Zavěste, prosím (2000)

Film, který se zavděčí snad každému. Ať už jsou to rozepře se sourozenci nebo složitý vztah s otcem... Nikdy není ale příliš pozdě na budování lepších vztahů...

Počátek (2010)

Vypadá to, jakože Nolanovy filmy budou taková setkání starých přátel. Z toho ale není třeba mít strach. Naopak, Nolan si vybírá herecké špičky, které dokáží zahrát v podstatě cokoliv. V Počátku se setkáváme se světem, který je těžko pochopitelný. Co je realita? Co je sen? Kdo je dobrý? Kdo je špatný? Christopher Nolan má zjevně nekonečnou fantazii, protože napsat tak propracovaný a složitý scénář muselo dát práci. S tím, že avizoval natočení menšího filmu. On ale neumí točit malé filmy, protože Nolanova mysl je velká, otevřená a plná úžasných nápadů. Díky Počátku máme možnost nahlédnout do jeho mysli a je to trochu šílené. U filmu se člověk ani chvíli nenudí, protože má velice rychlý spád a přímo přetéká událostmi, akcí, rozhovory... Mozek šrotuje jako šílený, aby zpracoval celý děj. Nolan si byl vědom toho, že je Počátek těžký film a tak do něj zapracoval něco odlehčujícího a to ve formě dua Eames/Arthur, které se na youtube dočkalo nespočtu vtipných sestřihů (např. ve stylu Hledá se Nemo nebo 500 dní se Summer). Scény s tímto duem opravdu pobaví, ať už jde o kopanec nebo střílení. Dále tu máme Doma Cobba, machra přes extrakce, který si to ale trochu zavařil a teď je jeho jedinou možností přijmout nabídku na vnuknutí myšlenky od Saita. Takové vnuknutí ale není až tak snadné. Vyžaduje velké přípravy a hrozí velká rizika. Cobbovi to za to ale stojí. Dalším krásným bonusem filmu je Marion Cotillard. Její krása ochromuje a scéna z hotelového pokoje a její šílené oči... Marion s námi projde celým filmem a mate nejen nás, ale především Cobba, který kvůli ní více či méně, rád či nerad kazí, co zrovna jde. Počátek je rozhodně skvělá podívaná, kterou mohu jen doporučit. Na Toma Hardyho se vždycky skvěle kouká!

P.S. Miluji Tě (2007)

Člověk si to ani nechce představovat, jak mu bude, když přijde o milovaného člověka. Jeden den máme všechno a druhý den nic. Ovšem to, co pro Holly udělal Jerry bylo nádherné. Nenechal ji jít tu cestu samotnou. Dopisy jí pomohl překonat tu bolest. I když to ze začátku bylo ještě bolestnější. Pomohl jí najít práci jejích snů. Všechny bychom chtěly takového chlapa mít, tak proč musel, sakra, umřít?! A i když je mučení jen sledovat tento film... pustila bych si jej hned znovu.

Je to i můj život (2009)

Má člověk právo rozhodnout o tom, jestli bude dál bojovat za život, i když už je vyčerpaný? Není sobecké to vzdát? A není sobecké chtít po člověku znaveném bojem, aby to nevzdával? Jedna strana už nemá sílu a chce to vzdát, ač budou ostatní trpět. Druhá strana odmítá konec boje, protože by to znamenalo smrt a kupodivu i věřícímu člověku je líto, když někdo zemře. S tím nebem to asi nebude tak žhavé. Je to i můj život je ale film o třech stranách. Nemocná dcera, rodiče a druhá dcera, která byla "vyrobena", aby své starší sestře zachránila život. A s touhle malou holčičkou Annou si projdete celým příběhem. Napřed jí budete nesnášet, pak jí pochopíte a pak s ní budete plakat. Člověk si uvědomí jak to musí být těžké, když blízká osoba onemocní rakovinou a natož pak, když je to dítě. Není na Světě nic horšího, než když rodič přežije své dítě.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Bez pochyby je Nic tak trochu magor. Zřejmě jí baví stereotyp a baví ji dělat hlavu rodiny. Jenomže to bere moc vážně, všechno bere moc vážně. Jules je pohodářka, klidná a oddaná rodině. Joni a Laser se rozhodnou, že jim ale v životě chybí mužský element a tím je nezakotvený Paul, který vlastně zatím nezjistil ani kdo je on sám. Paul se ale stane skvělou atrakcí pro Jules, která není schopna vzdát se své atrakce. A i když se zdá, že Paul všechno zničí, tak síla tohoto lesbického vztahu předčí mnohá očekávání. To, že Paula jednoduše zase odkopli se mi vůbec nelíbilo, protože Jules i Paul za to mohli stejnou mírou. Jó, ale děcka jsou v pohodě. Mia Wasikowska má na to stát se kultovní herečkou.

Nouzový východ (2008)

Kate a Leonardo jsou výtečná herecká dvojice. Je vidět, že si vzájemně imponují a proto jim to spolu tak skvěle jde. Nouzový východ je těžce stravitelný psychologický příběh. Perfektní herecké výkony potvrzuje i to, jak jsem celý film silně prožívala. DiCapria jsem chtěla v mnoha chvílích filmu uškrtit. Kate mi bylo v mnoha chvílích filmu šíleně líto, tolik jsem s ní soucítila. Sam Mendes je vynikající režisér, umí formulovat příběhy tak, aby zapůsobily. Každý kdo měl kdy dlouhodobý vztah ví, že je to každodenní boj. Boj o vlastní přežití i přežití toho "my". Pak někteří dospějí do stádia, kdy si už přejí, aby to "my" konečně umřelo a jiní se snaží to "my" zachránit. Zachrání ho? Zachrání sebe? Nakonec pro každého je ta cesta jiná a i konec si člověk může vysvětlit různě.

Walk the Line (2005)

Tento film je opravdu natočený pro fanoušky Cashe. Jeho hudbu zbožňuji už roky a upřímně jsem se toho filmu dost bála. Walk the line můžu vidět stokrát a neomrzí mě. Herecké výkony jsou perfektní. Joaquin Phoenix vystihl Johnny Cashe jako by to nikdo jiný nedokázal. Reese dostala Oscara za svůj opravdový životní výkon. Tomuto filmu ani neublížil český dabing, protože ten se také povedl.

Vyletět z hnízda (2008)

Výtečné herecké obsazení a příběh tak nějak ze života. Při sledování tohoto filmu člověk nemá pocit, že se musí někomu vyrovnávat. Nějaké silné osobnosti a podobně. Nejvíc mě překvapila Ginnifer Goodwin - byla úžasná!

Jak jsem přežil (2009) (seriál)

Po dnešním prvním díle dávám 4 hvězdičky. Možná se hodnocení změní, ale nemyslím si to. Opět se utvrzuji v tom, že Slováci točí lepší seriály než Češi. Ako som prežil je seriál krutě realistický. Depresivní, příšerně depresivní a srdcervoucí. Ale je to dobře. Je obohacující prožít si alespoň část té bolesti, kterou mnozí lidé s podobnými příběhy trpí.

Johnny English se vrací (2011)

Johnnymu se opět daří. Nešikovný "Bond" tentokrát hraje dost na vlastní pěst. Mile mě překvapilo obsazení Gillian Anderson. Sledování filmu v originále je slast, protože britská angličtina je neskutečně krásná. Myslela jsem si, že mě v druhém díle Johnnyho Englishe už nic nepřekvapí, říkala jsem si, že všechny vtípky byly vyčerpány, ale kdepak.... Bonbóny na změnu hlasu, Johnny na vozíčku, neustálé záměny super-tajné výbavy... v jiném filmu by to bylo trapné, ale Johnny je borec a v jeho podání je všechno bránici-trhající.