Zpátky do školy (2009) (seriál)

No, nevím, nad čím se tady všichni tak rozplývají, ty první tři série rozhodně měly něco do sebe, ale pak to naprosto ztratilo dech, jestli došly nápady a nedalo se pokračovat bez sklouznutí k totální nablblosti, tak holt měli skončit rovnou. Vědět dřív, jak se to od čtvrté série zvrhne, tak skončím po třetí sérii a dal bych tomu asi čtyři hvězdy, ale když už jsem to dokoukal, nebudu druhou půlku seriálu ignorovat a zejména za tu vážně tragickou poslední sérii s přidanýma naprosto hroznýma postavama to holt bude jen za dvě.

Overlord (2018)

Přílišnej popcorn, škoda k tomu psát víc. Vidět to v kině tak ale takhle shovívavej nejsem. Na druhou stranu, jít na tohle do kina by mě teda nenapadlo.

Polaroid (2019)

Nevím, proč je to hodnocený tak nízko, mně to teda stačilo, jeden horror se solidním záporákem, poměrně atmosférickej, s docela i překvapivýma zvratama a navíc i bez nějakejch větších logickejch děr. Asi už mi stačí málo, ale v tý záplavě průměru a podprůměru v dnešní době je Polaroid rozhodně voda živá v polopoušti letošní horrorové tvorby.

Dark Light (2019)

Nechápu, proč má někdo potřebu filmovat naprosto vymaštěnej scénář s chlapem v gumovým obleku s halogenem na hlavě. Reynolds to nezrežíroval špatně, ale psát si scénáře ať už radši nezkouší, pokud teda nechce vejít ve známost jako tvůrce totálních hovadin.

Godzilla II Král monster (2019)

Jednička se mi líbila, ale tohle je úplně jiná liga. Prostě můžete mít jak chcete vymakaný monstra a jejich dlouhatánský vzájemný bitky, ale nechte to napsat nějakýho patlala, co ty monstrbitky propojí schématickéma klišovitýma postavama a klasickýma vymaštěnýma proprietama typu puberťačka zachraňující svět a její rozhádaný rodiče, nebo například střílení po monstrech z ručních zbraní a celej ten film půjde do kytek. Já to prostě nechápu, někdo schválí gigantickej rozpočet na solidní CGI efekty a k tomu schválí scénář, co napsal někdo s IQ tak zhruba 80 pro své vrstevníky a režiji svěří někomu bez trochy osobitýho stylu. A čeká co? Když je film moc pitomej, tak ho prostě žádný efekty nevytáhnou, sice je to pastva pro oči, ale zároveň to mimo soubojů nutí diváka koukat se shovívavě jinam a u části dialogů se tvářit, že to jako neslyšel.

Los olvidados (2017)

Dobrý prostředí, dobrej vizuál, hudba z půlky dobrá a z půlky debilní, i atmosféru to mělo... akorát to selhalo přesně tam, kde to mělo být nejsilnější, což je teda trapas. Mělo to náběh na luxusní vyvražďovačku a skutek utek... skoro to až vypadá, že film měl mít dvě hodiny a tu půlhodinu solidního masakru pak vystřihli, aby to lidi moc neděsilo. Velká škoda, tohle mohlo být vážně něco.

Dark, Deadly & Dreadful (2018)

Tenhle film je docela miš maš, těch povídek bylo výrazně víc, než jak jsem předpokládal a mají i docela široký záběr. Nemá asi cenu psát ke každé něco, obzvlášť ta úplně první má asi čtyři minuty a není moc o čem psát, prostě duch na záchodě, nic extra, duchy na záchodě občas pouští každej. Jedna z povídek je takovej pokus o psychologickej horror, to zas tak běžnej subžánr není. Povídka Tichý křik je sice lehce zmatená, ale zase má solidní atmosféru a má až psychedelickej nádech. Povídka o jednotce 731 je nedotažená, což bolí tím spíš, když si divák zkusí představit, co to muselo být za hrůzu se těmhle doktorům dostat pod ruku. Nic moc děsivějšího si ani představit neumím. Ale to zpracování holt nic moc, netřeba si nic nalhávat. Závěrečná povídka o falešném/pravém exorcismu má docela zajímavej nápad, pro takové kraťasové zpracování jako dělanej. Popravdě řečeno, nemám rád propojení horroru a komedie, ale občas se mi něco na tento způsob do vkusu trefit dokáže, co je však nejvíc překvapivé, tady v tomhle filmu jsou hned dvě povídky lehce vtipné, které se dají, ale dvě další, které jsou naopak vtipné až až. Povídka o prokletém tamponu má grády díky příteli hlavní hrdinky, což je naprosto luxusní mimoň a dopadne tak, jak si zaslouží. Vrcholem filmu je za mě povídka Spyrytystycká tabulka o vyvolání ducha, co asi moc nechodil do školy, to bylo něco tak svěžího, že jsem hodnocení musel navýšit o jednu hvězdu. Celkově tenhle film musím doporučit, je v něm dost, co stojí za vidění.

Prey (2019)

Nudné, unylé, nevýrazné. Bídnej scénář plnej blbostí spojenej s podprůměrnou režií... Nejvíc vtipnej je ten rádoby nečekanej zvrat. Ten nemohl překvapit snad ani nejprostodušší diváky. Film direct-to-NovaCinema a Khalfoun direct-to-McDonald´s.

Ďáblovi běžci (2019)

Pár solidních scén, zejména ta úvodní, je kvalitně zabito souborem scén zcela vymaštěných... Fishburneova postava je největší slabinou filmu. Kdyby se ten scénář překopal, mohlo to na tři hvězdy být, leč v tomto stavu přes dvě nejdu.

Itsy Bitsy (2019)

Špatnej scénář spojenej s bídným provedením... škoda, pavouci holt zdá se filmařům štěstí nenosí.