Maljukgeori janhoksa (2004)

Ano opravdu se tento film podobá Zlu, Zlo ale bylo intenzivnější, emoce a motivace tam byly hmatatelnější, tady bylo vše víceméně chaoticky rozmělněno a navíc nehezky osoleno (někdy opravdu hodně) kýčovitými romantickými scénkami. Já vím, že tam asi měly smysl, aby tvořily určitý kontrast a ilustrovaly vývoj hl.hrdiny, ale nevím, takové věci prostě nemusím a to už ani v nadsázce :) Závěrečným masakrem vše dospělo do dejme tomu zdárného konce (bál jsem se co bude). Napadá mě ještě srovnání s britským filmem IF - téma prohnilosti a zvlčilosti chlapeckých středních škol je zřejmě vyjímečně vděčné :) Fajn oddychovka, ze Zla mě ale mrazilo, u Maljukgeori janhoksa jsem jen ocenil rozumný konec :) 7/10

Žvahlav (1977)

Docela obyčejná pohádka, kterou ale formoval Terry Gilliam - což naštěstí jde poznat. Není nad krásně smrdutý, nemytý, uprděný a krvavý středověk jako ze Svatého Grálu Monty Pythonů :) 7/10

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

The Big Bang Theory je americkou variací na veleúspěšné (zaslouženě) britcomy - po vzoru It Crowdu si zde tvůrci berou na paškál vědu a geek culture - jak už tady někdo trefně poznamenal IT Crowd má daleko lepší charaktery a dějové zápletky, TBBT se to snaží dohnat kadencí vtipných hlášek a opravdu geekovskými dialogy. Nutno poznamenat že prvních 10 dílů je velmi povedených, pak ovšem scénáristi asi "rezignovali" a seriál nám od té doby upadá do klasického amerického sitcomu, kterých je všude kopec a který už nikdo nechce vidět. Škoda, škoda, škoda. 6,5/10 PS: 21.1.2009 - po několika změnách názorů, ale hlavně po mnoha a mnoha skvělých nových dílech TBBT musím reagovat zvýšením hodnocení na 8,5/10 - celé se to jen hledalo až se to našlo, paráda, miluju "skeče" tak trochu upozaděného Raje

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

My Name Is Earl je dobrý seriál, postupem času se ale (rozuměj v řádu desítek dílů) kvůli své základní pointě začíná nepříjemně opakovat a to je velká škoda. Mě to postihlo v polovině druhé série, kdy jsem najednou přestal mít chuť na pokračování. Moc fajn je hlavní postava a hlavně tak trochu to "prostředí", ve kterém se všechno odehrává - nápad s podvodníčkem a defacto klasickým americkým balíkem (v této souvislosti mě napadá Alabama Man ze South Parku :)), který se tak trošku po buddhovsku snaží odčinit své hříchy je parádní, víc jak dvě série bych z toho ale už netěžil. Takže tak, fajn zábava, nic zvláštního... 7/10 PS: zpětně se dívám, že jsem byl docela přísný, Earl je skvělý seriál, na dnešní dobu seriálové komediální produkce USA je to malý zázrak, baví mě to i na podruhé a zvyšuju hodnocení na 8/10

Karamazovi (2008)

je krásné si po dlouhé době zajít do kina na český film a odnést si skvělý, intenzivní, kulturní zážitek... co mi malinko vadilo byla závěrečná vsuvka s DVD Samotářů a pak dovětěk o tom, že Dejvické divadlo hraje Bratry Karamazovy do dnes - to opravdu působí trošinku komicky :) Jinak ale není co vytknout, tak novátorsky a invenčně pojatou adaptaci klasického díla opravdu nepamatuju, kdo chce vidět modrého F.M.Dostojevského v houpacím křesle nebo to jak se Ivan Trojan snaží nepoplivat podobenku Jana Pavla II. v areálu polské Nové huti... ne to ne, kdo chce vidět po takových 3-4 letech opravdu kvalitní a hlavně ORIGINÁLNÍ český film, ať honem šupe na Karamazovy. 9/10

Skafandr a motýl (2007)

Jeden z nejpříjemnějších zážitků za poslední dobu, docela klišovitý příběh se podařilo natočit bez klišé a ještě vcelku novátorsky, díky povedené kameře. Člověk se jen těžko nenechá pohltit tím, co se kolem něj (rozuměj na plátně) rozehraje - a když se přidají i herci, hudba, střih a melancholicky optimistický (přes to téma a úvod) tón a vyznění - není už pochyb o tom, že z kina vyjdete s VELMI dobrým pocitem. Ze života (!?) 9/10 PS: jak už psala willow666 Skafandr hodně připomíná Invazi barbarů, Invaze v tomto novém srovnání došla jen na půl cesty...

Odložené případy (2003) (seriál)

Nedá mi abych nehodnotil - celý seriál si může být jakkoliv zajímavý (jako by to dnes ještě někdo v té přehršli detektivních seriálů poznal a rozlišil) - vše ale zaručeně zadupe do země závěr každé epizody, kde ve zpomalených záběrech defilují před objektivem zamyšlené tváře jednotlivých aktérů daného dílu, to vše podmalováné rádoby dojemnou skladbou (výběr je různý) - - - tato "featura" má zřejmě celý díl zhodnotit, zakončit a z diváka vymáčknout nějaký ten pocit - - - v celkovém dopadu je to ale něco tak PŘÍŠERNĚ TRAPNÉHO, DEMENTNÍHO, KULERVOUCÍHO, NEUVĚŘITELNÉHO, že ani slova nestačí. Je to běs! Je to běs!!! .... doporučuji nekoukat až do konce

Control (2007)

Dobře natočený snímek, skvělý výkon hlavního představitele (a všech herců, kteří opravdu hráli skladby Joy Division), slaboučký příběh (realita je realita, já vím...) Velké zklamání. 7/10 PS: souhlasím také s názorem JohhnyhoD, že je v Control až moc všelijakých klišoidních scén, které už jsme viděli desettisíckrát v jiných biografických filmech - to opravdu nemuselo být... PS: po dvou týdnech se vracím, abych zvýšil hodnocení, tento film mě minimálně přiměl oprášit Joy Division a přijít jim na chuť (na poprvé jsem jim na chuť nepřišel) - a za hlavního představitele si to těch 8/10 zaslouží, škoda těch klišé, škoda

Na druhé straně (2007)

Opravdu to připomíná Babel, přišlo mi to ale trošinku více šroubované, než to mělo být. Přes slušné herecké výkony (hlavně Yetter se mi líbila - Ayten taky) film nepůsobí tolik autenticky a přesvědčivě jak by asi měl - jinak ale velmi dobrý snímek s poněkud čekaným koncem. 7,5/10