Ip Man: Zrození legendy (2010)

Čekal jsem víc ... jakmile se začně lítat vzduchem a dávat rány silou superhrdiny, tak kvalita jde dolu, kort po dvou dílech jež se snažili vypadat realisticky.

Ip Man 2 (2010)

Velmi slušné pokračování excelentní jedničky ... znovu detailně propracované souboje a poutavý příběh ;)

Podivné dědictví (1972)

"Proč se chce koupat? Teď, uprostřed sezóny?" ... "To je yorkshirský teriér. Já sem říkal že to není pes!" ... atd. Celá partička včele s oblíbeným záporákem Opičákem Smithem dokonale zastiňuje romantické chvíle a je z toho super komedie. Určitě nejlepší Hillovo film bez B.S. ;)

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Miluju tu temnou atmosféru ... po ospalé a seznamovací jedničce přichází můj oblíbený díl ze Středozemě - vlak se rozjíždí prohlídkou Rohanu a Gondoru ... armády vyrážejí. Bitva o Helmův žleb jednoznačně vrcholem ... naprosté uspokojení!!

Hokejový zázrak (2004)

Americké Nagano! ... nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl! Pouštím si ho pokaždé, když sám jako hráč i trenér potřebuju motivaci. Jen je škoda, že se takových snímků netočí víc ...

Fakjů pane učiteli (2013)

Už se mi hodně dlouho nestalo, abych se takhle u filmu pobavil!! Překvapení se od našich západních sousedů se opravdu vydařilo ... doporučuju všem, co jsou unavení těmi rádoby komediemi ;)

Statečné srdce (1995)

Národní hrdina, vlastenec, zabiják i milenec. William Wallace aneb příběh, jak si Skotsko vybojovalo svobodu. M.Gibson tu provedl neskutečně moc práce ... Film v luxusním středověkém kabátě mě dostává i po těch desítkách shlédnutích ;)

Zpátky na frontě (2008)

Velké překvapení .. opravdu jsem netušil, že novodobá ruská filmografie schovává takový skvost. I když záměr o zamyšlení nad rasismem nešel nepřehlédnout, tak snímek jel valnou po vedlejších kolejích, což se nakonec i tak vyplatilo a nepostrádal absolutně vůbec nic - jen víc těchto filmů.

Vodní svět (1995)

At to stálo, co to stálo ... necht si každý říká, co chce! Mě se to líbilo a nejen díky překvapujícímu výkonu D.Hoppera, si to rád pustím kdykoliv znovu.

Vlny smrti (2000) odpad!

Rok 2000? ... kdyby to natočili v 70letech, tak dejme tomu .. ale takhle katastrofa!