Bůh masakru (2011)

Velmi kulhavý partner přepisu tak úžasně úderné hry Yasminy Rezy. Vše působí velice sterilně a režisérova přidaná hodnota je nulová. Jediná hodnota, která tu funguje, je hodnota odebraná. A to v případě nechutně seškrtaného scénáře. Výsledek působí velice chabě a zachraňuje ho jen umění Reillyho a Waltze. O ženských hereckých výkonech radši nemluvím. Pozn.: Myslím, že režírovat to někdo jiný, tak do toho tyhle hvězdy ani nejdou. No a vida, hvězdy se spálily.

Den zrady (2011)

Má to dobrý námět, ale ve výsledku film vyznívá do ztracena. Je tu náběh na velice kvalitní látku. Ale ve chvíli, kdy by mohlo dojít ke střetu a film by mohl vrcholit, tak je najednou konec. Režie je dokonalá a herecké výkony precizní, ale nedotaženost scénáře ničí velice kvalitní dialogy a celkové (ne)vyznění.

Centurion (2010)

Vykrádačka několika filmů bez originálního přispění tvůrců. Takže je to pouze docela vizuálně pěkná low-endová historická podívaná. Nic co byste neviděli předtím.

Pomáhat a chránit (2011)

Špičková krimi komedie. Někomu sice nemusí sedět ten klasický ostrovní styl, ale pro mě pecka. Navíc se potvrzuje, že Michael McDonagh má stejné geny jako jeho bratr Martin (špičkový režisér a hlavně dramatik) a že má stejný smysl pro humor. Vynikající výkon Gleesona i Cheadlea. Minimalistické herectví se smyslem pro detail, propracovaná režie a úžasné irské "kulisy". Jedna z nejlepších letošních komedií.

V cizí kůži (2011)

Po dlouhé době jsem se párkrát u komedie i zasmál, ale zase ne tolik, abych tenhle snímek hodnotil nějak vysoko. No a když vezmu v potaz docela pěkný holky a pár odhalenejch dívčích těl (teda až na tu divnou strukturu polymerů ženské podoby v "lornu"), tak to prostě byla na současnou dobu docela dobrá mainstreamová komedie s pár přehnanejma a trapnejma momentama.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Je to taková všehochuť - když už tam máme tu Itálii, tak je to taková pizza Quattro Stagionni. Každý si tam najde to své, ale nikdo si tenhle film nebude pamatovat dost dlouho na to, aby se kolem něj vytvořil kult. ;-)

Zrození šampióna (2009)

V podstatě mě film potěšil, ale bylo mi špatně z tunového make-upu Sandry Bullock. Nikoliv však z jejího hereckého výkonu. :-)

Grimm (2011) (seriál) odpad!

Asi to není zcela relevantní hodnocení seriálu, když hodnotím pouze pilotní díl, ale dál to sledovat nemůžu a zhnusen jsem natolik, že to hodnotit musím, abych své zhnusení vyjádřil veřejně. Tohle je pouze slátanina rádoby pop kultury dneška. Je to špatné, plné klišé a podprůměru. Scénář je komický, herci ho rozhodně dále neposouvají a jich samotných je mi líto. Tohle je pouze televizní loutka, znásilnění filmového umění a braní žánru a platformy seriálu jako rukojmí.

Johnny English se vrací (2011)

Pro mě to je největší zklamání roku. Jsem obrovský obdivovatel Atkinsona, nikoliv jako Mr. Beana, ale obdiv mám k celé podstatě jeho komiky a pojetí komedie. Zkrátka jsem se asi těšil až moc než by bylo zdrávo. První díl se mi totiž velice líbil a pokračování nějak nenavázalo na moje představy. Asi je to paradoxní, ale ubylo trapnosti a je to už jen jakási parodie na bondovky a podobné tomuto žánru. A když už tam byl nějaký ten záblesk "klasického" Atkinsona, tak tam prostě nepatřil. Jakoby byl vytržený z kontextu. A proto u mě film docela propadnul. Nudil jsem se k nevydržení. Dávám 2* z milosrdnosti a z obdivu k Rowanovi.

Hon na čarodějnice (2011)

No, je mi líto, že to musím napsat, ale takhle přesně vypadá klasický film Nicolase Cage poslední doby. Moc inteligentní to není, režisér nezvládá no a herci to neutáhnou. Cage i Perlman sice obstojné své role zvládají, ale to, co zpackal už scénárista a domrvil režisér napravit nedokážou. Digitální efekty se pak vrátily o deset let zpátky.Takže jedinou devizou filmu je dobrá atmosféra a docela pěkná "čarodějka". P.S. Bože, co to udělali Christopheru Lee? To už to s ním vypadá tak strašně, že mu pokrejou obličej tunou nabobtnalého latexu a dají mu ve scénáři pět vět?