Hory zalité krví (2009)

Asi jsem divnej, ale mně u hixploitation baví nejvíc ta počáteční pohodička, když víte, že vyrazivší si partička teenagerů, která si tak užívá, plánuje, chlastá, souloží, hulí a kdo ví co ještě bude za chvilku naháněna partou buranů nebo nějakým znetvořeným chlapíkem. Ale k filmu, právě tento film měl totiž ten úvod delší, ale nutno říci že po dějové lince poměrně zajímavý a zábavný. Pátraní po původním Hills Run Red včetně jediného dochovaného traileru (za ten palec nahoru) bylo netradičním osvěžením klasického děje, kdy jede banda prostě na dovolenou/výlet nebo jen tak projíždí. Řemeslně byl film zvládnutý poměrně slušně a byť je celkem dost hloupý a i v samotném filmu jsou probírány hororová klišé, sám film se jim nevyhne. Disponuje také celkem velkým množstvím krvavých a brutálních scén, které jsou také dobře zpracovány. V celkovém součtu je tak nutno říct, že film mě poměrně mile překvapil. Hodnocení někde mezi 3* a 4*. 70%

Plivu na váš hrob 2 (2013)

První díl považuju za jeden z nejpovedenějších remakeů vůbec, byť pravdou je, že je to i proto, že původní film se mi nelíbil. Nicméně rape & revenge je subžánr exploitation který mě obvykle nenudí. A I Spit on Your Grave 2 není výjimkou. Oproti prvnímu dílu dochází ke změně prostředí z venkova do města. Většina filmu se však odehrává kdesi v podzemí, a tak si město stejně neužijeme. První polovina filmu je hodně silná, druhá, kdy přichází pomsta hlavní hrdinky, je slabší. Přeci jen pasti a pomsty v prvním díle byly originálnější. Na syrové zobrazování násilí si moc nepotrpím, proto kvůli němu nebudu film vyzdvihovat do nebes. Jemma Dallender je moc hezká a sluší jí to minimálně stejně jako Sarah Butler v první díle (remakeu). Film se drží zaběhnutých standartů a ničím nepřekvapí, nicméně v rámci svých vod jde o jasný nadprůměr. 75%

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Zatímco jednička na mě působila pocitem ne úplně využitého potencálu, dvojka asi má maximum co z daného scénáře a nápadu vyždímat mohla. Někollik scén je opravdu povedených a velice zábavných (v rámci hororové komedie - splatteru). Na krvi a vnitřnostech se také nešetřilo. Dead Snow 2 se stal od začátku do konce neuvěřitelnou masakrální jízdou, ale oproti prvnímu dílu, který sice měl pomalejší rozjezd, není už tolik vystavěný jako horor a já na splattery moc nejsem. Přesto všechno to za zhlédnutí stojí. 55%

Děs v prádelně (1995)

Kingův Šroťák znám a hodně se mi líbil. Nutno říct že má asi jen 20 stran, takže jsem po měl přečtenej za dobu kratší, než se stopáž tohohle filmu a bylo mi jasné, že udělat z něj film na 106 minut nebude zrovna snadné. No popravdě byl jsem trochu zklamán, tohle je ryzí béčko, což se asi z námětu ani nic jiného vyždímat nedalo, přesto však jsem při čtení povídky neměl ten pocit. že je příběh o vraždícím madlu až taková sranda. Stephen King, jak se po zhlédnutí filmu zdá, dostal z námětu maximum a film ho napodobit nedokázal. Robert Englund je docela fajn, ale o ostatních hercích se to říct nedá. Ačkoliv je povídka krátká a ve filmu je spousta prvků navíc, film je v první půlce ještě více uspěchaný než jeho předloha. 50%

Úsvit mrtvých (2004)

Dawn of the Dead z roku 2004 to rozhodně natřel svému o 26 let staršímu předchůdci ve všech směrech. Zack Snyder jakožto režisérský zelenáč nastartoval novou éru a pohled na zombie, dal jim rychlost a neutuchající chuť po mase doplněnou solidní nebezpečností. Zombie filmů kde se neřeší původ viru, který způsobil nákazu je hodně. A tenhle jednoznačně patří mezi nejlepší. 85%

Insidious 2 (2013)

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a to platí i pro nejtalentovanějšího hororového režiséra současnosti Jamese Wana, i když ne úplně. První polovina je mírné zklamání, které se (alespoň co se týče mě) násobí záběry z opuštěného domu ala "found footage movies", které se mi dost nelíbily a dělají dojem tuctového průměrného fillmu, kterým Insidious rozhodně není. Naštěstí vše stoprocentně zachraňuje působivý a originální děj, který chytře a zajímavě rozšiřuje příběh jedničky a posouvá (ještě nekončící) sérii o kus dále. Ve výsledku tedy dvojka není neoriginální a není ani zklamáním. Na jedničku však ale ani zdaleka nemá. Konec nám však naznačil, že série Insidious ještě nekončí a doufám že třetí díl mě dostane znovu tak, jak to dokázala jednička. Suma sumárum vysoký hororový nadprůměr. 85%

Lesní duch (2013)

Není remake jako remake. Některé jsou zbytečné, jiné nechtěné a jiné mají svůj smysl. A přesně tím posledním je nový Evil Dead. Stará Raimiho klasika má vše co mohl řežisér v dané době z filmu vyždímat. Dnes už ale jsou možnosti někde jinde a právě Evil Dead trpí v zastaralých efektech a laciném zpracování. A proto měl remake velikou šanci zapůsobit už právě zrekonstruováním starých scén. A jsem rád, že jsem se těch nejdůležitějších dočkal (znásilnění stromem). To že se pár věcí mění (poslední přeživší, důvod návštěvy chaty apod.) mi vůbec nevadilo, právě naopak, člověk aspoň nezná dopodrobna průběh celého filmu a právě proto není tento film filmem zbytečným. Přesto jsem se ale nijak zvlášť královsky nebavil a ač chápu nadšení některých lidí z filmu, chápu i skepsi. Hodnocení průměrné, film ale průměrem není. 65%

Světová válka Z (2013)

Nový dymamický pohled na zombie, který je možná všechno jen ne nuda. Jen je potřeba sednout a koukat, ne zbytečně přemýšlet. Já seděl a bavil se. 80%

Total Recall (1990)

Docela se divím, že se mi tenhle poměrně zásadní Schwarzeneggerův kultovní snímek vyhýbal, respektive, že jsem se já vyhýbal jemu. Na jednu stranu možná i dobře, dříve bych jej asi neocenil. Z dnešního hlediska v několika otázkách možná trošku utopická sranda (sposta věcí ohledně samotného Marsu), ale rozhodně dobově pecková záležitost na úrovni a možná, že role kde mě Arnold bavil vůbec nejvíc. Pravdou ale je, že na fimu má asi hlavní zásluhu velice zajímavý příběh, ale i tak dobrý výkon. Půl hvězdy plus za záběr na Arnieho svaly při práci se zbíječkou. :-) 85%

Jack a obři (2013)

Poměrně působivě odvyprávěná pohádka, kterou asi každý alespoň okrajově zná. Fantasy kabát, který toto zpracování dostalo je celkem na úrovni. Za vyzdvihnutí stojí i pár scén, jezení některých postav (chudáci děti) a celkově na pohádku i pro dospělé, byť ne velká, schopnost vtáhnout do děje a to i možná právě zmíněnými scénami. 50%