shrnu dohromady, na víc jak dvě hvězdy to nevydá. A pokud nežerete Titanic trochu nadprůměrněji, vystačíte si mimo dokumentů jen s tou filmovou verzí, již má na svědomí Cameron. ()

R´Hell 

všechny recenze uživatele

Tento dvoudílný televizní film přímo pohřbívá jeho druhý díl, ve kterém se snad celou hodinu (z 90 min.!) opakují prakticky totožné scény jako v díle prvním, kromě pár doplňujících informací, které ovšem nejsou nikterak zajímavé a pro celkový děj nejsou důležité. Zatímco první část se mi docela líbila (s přehlédnutím černobílého pojetí charakterů), druhá část mě zklamala na plné čáře, sledovat ji bych přímo nazvala ztrátou času. Postavy třetí třídy a služebnictva dostaly spoustu prostoru, který byl využit maximálně vágním způsobem, jediné čehož režisér docílil je nervozita pasažérů i diváka. Tedy s tím rozdílem, že pasažéři jsou nervózní, protože neví, zda na ně zbude místo v záchranném člunu, divák proto, že se nemůže dočkat, až se tam něco stane - nebo až to konečně skončí. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (9)

  • Minisérie vznikla u příležitosti stého výročí potopení slavného zaoceánského parníku. (Olík)
  • Prvý film o Titanicu natočený digitálne. (Zaara)
  • Řemeslníci vybudovali v budapešťských studiích například šedesát metrů dlouhou palubu s promenádou, padesáti metrový kus paluby se záchrannými čluny nebo pětasedmdesát metrů dlouhý koridor chodeb. (Olík)

Reklama

Reklama