Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Málokdy se stává, že druhý díl se povede více než první. U Madagaskaru se to však povedlo. Tučňáci, stará babka mlátíci všechny kolem kabelkou, Mort a a "skvělý" pískač král Jelimán mě opět pobavili dosytosti, což je u dnešním množství teenagerských komedií docela úspěch. Film jsem sice viděl s českým dabingem, ale myslím, že zrovna u tohoto filmu se velice povedl. 70%

VALL-I (2008)

Dlouho jsem přemýšlel a hledal důvod proč dát tomuto vcelku povedenému animáku o hvězdu navíc. Bohužel jsem ho nenašel. Ano, po vizuální stránce pěkný a propracovaný film, ale v dnešní době to není zas takový zázrak. Pohled na postapokaliptický svět byl zajímavý a Wall-e roztomilý, ale děj mi přišel nudný a bez pořádné zápletky. Úsměvné a roztomile romantické scénky to zkrátka nezachrání. Možná to po dalším zhlédnutí uvidím jinak. Zatím 65%

Pařba ve Vegas (2009)

Povedená komedie planá absurdit a skvělých vtipů. Čekal jsem od toho nějakou trapnou úchylárnu, ale opak byl pravdou. Ještě nikdy se mi asi nestalo abych se celé závěrečné titulky smál. Pro mě nejlepší komedie roku 2009. 85%

REC (2007)

Záhada Blair Witch mě příliš nedostala, i když oceňuji její originálnost. Toto je úplně o něčem jiném. Vše naprosto uvěřitelné a do jisté míry děsivé. Film navíc od začátku do konce pěkně odsýpá. Původně jsem chtěl dát 3*, ale záveř mě přesvědčil, že si tento film zaslouží více. Posledních 20 minut je úžasných. 80%

Stáhni mě do pekla (2009)

Opravdu dobře zpracovaný nápad prokletí, který už tu sice byl, ale to mi vůbec nevadí. Raimi si vzpoměl jak se dělá horor a i když si vzpoměl spíše na své 80's nezapoměl ani na to co teď frčí. A mě se ty mi lehce nablblé scény v moderním kabátě líbily. Lekačky byly sice laciné, ale fungovali a já se lekal a děsil, a to je přesně to co od takového filmu čekám. Navíc konec byl nejenom překvapivý, ale konečně bez nudného hororového happy endu. Raimiho comeback v hororové tvorbě dopadl na jedničku a také dokázal, že jeho hlavním cílem je bavit lidi. Mě pobavil královsky. 85%

Agent v sukni (2000)

Nudné, trapné. Je to prachsprosté ukradení nápadu z filmu Mrs. Doubtfire, který však byl vtipný. 20%

Pátek třináctého (2009) odpad!

O tom, že Nispel umí natočit dementní film není pochyb. Osobně jsem od tohoto filmu čekal jen to nejhorší, ale stejně to bylo ještě horší. Vraždy nezajímavé a nudné, atmosféra nulová. Film má opravdu hrozný závěr a spoustu logických chyb. Nejvíce mě dostalo: "Haló policie chci nahlásti vraždu, v domě u Křišťálového jezera" a za půl hodiny se krokem blíží auto s jedním neozbrojeným poldou....Americká hnusná popcornová rádoby hororová zábava. Tohle musí odsoudit i sklaní fanoušci Friday the 13th. Ty tři pátky mi k tomu, abych poznal, že tohle není ten pravý Jason bohatě stačí. Možná bych dal půl hvězdy za ty krásný holky, která jedna po druhé postupně ukázaly kozy, ale ten film si to nezaslouží. 5%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Odbyté, velice odbyté. Knižní předloha je přitom velice slušná avšak způsob jakým je zpracovaná se mi vůec nezamlouval. Je opravdová škoda jak to dopadlo, přitom herecké obsazení je už standartně dobré a jejich výkony také. Čekal jsem o toho však více. 65%

Natěrač (2008) (TV film)

Jako divadelaní přdstavení asi dobré, jako film slabé. Herecké výkony jsou "přehnaně hrané", pro film chvílemi až trapné, což je asi schválně, avšak herecké obsazení tomu trochu přidává. 50%