V dobré společnosti (2004)

Možná bych tuhle "komedii" nepovažoval ani za komedii jako spíš za pohodovou story. Líbilo se mi, že to bylo civilně pojaté a nebyly tam zbytečné americké, evropanovi nicneříkající gagy. Zkrátka byla to opravdová pohodovka pro odreagování. Pohodové herecké obsazení, nic vlezlého. Moje spokojenost je vyjádřena 4*.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Krimifilm o detektivech a policistech často diváka předem svede z cesty neutrálního pohledu a přehodí ho na kolej průměrného pohledu na snímek. Ovšem L.A. - Přísně tajné nepůsobí ani neutrálně ani průměrně a tak se vymyká ostatním filmům tohoto žánru. Snímek je tím nejlepším, co jsem z krimi žánru viděl. Výborná zápletka, skvělý scénář, střih a herecké výkony. Taková plejáda skvělých herců: Kevin Spacey, Russel Crowe, Kim Basinger a další. Nejvíce mne však překvapil Guy Pearce. Troufám si říct, že podal svůj životní herecký výkon. Film jede od začátku do konce a ujíždí plnou parou i při závěrečných titulcích, tak je strhující. Možná bych chválil ještě hodně dlouho, ale nezlobte se, tenhle film si to totiž, podle mě, zaslouží právem. Nic neřeším a dávám 5*.

Obchodník se smrtí (2005)

Začátek roku 2006 nás pěkně namlsal a je tu další laskomina - Lord of War. Film má skoro všechno co by měl správný film mít. Má grády, kvalitní zápletku, humor, romantiku a srdceryné scény. Zkrátka zaujme každého. Přes všechen ten sarkasmus si člověk chtě nechtě uvědomuje závažnost otázky obchodu se zbraněmi krutost všední reality. Film nic nezaobaluje a překládá všechno krvavé, syrové a prorostlé jako pravý texaský biftek. Nicolas Cage podal jeden ze svých nejlepších výkonů jaké jsem u něj viděl a herci ve vedlejších rolích také nezklamali. Přes všechnu chválu mi v konečném hodnocení pomotal hlavu střih, který byl hlavně v prvních fázích filmu a k jeho konci hodně skokovitý a chaotický. Nicméně filmy tohoto ražení a takovéto kvality, kterých rok 2005 moc nenabídl, je třeba hodnotit velmi kladně a tak dávám 5*.

Anglický pacient (1996)

Tenhle film je něčím zvláštní, ani nevím čím. Je z něj cítit něco specifického - možná vůně Sahary nebo zemitost té romantiky. Kdo ví... Každopádně je herecky na úrovni, čemuž pomáhá i kvalitní scénář a režie. Fiennes naprosto exceluje. Trošku mě zaráží fakt, proč je ve filmu tolik pasaží, které film zbytečně zpomalují a diváka nudí. Kdyby byl film o několik těch nudných, nicneříkajících okamžiků kratší, nikdo by se nezlobil a všichni by byli spokojenější. Jinak byl ovšem bravurně zvládnut přechod mezi přítomností a minulostí. Konečný verdikt 4*

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jeden z nejkrásnějších a zároveň jeden z nejsmutnějších okamžiků mého života. Pro tohle miluju filmy. Peter Jackson se stal naplnitelem mých fantazií a snů.