Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Prostě výborné drama. Jedničku jsem neviděl, ale Money never sleeps je neskutečně poutavé a zajímavé a ač nejsem ekonom, tak mě to i na celkem delší stopáž filmu opravdu hodně bavilo. Herci nemají chybu a je příjemné vidět Michaela Douglase v roli zkrachovalého finančníka, to mi k němu prostě zkrátka sedne.

Hříšníci a svatí (2010)

Takhle má vypadat kvalitní béčkový akční film. Dialogy, které mají hlavu a patu, zajímavý námět a sympatičtí herci. Palec nahoru a 80%.

Černá labuť (2010)

Ne, nepatřím mezi obdivovatele baletu a nikdy patřit nebude, ovšem Černá labuť není jen o baletu. Natalie dostala opravdu zaslouženě Oscara za tuhle roli, kde hraje opravdu až přehnaně ctižádostivou baletku, která je tak moc do baletu „zažraná“ že okolní svět plyne okolo ní. Je chladná a neústupná a to vše se jí snažit odnaučit umělecký šéf baletu, i když jeho pohnutky nejsou zrovna z těch nejčestnějších. Film je opravdu velmi dobře postavený a tak jeho stopáž uteče celkem rychle a konec byl pro mě celkem šokující…

Králova řeč (2010)

Další ukázka toho, že udělené Oscary ovlivňují diváky. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale kdyby tenhle film nedostal 4 Oscary, tak nevěřím tomu, že by měl tak vysoké hodnocení. Je zde názorně vidět, že i když film je vlastně ve výsledku skoro o ničem, přesto je uznávaný. Pro mě je postavit film na tom, jak se panovník učí zvládat vadu řeči jako dějová zápletka opravdu málo. Co na druhou stranu musím přiznat je opravdu kvalitní herecké obsazení, které se se scénářem celkem dobře popralo a tak to na průměrné hodnocení stačí.

Sociální síť (2010)

Je už to nějaká doba, co jsem "propadl" Facebooku a proto film o jeho tvůrci Marku Zuckerbergovi byl skoro povinností. Musím říct, že opravdu smekám a jedná se o vynikající snímek, který se sice asi úplně tak nedrží zkutečností (i sám Mark na to prý upozorňuje), ovšem po filmařské stránce fakt nemám co dodat, to se musí vidět.

Červená Karkulka (2011)

Nečekal jsem žádný extra povedený film a bohužel jsem se nemýlil. Samotný příběh má k pohádce Červená karkulka, co zná každý z dětství opravdu hodně daleko a dost dobře nechápu, proč se tvůrci přesto v některých (asi ve dvou) pasážích snažili proslavenou pohádku napodobovat. Když se člověk odprostí od předsudků, tak to nakonec není až tak špatný příběh, atmosféra je celkem příjemná, ovšem co je opravdu nepovedené jsou triky, prostě ten vlkodlak působí tak strašně uměle, spíše jako kdyby se jednalo o TV film. Co musím ocenit je celkem slušné tajemství, kdo vlastně je obávaný vlkodlak, i když po nějaké době to pozorný divák odhalí, přesto si zpočátku nemůže být jistý.

Jsem číslo čtyři (2011)

Oddychovka, trocha sci-fi, trocha romantiky a trocha akce. Na relax ideální.

Zrození Planety opic (2011)

Jedním slovem nádhera. Vynikající příběh, který má hlavu a patu, neskutečně skuteční šimpazi a dobré herecké obsazení, co víc si od filmu přát. Starší filmy si trochu pamatuji z dětství, ale ať se na mě nikdo nezlobí, dnes působí dřívější masky opravdu komicky, ale je to prostě dobou. Už aby tu bylo pokračování.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

První díl měl podle mého názoru dvě obrovské výhody, které mu dodaly punc originality. První byla atmosféra malého zasněženého městečka na Aljašce a druhá v podobě hereckého obsazení, a tak se z hororu, od kterého se moc neočekávalo, stala úspěšná podívaná. Jak to tak bývá, po úspěchu se objevil tento druhý díl s podtitulem Doba temna. Pryč je skvělá atmosféra Aljašky a zajímaví herci a pryč je dokonce i režisér jedničky. To vše by se dalo překousnout, kdyby Doba temna nesklouzla ke klasickému klišé o krvežíznivých upírech a hrstce zarputilých bojovníků, kteří se je snaží vyhladit. Je pravda, že se tvůrci snažili nacpat do snímku, co nejvíce odkazů na jedničku, dokonce přetočili i závěr jedničky s novými herci, ovšem to opravdu nestačí. Scénář sice není úplný průšvih, ale je to slabý průměr, který sice neurazí až tak moc, ale v žádném případě nenadchne jako původní 30 dní dlouhá noc. Nechci prozrazovat závěr, ale ten opravdu nemohl být hloupější…

Zpověď (2011) (seriál)

Tenhle projekt je opravdu ojedinělý. Musím se přiznat, že doposud jsem opravdu neviděl žádnou minisérii ani seriál, u kterého by měla každá epizoda ccca 6 minut. The Confession to však změnilo. Dialogy nemají chybu a ač pozornějšímu divákovi po chvíli dojde, jak se vlastně věci mají, i tak těch cca 60 minut opravdu nemusí litovat. Jistým způsobem je to i vzpruha pro Kiefera Sutherlanda, který se po skončení vynikajícího seriálu "24" zatím neobjevil v žádném podobně kvalitním projektu.