Útěk z Pretorie (2020)

Buď to vězení hlídala banda blbců a tři hlavní hrdinové měli výjimku z pravidel pružnosti a pevnosti, nebo to celý bylo prostě jinak. Nebo holt bylo Jižní Africe souzeno, aby tihle vejlupci utekli a ta země pak dopadla tak, jak dopadla. Ale když odmyslím ty nemožný metody útěku a ideologický zabarvení, tak to zas tak marný nebylo, tudíž slušná trojka.

Bratrstvo (2019)

Žádný přehnaný gigantický akce a vyumělkovaný bojový scény, akce pomálu, ale když už, tak pěkně syrově a natvrdo. Bratrstvo je odvyprávěno velice lidsky a má neuvěřitelnej feeling, zejména útok na vesnici je scéna vpravdě nezapomenutelná. Skvěle natočeno, Rusko opět jednou pořádně překvapilo. Vzpomínka na afghánskou anabázi zjevně přetrvává a jestli to Rusové vidí takto střízlivě, tak i za to palec nahoru.

Brutální Nikita (1990)

Brutálně je to tak leda nudný a nelogický, dovršeno otravnou hudbou. Zabili mi nedělní večer, žabožrouti pomýlení.

Spiknutí proti Americe (2020) (seriál)

Nemá to bohužel moc šťávu, navíc si převážnou část problémů někteří hlavní hrdinové pravidelně způsobují sami. Mrazivé momenty to nějaké má, ale je jich poskrovnu a režim tady prezentovaný má k fašismu daleko, spíš je to takovej izolacionismus se zmatenými momenty, především v poslední epizodě. Zas ale kvituju, že to není nějaký prvovplánový agitační blouznění s černobílýma postavama, jak by se mohlo u takovéhoto námětu nabízet. HBO si u mě nakonec přece jen lehce šplhlo.

Dětská hra (2019)

Dejme stranou všechen ten nonsens o vraždící panence a koukněme se na to střízlivě. Není to napínavé, má to hrozně blbou hudbu, chybí tomu hutnější atmosféra a příliš mnoho děcek ve filmu vede k tomu, že je to takové rodinně sterilní. A mnohé výjevy ve filmu jsou místo strach nahánějící spíše matoucí, třeba to melounové pole v zimě nebo policajt co chodí pravidelně k matce nechat se slovně insultovat u večeře, což mu viditelně devastuje zbytky sebevědomí. Asi bych tomu dal tak jednu až dvě hvězdy, jenže... ono je v tom filmu něco, z čeho skutečně běhá mráz po zádech. Kluk v hlavní roli má totiž matku, co si ho uhnala ještě pod zákonem, otce pravděpodobně nikdy neviděl, musel se s matkou přestěhovat do nějakýho pošmournýho ghetta a ona neomylně ihned uhnala do postele naprostýho blbce, co jen kouká na fotbal, popíjí pivo a navíc je ženatej. Sorry jako, ale mít takovoudle matku, při té představě se mi teda ježí chlupy různě po těle a takhle mě vyvést z míry dokázalo v posledních letech jen pár horrorů, to nelze popřít. Kdyby ta coura dělala oči i na toho zpocenýho tlusťocha ze suterénu, to už by byla vyloženě laskomina. Jak vidno, i málo občas stačí, takže v podstatě to nepotřebuju nějak cupovat a zabitá hoďka a půl to nakonec přece jen nebyla.

Pád anděla (2019)

No jo, tak se mě zase jednou holejůd pokusil u nedělního oběda intelektuálně znásilnit a utopit v korytě nesmyslů, trapnosti a klišé. Což o to, jen to klidně zkoušejte dál, hovada, sice mě to stálo dvě hodiny času, ale jinak jsem opět vyvázl s méně zraněními než ten trapnej hlavní hrdina. Když už jsme teda u toho, Butler už se drží okraje mísy asi jen konečkama posledních dvou prstů a od pasu dolů je mu podivně vlhko. Nájem a inkaso sice nějak platit musí, ale jsou asi méně drastické způsoby, jak se veřejně zesměšnit. A takovej Guten Morgen Freimann už by taky měl být uložen k odpočinku, protože jsou z něj na plátně jen dvě vodnaté oči, náznak lícních kostí, sem tam nějakej ten šedej vlas a mezi tím vším změť černejch fleků. Chtěl jsem použít označení roztřepaný stařec, ale neměl bych pak klidné svědomí, neboť ono to třepání jde z velké části na vrub filuty kameramana. Nicméně je i tak více než pravděpodobné, že ve čtvrtém díle to bude mít Butler s Freimannovou ochranou výrazně jednodušší, protože pravděpodobně bude stačit tu urnu lehce opancéřovat a pak zakopat někam, kde bude zrovna plac.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Vizuál pěknej, ale ten příběh... to je prostě moc pitomý i na totální béčko. Rozhodně nejslabší článek v celé motorovkové sérii, netřeba si nic nalhávat.

The Bravest (2019)

Čína bez problémů dohnala velkolepost hollywoodské produkce, bohužel tam okoukala i tu zarputile přehnanou hru na city, takže přes tři nejdu. Co se ale akce a efektů týče, tak je trojka trestuhodně málo, to nelze popřít.

Městečko South Park - Série 23 (2019) (série) odpad!

Hrůza, jedna relativně dobrá epizoda evokující starou kvalitu a jedna ne úplně marná, ale ten zbytek... nehodlám tady jako ostatní začínat hodnocení na třech hvězdách, protože to je South Park, teda vlastně už není, dávno ne. To jsem zvědavej, kam se podaří klesnout v další sérii, moc prostoru už nevidím, ale obávám se, že budu ještě nevěřícně čumět, co to bude za mizérii.