Černobílý svět (2011)

Chápete je, soucítíte s nimi, člověk by jim rád pomohl, ale nikdo by s nimi neměnil. Nikdo by nechtěl žít jako oni, tolik trpět. Má generace (a mladší) něco takového už těžko chápe. Narodili jsme se do natolik tolerantního světa, do demokratického a svobodného světa. Jenomže je velmi důležité zajímat se o historii. Soucítit s lidmi, kteří měli tak těžký život, bylo jimi natolik opovrhováno. Boj za svobodu má vždycky smysl. Má smysl porušit pravidla a napsat knížku o pitomých bílých paničkách z Jacksonu. Zariskovat a otevřít ostatním cestu k nediskriminovanému životu. Vzepřít se předpisům a ukázat těm "bílým tlamám", že černí přece nejsou odpad, který potřebuje separovaný záchod! Eat my shit.

Warrior (2011)

Warrior je film o hodně věcech, o pocitech, o boji.... Člověk, jakkoliv je tvrďák odmítá občas někomu znovu důvěřovat. Chce se chránit před opakováním bolesti. Jenomže pak je tu táta, který se opravdu změnil a nikdy není pozdě na to, prožít si pěkný čas s otcem. Chránít se a nic neprožít nebo důvěřovat a riskovat zradu? Život je boj, stejně jako v kleci. Warrior mě strhnul jak dramatickou částí, tak tou sportovní. Fandila jsem jako šílená, oba si přece zasloužili vyhrát! Herecky mě velmi překvapil Joel Edgerton. Nikdy jsem si ho ve filmu nějak výrazně nevšimla, ale ve Warrior mě velmi překvapil. Tom Hardy podal skvělý výkon jako obvykle. Citlivý drsňák, který nestojí o popularitu, jen se chce postarat o ženu svého padlého kamaráda z Iráku, jak mu slíbil. Každému váhajícímu, zda si pustit Warrior nebo ne, říkám ano! Tenhle film za to stojí. Bez pochyb špička roku 2011.

Moon (2009)

Počítač Kevin Spacey je takový komediální prvek. Pro Sama Rockwella mám tak trochu slabost. Už jen svým vzezřením se jeví jako kapku psychopat, ale sympaťák. Na tenhle film nestačí jen koukat, člověk se musí trochu zamyslet, aby pochopil, prožil.... Samota je jednoduše na nic, pokud trvá příliš dlouho a ten čas je stejně relativní...

Single Man (2009)

Člověk by řekl, že by se měl každý držet toho svého. Pro Toma Forda to ale neplatí. Natočil propracované drama, které není přeplácané. Colin Firth exceluje, vcítíte se do jeho postavy George. Ale nechcete jím být.

Kamarád taky rád (2011)

Justina Timberlakea nemám ráda. Připadá mi absolutně sexuálně nepřitažlivý. Zatímco Mila Kunis je nádherná ženská. I přes Justina Timberlakea dopadnul film v rámci žánru nadprůměrně. Výborná hláška: "Ty máš menzes? Počkej mám na to aplikaci..." Kdyby tak existovala aplikace na to, kdy mají menzes chlapi, to by ženám velmi usnadnilo život.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Po filmech, které mě na Vánoce zaplavily, byl příběh pana Poppera nádherným zpestřením. Myslím, že Jim Carrey tu neměl dostatek prostoru pro svůj tradiční herecký styl. Šílené obličeje, postoje.... ale bylo velmi obohacujicí vidět Jima Carreyho zase v trochu jiné herecké poloze.

Ženy sobě (2011)

Čekala jsem víc. Občas vtipné nehorázným způsobem, ale film je příliš dlouhý na to, aby se v něm ony výborné vtipy neztratily. Dala bych 3 hvězdy, ale Melissa McCarthy byla natolik úžasná, že jednu hvězdu přidávám jen za ní. Rozhodně Ženy sobě nejsou lepší než Pařba ve Vegas, Pařba je úplně jiná liga!

Avatar (2009)

Po dva roky jsem filmem Avatar naprosto opovrhovala. Mělo to vícero příčin. Pracovala jsem v obchodě s DVD, CD a hrami. Od premiéry filmu Avatar neustále chodili lidé s tím, kdy už konečně výjde a že je naprosto úžasný, poté jsem prodávala s každým nákupem minimálně jeden nosič s Avatarem, plakát Avatar a především mi na televizi v obchodě pořád dokola hrál jen trailer na Avatar. A to člověku hodně leze na nervy. Stále dokola: "Tady nejste na Zemi, tady jste na Pandoře!" Dalším trnem v oku byl James Cameron, který sám sebe nominoval na nějakého "holywoodského Ježíše". Ač jeho filmy se mi většinou líbily a staly se kultem, tak projev Jamese Camerona mě odrazoval. (Jak já jsem jásala, když Oscara dostala jeho bývala žena Kathryn Bigelow za Smrt čeká všude místo Camerona). Poslední problém byla Zoe Saldana. Neskutečně mě štval její psychotický falešný úsměv na každé fotce. Ovšem jako krásná modrá členka kmenu Na'vi byla neskutečná. Okouzlila mě. Když jsem si Avatar pustila, říkala jsem si co napíšu za hroznou kritiku. Jak budu plivat. Worthingtonovi udělali nehorázně vychrtlé špejle, až nereálně.... Jééé toho bude. Jenomže ve finále bylo všechno úplně jinak a vše co se mi na filmu nelíbilo najednou zmizelo s tou krásnou hudbou ve finálních titulcích. Pokud Avatar oberete až na kostru, prazáklad scénáře, pak máte něco, co nikdy nezaujme. Je to klišé, dobro proti zlu, nic co by překvapilo. Jenomže Avatar není jen kostra, Avatar je právě ten velký košatý strom. Velká spousta věcí kolem toho prazákladu. O vizuální stránce nemá smysl moc říkat, protože je uchvacujicí a to bez debat. Pandora je tak krásná, že se člověku občas chce plakat. Námět jsme vlastně napsali my všichni. My, lidé, neustále ničíme svou vlastní planetu, protože jsme chamtiví a ženeme se za věcmi, které nám vydělají peníze. Zničíme cokoliv krásného, historicky či duchovně podstatného, zničíme to, pokud tam bude uran nebo pokud je to vhodné místo pro další nákupní centrum a tak dále. Tohle poselství vidím v Avataru. Poučení, že peníze přeci nejsou víc než člověk, než příroda, život... Za peníze si nekoupíme lepší morální hodnoty, lásku, přátelství nebo lepší ovzduší. Avatar mi trochu připomenul Sametovou revoluci. Lidé se semkli, spojili se, aby porazili zlo, které ničí naši zemi. Protože musí přijít jeden člověk, který povstane a povede všechny ostatní do boje za svobodu, za svou planetu a za hodnoty lidu. Má smysl změnit kus sebe pro krásnou modrou dívku. Bylo mi velice líto obětí, které ve filmu padly. Nikdo z té dobré strany si to nezasloužil. Vlastně zasloužili si to vůbec Na'vi? Stvoření, kteřá žila pro svou krásnou planetu, nic jim nechybělo, nikomu neubližovali? Nechtěli ničí peníze, zbraně, jídlo, oblečení... Materialismus v lidské podobě jim nic neříkal, chtěli jen zachovat svou planetu nadále krásnou. Pak příjde člověk a zboří jim kus té nádhery, protože chce prachy. Vidím v Avataru něco víc, vidím poselství promítnuté do nádherné vizualizace. Obrovskou hru na city, která ale funguje po všech stránkách. Zřím tě. (Pozn. Film jsem neviděla ve 3D.)

Šéfové na zabití (2011)

Nevím co se to v poslední době děje, že všechny filmy začínají blbě, nudně, trapně.... ale po cca. půl hodině to začne být ono. Netuctové, chvílemi až třeskutě vtipné. Do té chvíle než chlapci naplánují vraždy a začnou šmejdit po domech svých šéfů stojí film fakt za prd. Ale dál už je to výborná jízda, kterou jsem si velice užila. Jennifer Aniston v neskutečné roli pekelné prasačky.

Zkažená úča (2011)

Přátelé, nenechejte se oklamat tím katastrofálním začátkem! Totiž prvních circa 40 minut jsem jen zírala a čekala co bude. Začátek se mi jevil naprosto trapný, ale (!) pak se to rozjelo. Obdivuju Cameron Diaz, protože předvedla fenomenální výkon. Zahrát takovou příšernou čůzu! Jason Segel bude vždycky neskutečně roztomilej. Tady sice nedostal až tolik prostoru, kolik bych si představovala, ale i tak byl skvělý. Justin Timberlake hrál nějakého úchyla přes jeansový sex. To byla teda velice převelice trapná scéna, ale asi nám to mělo dokázat, že s ním si Cameron moc nepomůže. Ve finále ale netuctová povedená záležitost.