...a jitra jsou zde tichá (1972)

Válka očima žen.To je to co tenhle film ukazuje.Film jsem poprvé viděl v roce 1973 na vojně a docela na mě zapůsobil,takže jsem byl rád,když vyšel na DVD.Ukazuje válku z jiného pohledu,než jsme zvyklí,proto si myslím,že patří mezi ty lepší filmy o válce a dávám mu pět hvězdiček

Akce B (1951)

Ve filmu sledujeme osudy příslušníků 1.pohotovostního pluku SNB,kteří bojovali proti banderovcům,kteří se snažili přejít přes naše území do Rakouska.Vůbec tady nejde o politiku,ale o zabránění narušení našich hranic.Proti tomu se postavili mladí lidé,kteří tady bojovali a také umírali pro republiku.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Seriál,který mě drží i dneska,perfektní slovenský dabing.Ještě,že se mi podařilo díly,které nebyly na DVD dotočit ze slovenské JOJ +,takže zvuk mám slovenský.Ten český to není ono.Jednotlivé epizody nejsou nic vyjímečného,ale vztah hlavních hrdinů to všecko vyvažuje.Musím hodnotit plným počtem,i když taky trochu z nostalgie

Bitva u Kurska (2003)

Dobře udělaný dokument,který ukazuje tuto bitvu ze dvou stran.Vyprávění německých a ruských vojáků dává nový pohled na tuto bitvu.Objevují se tu nová fakta,která nebyla známá.

Čtvrtá válka (1990) odpad!

Je vidět,že režisér asi ani neví,kde leží Čechy.Takhle slabomyslný a připitomělý film jsem už dlouho neviděl.Kdo sloužil na hranicích se tomu musel jen smát.Je s podivem na jaký škvár se dávají peníze.

Detektiv Mike Hammer (1997) (seriál)

Jedná se o můj oblíbený seriál.Představitel hlavní role Stacy Keach včetně perfektního dabingu mě docela dostal.Myslím,že tvůrcům se podařilo přiblížit se k detektivkám ve stylu čtyřicátých let v Americe.Seriál se mi líbí i proto,že tady není hromada mrtvol jako v nových detektivkách a i detektiv občas dostane nějakou přes hlavu.Není prostě superman jako někteří současní detektivové

Tři muži na zabití (1980)

Profesionální hráč pomůže raněnému člověku a tím se dostane do kolotoče.Celkem drsný film,který má na konci překvapivé rozuzlení a závěr.Řekl bych,že je to jeden z těch lepších Delonových filmů,který mě dokáže udržet v napětí až do konce,i když jsem ho už viděl několikrát.

Byl jednou jeden polda (1995)

"Bláznivá komedie o českých policajtech. Hlavním hrdinou je neodolatelný major Maisner, náčelník policejní školy v Praze, který má netradiční výukové metody". To je text uvedený na obalu DVD.Asi tomu nerozumím,ale já tam vidím jen spoustu pitomostí,které nemůžu označit za komediální.Snaha o vytvoření české policejní akademie se vůbec nepovedla a další díly to jenom umocňují.Divím se Miroslavu Moravcovi a Ladislavu Potměšilovi,že se k tomu propůjčili,vždyť přece museli vědět,že je to propadák.Pár vtipů o policajtech komedii neudělá.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Film o vesnickém fotbale a lidech okolo něj.Ti jsou ochotni obětovat všechno včetně soukromého života.Žádné sponzorské dary,velké peníze za přestup,prémie za góly.Věřím,že to takhle skutečně vypadá.Bínovi ( Ondřej Vetchý ) skutečně věřím,že obětuje úplně všechno,aby klub nespadl do ligy pralesa.Ale bohužel,někdo tam musí spadnout ...

Poklad byzantského kupce (1966)

Velmi dobře podaná česká klasická detektivka.Perfektní Jiří Sovák,Jiří Vala a Ilja Prachař.Film byl natočen podle jednoho z románů Václava Erbena a myslím,že velmi zdařile.Ve srovnání se Smrtí talentovaného ševce zcela jasně vede.