Občanský průkaz (2010)

Nudné, dosť trápne a nie veľmi vtipné, i keď snaha bola. Až na pár svetlých okamihov film, na ktorý na rozdiel od Pelíškov možno pokojne zabudnúť. Pre mňa sklamanie.

Earth (2007) (TV film)

Absolútna nevyhnutnosť každej Blu-ray videotéky. Fantastické.... až sa človeku slzy tisnú do očí, keď potom vidí čo sme s touto planétou urobili.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Hmmm, klasická ukážka toho, že slabý scenár a zlé herecké výkony žiadne supertriky nezachránia. Prakticky celý film som sa vyložene nudil. Sklamanie. Keď si pomyslím, že na toto Hollywood dal 200 miliónov a 150 na Mountains of Madness od del Torra sa nenašlo, tisnú sa mi slzy do očí...

Hra o trůny (2011) (seriál)

Neostáva mi nič iné, len zložiť HBO tú najhlbšiu poklonu. Úžasná výprava, herecké výkony predčiace i tie najlepšie blockbustery, tvrdé a ničím neprikrášlené dark fantasy s fantastickým vykreslením postáv od majstra Martina. Hra o tróny je najlepší seriál, s ktorým som mal tú česť. Bez váhania doporučujem. Už úvodné titulky a hudba dajú jasne najavo, že uvidíte niečo, na čo len tak ľahko nezabudnete. Až raz takto uvidím sfilmovaný epos o Dune od Franka Herberta, tak môžem pokojne umrieť... Druhá séria mi príde o čosi slabšia, dej ustúpil do pozadia až pornografickým scénam a násiliu. To nie je úplne na škodu, ale už to nie je taký božský mix. Na konci sa to však znovu dostane do obrátok. prvé dve tretiny 3*, posledná 5*. Ako celok slabšie 4*. Trojka je opäť na vrchole a štvorka pokračuje v nastolenom trende. Najlepší fantasy seriál, aký možno do dnešných dní vidieť.

Prokletý ostrov (2010)

Vynikajúco technicky, herecky a strihovo zvládnutý, no v podstate nudný thriller, ktorý sa pokúša o prekvapivú zápletku, ktorá ale vyznieva tak nejako bezradne. Čakal som viac...

Vzhůru do oblak (2009)

Vynikajúce. Nie je však primárne určený pre deti, na to si treba dať pozor. Doporučujem všetkými desiatimi, nebudete sklamaní.

Klíč (2005)

Slušne remeselne zvládnutý paranormálny thriller s predvídateľnou zápletkou. Vcelku nudné, nič, čo by tu už dávno nebolo...

Sherlock Holmes (2009)

Úprimne, slabota. Čakal som oveľa viac. Asi preto, že klasického Sherlocka Holmesa od Sira Doyla milujem. Toto je paródia na Holmesa, buďte na to pripravení. A i ako akčný film som sa pomerne nudil. Pripomenulo mi to charakterom i scenáristicky Ligu výnimočných... a malo to i veľmi podobnú, teda nič extra, kvalitu.

Kniha přežití (2010)

Od odpadu to u mňa delí len výborne spracovaný postapokalyptický svet. Inak čistá náboženská demagógia, klišé, nezničiteľný Denzel Washington, ktorý s prestreleným bruchom prejde stovky kilometrov a stihne spamäti nadiktovať celý obsah Biblie, atď. Dá sa to pozrieť ale - úprimne - nie je veľmi o čo stáť.

Labyrint lží (2008)

Kvalitný špionážny thriller, profesionálne natočený. Takmer celý film za 4*, no koniec nebol z najpresvedčivejších. Konečné hodnotenie 3*. Oplatí sa však pozrieť, najmä pre autenticky pôsobiaci Blízky východ a dobré herecké výkony.