Kosti a skalp (2015)

Takový slibný námět... a tak nezajímavý výsledek. Zde forma zabila obsah tak brutálně, jak jsem očekával, že bude vypadat film samotný. Netvrdím, že ten film nemá něco do sebe, ale zfilmovat takhle tak solidní námět, nad tím bych si mohl hlavu ukroutit. Měl to asi dostat do rukou Rob Zombie nebo Alexandre Aja, protože to už byl mnohem drsnější a napínavější i Revenant, který je ve své podstatě dramatem. A škrtněte tomu v anotaci horror.

Husí kůže (2015)

Já na tyhle věci moc nejsem a obecně dávám přednost filmům, kde teče krev, ale tohle pobavilo opravdu solidně. Velice milá záležitost, který ukázala, že natočit takovou fantasmagorii a nepřimět u ní diváka obracet oči v sloup se dá. Obecně bych řekl, že co se nepovedlo v Pixelech, to se tady povedlo výborně. A Jack Black do své role sednul dokonale. Velmi silné tři hvězdy.

Zavřít a zabít (2015)

Jednohubka v pravém slova smyslu. Klasická schématická záležitost podle tolikrát používaného vzorce, ale vzhledem k tomu, že je tam pár poměrně solidních bitek, tak jedním zkouknutím člověk nic moc nezkazí. Dolph je tam spíš taková ozdoba, ale přece jen ten film tahá trochu výš z vod šedého průměru.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Provar jak pes, nebojím se to říci. Nedává to příliš smysl, patosu to má skoro stejně jak ty největší americké bláboly a ty hudební scény... No jo no, zřejmě se pár tvůrců vsadilo, kdo natočí největší kravinu. Nevím, jaké jsou ty konkurenční snímky, ale troufnu si tvrdit, že tohleto tak jako tak s přehledem vyhraje. Ještě tam chybí námořní bitva v poušti a bylo by to žůžo labůžo, ale to si možná pachatelé tohoto snímku šetří na příště.

Vybíjená (2015) odpad!

Tááááák, to je opravdu solidní způsob, jak podojit stát a vyhodit prachy. --- Vy jste kdo? Nikolajev, né? Neznám, co tady chcete? Chcu točit film. Umíte to? Ne, proč? To je nějak potřeba? No nevím, někdo by se pozdějc mohl ptát... Ale to se stejně nejspíš nestane, nebudeme na tom bazírovat. Jak se to bude jmenovat? Vybíjená. To bude něco sportovního? Ne. Tak něco vtipnýho? To vůbec. Tak o čem to teda bude? Nevím, takhle jsem o tom nepřemýšlel. Nezlobte se, ale takhle bez nápadu a konceptu nemůžu dát víc než dvacet mega. To neva, škrtnu Mádla a ještě z toho něco nasuším na zimu. Dobrá, je nějaká šance, že na to i někdo půjde do kina? Vždycky to pár blbců neodhadne a zacáluje kino. Ale komerční hit, ten z toho asi nebude, no. No co, moje prachy to nejsou, tak tady jsem vám to odklepl. --- No a já už mohu jen pogratulovat pitomcům, co na to šli do kina a varovat ty, co by se na tento zadarmo drahý film chtěli podívat. Radši to z disku hoďte do virtuálního hajzlu a několikrát za tím pečlivě spláchněte.

Rozpoutané peklo (1997)

Já celkem i chápu to nízké hodnocení. Dali ho zakomplexovaní kokoti bez fantazie, co nepoznali tu rozkoš projet autem lávou a uhánět si to následně půl metrem horkého sopečného popela v hořícím autě bez gum. Ale uznávám, že to se může těžko povést těm, co nežijí ve vulkanicky činných oblastech, takže vám odpouštím.

Jurský svět (2015)

Netvrdím, že to diváka profackuje, ono to vcelku ani neurazí, efektově je tu paráda, příběhově celkem stravitelné a nebýt těch dvou pubertálních šašků, jejich tety a šaška co tančí s raptory, tak bych proti scénáři neměl výhrad. A pak je tu ta zásadní věc - chybí tomu krev a brutalita. Prsknout do filmu vyšlechtěného dinosaura totálního killera a pak s ním neproměnit tisíce tučňoučkých turistů v cáry krvavého masa, na to už člověk musí být opravdu neokoulený přizdisráč, abych tak řekl. Jenže to by si na to pak nemohli jít maminky s harantama za odměnu po vysvědčení. Víš co, milý producente Stevene, jestli ti to za ty prachy stojí, tak budiž, ale jestli další díl neponese název Jurský masakr či Jurská jatka, tak si radši příště pustím Čelisti a zavzpomínám na dobu, kdy ses s tím tolik nemazlil a dělals na diváky i nějaké to bububu.

John Wick (2014)

Co naplat, že akční scény jsou zvládnuty velmi velmi solidně a divák se v dění na obrazovce orientuje, když je zbytek filmu nějaký divný. Co divný, on je vyloženě debilní. Na můj vkus příliš svérázné a když přidáme fakt, že jde jenom o blbě zpracovaný tisíckrát použitý námět, tak hodnocení něco pod 50% bude tak akorát.

Až vyjde měsíc (2012) odpad!

Ježkovy zraky... byl jsem tvůrci krutě vytrollen, abych tak řekl.

Vzestup a pád NSDAP (2014) (seriál)

Příliš povrchní dokument, který občas nabízí hodně kuriózní teze a výklady událostí a spoustu výzmaných událostí a osobností ignoruje, je to taková hurá-historie, která se seriózní historiografií nemá moc společného. Spíše podprůměr i mimo ránec žánru.