Miss Hanoi (2018)

Nestyděl bych se dát 4*, kdyby nebylo posledních 15 minut filmu. Ty to zabily... Sorry, jako! Ale abych nebyl úplně zlý, patří to k lepšímu průměru v ČR.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Pane Bože, za co?! Naprosto skvostná a fantastická předloha zmršená příšerným scénářem, klišoidním "rozuzlením" a typickým americkým stylem. Za co?!

Pompeje (2014)

Áčkoví herci v béčkovém námětu s céčkovým scénářem a v déčkovém provedením. Dvě hvězdy za námět, a že Římská říše je má srdcová záležitost, jinak absurdní hnůj s klasickým černobílým schématem a nesmyslnými scénami.

Mladý Karl Marx (2017)

Hodnotím především provedení, a proto mi schází 2,5 hvězdičky. Pominu-li fakt, že je to další střípek do mozaiky rehabilitace a propagace marxismu na Západě, film není nejhorší. Dává člověku vhled do mládí a prvních let působení Karla Marxe, obhájce dělnické třídy, který žil z nepřetržitých darů svého buržoazního mecenáše Fridricha Engelse. Herci patří k německému průměru, nepřetržité interiéry vrhají film do linie televizní inscenace a většině lidí nic neřekne Proudhon, dialektika materialismu (tedy těm, co museli absolvovat marxák ano), Bakunin a spol. Relativně obstojně natočený film naprosto zabijí poslední absurdní a patetické minuty. Odpad to určitě není a i jednou hvězdičkou bych trochu křivdil, tak dejme ty dvě.

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Jedna hvězdička za Terku Voříškovou, a že se to natáčelo taky v Praze, ale tím to končí. Tohle má být akční, drama a thriller? Jako cože? Tohle je kombinace rodinné poradny, vhledu do duše hysterické matky, která musí, co pět minut zopakovat, že je matka, a něčeho, co se snad tváří jako něco možná akčního. Nečekal jsem nic extra, ale bylo to, ještě horší! Nedoporučuji! Tedy jen pokud jste masochisti s dostatkem času... PS: Trochu méně důrazu na mateřství, a možná bych dal 2 hvězdičky.

Stranger Things (2016) (seriál)

Wow! Absolutně už jsem nevkládal důvěru, že bych mohl narazit v dnešní době na slušný scifi seriál (Black Mirror měl dobré první série, ale ty poslední jsou bída... Supernatural není moc scifi a měl skončit po 5. sérii... teď už je to brutální natahování), ale tady se to fakt povedlo. Hodnocení 91% považuji za dost nízké u tohoto mistrovského díla. Dávám pět hvězdiček, viz níže. !!!SPOILER ALERT!!! První hvězdička jednoznačně za to, že Stranger Things se bezesporu inspiroval mou milovanou srdcovou záležitostí videohrou/interaktivním filmem "Beyond: Two Souls". Namítejte si, co chcete, ale ta inspirace a obšlehnutí tam je, ale berte to v nejlepším smyslu toho slova. Druhá hvězdička za herecké výkony, a to zejména Winony Ryder, která se v průběhu let změnila v zralou a charismatickou ženu a Millie Bobby Brown, která je naprosto fenomenální a s punkáčským vzhledem 2. série si troufnu říct, i že skoro sexy a dospělá. Brilantní je i "bezzubka" Gaten :) Třetí hvězdička je za něco, co se povede, jen málokomu, kdo natáčí takováto dílka, tedy že to není lámané přes koleno. Každý prvek, v jiném seriálu dotažený do absurdnosti (superschopnosti, první láska atd.) je zde podán velice decentně. Žádné tlačení na pilu (Millie se svými schopnostmi nedělá neustále psí kusy a la komiksáci, zamilovanost Finna a Millie je taky dobře postavená atd.). Schopnost nez*rznit film, či seriál tlačením na pilu je fakt vzácná a zaslouží si třetí hvězdičku. Seriál se sice drží černobílé šablony záporáci a dobráci, ale to už u seriálů s takovýmto námětem bývá, a i tady je to dobře zvládnuté. Čtvrtá hvězdička za další velký úspěch, a to, že seriál nesklouzl do pseudoscifi/teenagerských zvratek a la Roswell (v prvních epizodách jsem se trošičku bál, ale naštěstí jsem se spletl...) Pátá hvězdička za konec druhé série, a to nejsem příznivec happyendů. --- Na závěr dodám, že se jen trochu bojím pokračování. Pokud vzniknou další série a další díly, mohlo by se stát, to čemu se zatím tvůrci úspěšně vyhýbají - tlačení na pilu a natahování. Tak jako měl Supernatural skončit pátou sérií, mělo by Stranger Things skončit tou druhou. Doufám, že i nyní se mýlím, a že další série budou stejně povedené. U některých seriálů se to dařilo.

Planeta Yó (2011) (pořad) odpad!

Domníval jsem se, že ČT už hlouběji klesnout nemůže. Opět jsem se spletl. A nemyslím tenhle pořad obecně, myslím díl "o utečencích z planety Ne" (viz youtube). Vstát normalizační cenzoři z hrobu, došlo by jim, že v porovnání s ČT byli jen břídilové. Česká televize klesla na úroveň normalizační televize a zneužívá děti k politickým cílům.

Válečníci (1999) (TV film)

Naprosto fantasticky provedený film, délka tří hodin rozhodně není na škodu, o bezmocnosti ve válce a co víc, o utrpení nevinných lidí kvůli šílenství jež začalo stovky let předtím než se vůbec narodili. Málo který film dokáže tak věrně zachytit čiré šílenství jugoslávské války.

Kořen všeho zla? (2006) (TV film)

Jak je to s morálkou společnosti a zbožností? Jestli toto je pro nábožensky (křesťanskojudaisticky) orientované lidi morální: "Jestliže však byla ta řeč pravdivá a u té dívky nebylo shledáno, že je panna, tedy vyvedou dívku ke vchodu do domu jejího otce, mužové jejího města ji ukamenují a zemře, neboť tím, že smilnila v domě svého otce, dopustila se v Izraeli hanebnosti. Tak odstraníš zlo ze svého středu. Když bude přistižen muž, že ležel s vdanou ženou, oba zemřou: muž, který ležel se ženou, i ta žena. Tak odstraníš zlo z Izraele. Když dívku, pannu zasnoubenou muži, najde nějaký muž v městě a bude s ní ležet, vyvedete oba dva k bráně toho města, ukamenujete je a zemřou: dívka proto, že v městě nekřičela, a muž proto, že ponížil ženu svého bližního. Tak odstraníš zlo ze svého středu." (De 22, 20-24), tak to potěš koště a nemluvím o tom, že pro křesťany je morální, když Ježíš přichází nastolit meč a poštvat rodiny proti sobě a prohlásit, že kdo ho nemiluje více než svou rodinu, není ho hoden (Mt 10, 34-38). Je děsivé, že lidé kteří toto hlásají prohlašují něco takového za morálku. Přesně před tím se snaží dokument varovat a upozornit na to. Komentář snad jen zakončím konstatováním otce moderního ahteismu, von Holbacha:"K morálce člověk nepotřebuje Boha, k morálce potřebuje zdravý rozum."

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Experimentování s (bez) Jacka to celkem pokazilo... ale sakra, tohle bylo moje dětství a dospívání!!!!!!!!!!! Na tohle jsem se těšil každý den a v mnohém mě to inspirovalo pro zápal k scifi.