Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Nemám rád spojení horroru a komedie, ale vzít si subžánr slasheru takhle na paškál, to byl skvělej nápad. Hlavně Leslieho vysvětlování, že zamýšlené oběti ve skutečnosti neudělají logické kroky, protože to tak prostě nebývá. Snad bych jen doplnil scénu, kdy by hlavní hrdina na místě chystaného masakru nainstaloval rušičku mobilního signálu, jinak tam ale bylo asi vše, co ve slasherech bývá. Stejně vtipné a nápadité jako Tucker and Dale versus Evil, u obou snímků je i výrazně lepší první polovina filmu. Kdo má v rámci horrorů něco nakoukáno, toho tohle musí alespoň trochu pobavit.

Nepřátelé (2017)

Pěkně natočené, avšak co se děje týče, doporučuje devět z deseti anesteziologů. Spolehlivě by to uspalo i hyperaktivní dítě napumpované kokainem, netřeba si nic nalhávat.

Dunkerk (2017)

Válečnej film si teda představuju jinak. Nolane, běž točit nějaký televizní výplachy, když už ti zjevně někdo ufikl koule. Otázkou je, co je větší provar - že Němci ty anglány a žabožrouty na plážích nevystříleli do posledního, nebo že o celé té šaškárně u Dunkirku byl natočen film tak nudný, že je lepší číst si asi jakoukoli knížku na dané téma. Každopádně mě bude navždy hřát vědomí, že jsem na tom nebyl v kině, když už nic jinýho.

Hardcore Henry (2015)

Tenhle film, to je asi jako nechat se hodinu a půl mlátit po hlavě lopatou - budete z toho celí zpitomělí, bude vás bolet hlava a fyzicky vám bude nevolno. A budete se těšit na to, až to přestane. Nejvíc hardcore je ten, kdo to vydrží až do konce. Já to dal, ale žádný repete teda určitě nebude. A ten albínskej záporák s telekinezou, to byla fakt třešnička na dortu.

Mumie (2017)

Ta první disneyovská Mumie se jakž takž dala, ta druhá už byla příliš a ta třetí už byla echt debilní. A todleto... já nevím, holt to netočil Disney, tak to není tak infantilní s přiblblým rádoby humorem (i když i ten sem bohužel v menší míře prosákl), ale ani tak to není žádnej veletrh. Je v tom docela málo akce a konec byl takovej nemastnej neslanej... je to jako ten poslední King Kong - kdyby to nenatočili, nic by se nestalo.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Červená knihovna s výbuchama. Skvěle udělaná akce, ale nic naplat, je to takové nablblé a klasicky přepálené. Ale tak lidi to, chtěj, že, oproti třeba té rychlé a zběsilé sérii je to momentálně pořád ještě mástrpís, to nelze popřít.

Na hraně zítřka (2014)

Já myslel, že to bude totálně nablblé, rádobyvtipné a trapně vtíravé, ale holt to netočili Disneyovci, tak je z toho poměrně žůžo labůžo velkolepý akční spektákl bez jakéhokoli šaška v elasťákách. No ty kokos, takovýhle filmy se dneska už moc v kinech nevidí, což však na výsledku nic nemění.

Hrdinové ohně (2017)

A kdyby neuhořeli, kolegiálně by na sebe koukali a u toho by tlachali, tlachali a tlachali dodnes. Ale jedna věc je na tomhle filmu pozoruhodná - všichni tihle ti požárníci jsou psychicky zdrclí z toho, že nemají žádné volno a jdou od jednoho lesního požáru ke druhýmu, ale přitom žádné požáry ve filmu v podstatě pořádně neuvidíme. Takovej trolling jsem ve filmu teda už dlouho neviděl, jen co je pravda.

Očista: Anarchie (2014)

Tady si Očisty konečně trochu užijeme, zabijáci ve fajn převlečcích to konečně můžou rozbalit a konečně je tu i solidní porce brutality.

Očista (2013)

První díl je příliš komorní, chybí tomu větší rozmach.