Oko (2002)

Asijské duchařiny patří patří mezi kvalitní horory, ale koukatelné jsou obvykle jen pro určitou skupinu lidí a pro ostatní jsou snesitlné jen některé. Boužel však já se mezi tuhle skupinu neřadím a Oko mezi snesitlné filmy asi nepatří. Film s dobrou atmosférou mě nedokázal zaujmout ničím, než pár děsivými scénami. Námět je nedotažený a v podstatě i neoriginální. 60%

Nezvaná (2009)

Bohužel mám tu smůlu, že se mi remake dostane do ruky většinou dřív než originál. Nicméně to nemění nic na tom, že tenhle film se povedl. Až do samotného závěru se tváří jako nevinný a poměrně nezajímavý hororový thriller s dvěma možná třema povedenýma lekačkama a jednou scénkou kdy vás možná zamrazí v zádech. Avšak budete-li se na film dívat, bez jakýchkoliv předem prozrazených informací co se děje týče či bez znalosti originálu poskyte závěr ač ne úplně originální, tak přesto dobré hororové uspokojení. 70%

Karanténa (2008)

No co k tomuhle napsat...Krásný způsob jak z povedeného Evropského filmu Amerika vymlátila dalsí prachy. Samozřejmě film nezklame, (jak by taky mohl když je film téměř do detailu okopírovaný) ale když si pustíte podruhé REC uděláte lépe. Remake všeobecně mi zas tak moc nevadí (pokud je aspoň trochu kvalitní), ale tohle je naproso zbytečné. Jestliže očekáváte od remaku film založený na stejném ději, od Karantény dostanete nejen stejný děj, ale i stejné scény a prakticky i dialogy. Navíc atmosféra z RECu se ztratila. 50%

Nenarození (2009)

Miluju duchařiny všeho druhu. Otázkou však zůstává: "Dokáže Unborn nabídnout něco nového?" Odpověď je jednoduchá: "Nedokáže". Je to jasný důkaz nenápaditosti scénaristy, který vlastně jen vzal nápady z předchozích hororů a zpatlal je dohromady. Asi nejvetším problémem je, že asi v první půlhodině filmu se vám naskytne zajímavá podívaná, která však prozradí vše, co může tenhle povedeně zpracovanej film nabídnout. Bohužel ani konec nepřinese vlastně nic moc zajímavého nebo překvapivého. 40%

T.M.A. (2009)

Tak pokus o český horor dopadl vysoko nad mé očekávání. Zpracování filmu je poměrně slušné, neokoukaní herci a docela dobrá hudba navazuje místy solidní atmosféru. Celý film bohužel ohromně zazdí scénář, konkrétně pak dialogy a některé opravdu směšné scény. Bohužel se také pan scénárista ani trochu neřídil heslem "V jednoduchosti je síla", a tak je T.M.A. neuvěřitelně dějově složitá a ve spoustě věcí nepochopitelná, ale i přesto slušná podívaná, která se v České kinematografii řadí mezi jasný nadprůměr. Srovnávat to však se světovou by byl holý nesmysl. 50%

Smrt čeká všude (2008)

Moje očekávaní byla asi příliš velká, ale to zapříčinilo jednoznačně těch šest zlatých sošek, které tento nízkorozpočťák získal. Kathryn Bigelow vsadila na drsný Irák a ukázala světu zajímavé naturalistické scény, za což si jako žena určitě zaslouží obdiv. Válečná atmosféra filmu se však vytrácí při každém zneškodnění bomby, a tak se ve filmu objevují opravdu silné chvilky, ale také velice slabé chvíle. Osobně si myslím, že nám některé filmy z období 2. světové nabízejí zajímavější podívanou. 60%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

OBSAHUJE SPOILERY! Původně to bylo 5*. Po delším zamyšlení to však musím trochu poupravit a to ne proto, že by se mi film nelíbil. Hlavním důvodem jsou výrazné a při sledováné filmu možná přehlédnutelné, avšak o to výraznější neslmysly. Těch problémů se tam vyskytuje hend několik např. Když rodiče nechtějí aby jejich syn chodil do zadní části zahrady, proč nechávají pernamentně otevřenou bránu? Jak je možné že osmi letý kluk pravidelně chodí krmit svého židovského kamaráda a později pronikne nepozorovaně do tábora? Jak to, že hlavní důstojník vedoucí koncentrační tábor má za ženu ochránkyni Židů? Přesto všchno je film velice poutavý a perfekně natočený. S jistou dávkou originalitosti se jasně vybočuje mezi ostatními (někdy opravdu nudnými) válečnými dramaty a zároveň perfektně a bez jediné kapky krve vystihuje největší nacistické zvěrstvo. 85%

Wimbledon (2004)

Popravdě jsem si ten film pustil jen kvůli Kirsten Dunst. Nakonec se z toho vyklubal solidní romantický film s typickým autsaidrem ala Rocky Balboa. Dobrá zábava na nedělní odpoledne. 70%

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Bohužel Disney, stejně jako Pixar ve svých posledních filmech (Wall-e nebo Ratatouille), vsadil spíše na roztomilost a dojemnost než vtip. I když křeček i holuby byli zábavní, nemohlo se to vyrovnat veverce z Doby ledové. Trochu škoda mohlo to být jasných 5*. Bolt naštěstí svou energičností a nasazením přebíjí nudné dialogy. Celkový dojem z filmu zachraňuje zajímavý námět a (dnes už asi ne moc překvapivě) pěkné zpracování. 70%

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

POZOR TENHLE KOMETÁŘ JE SPOILER! Tak tohle se může stát je v Texasu. Vezmem si to pěkně popořádku. O vraždě člověka se dozví pouze jeden sklerotický šerif, který zapomíná brokovnici společně s příbuzným podezřelého v autě. Příbuzný samozřejmě nemůže dopustit, aby byl chudák Thomas zatčen, tak využije šerifové drobné nepozornosti a brokovnicí ho zastřelí (díky bohu relativně brzo po dalších chybách šerifa bych se začal obávat že je americká policie neschopná). To zněj a celé jeho rodiny udělá úchyláky se zálibou v zabíjení.(nebo snad už takový byli i před tím?) Naštěstí však kolem projíždí skupinka mladých lidí. Zastaví se v obchodě kde je i skupinka zabijáckých motorkářů. Jedna holka z tohoto gangu je chce zabít (asi z nudy), ale naše mladé hrdiny zachrání nový "spravedlivý" šerif. Pak zhebne pár dalších lidí (nevím přesně jak, protože nějak se mi zavřeli oči). Když jsem se probudil tak jsem děkoval panu scénaristovi, že dal uzené tváři takovou fyzičku takže film neskonči happy endem. A za ten konec dávám 20%.