Sanctum (2011)

Dej 1, kamera 3. Priemer 2. Kto má rád jaskyne, ten si to užije, ostatní ruky preč.

Román pro muže (2010)

Už to tu bolo viackrát a oveľa lepšie.. Nuda, škoda času.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Prekvapivo dobré a prekvapivo to stále funguje. Mlčanlivý samotár s vojnou v krvi proti všadeprítomnému zlu, víťazstvo s trpkou príchuťou... áno, môže byť.

Repo Men (2010)

Krvavá vyvražďovačka s pomerne originálnym nápadom, ale celkovo som sa nudil. Nebyť originálneho záveru, tri hviezdy by bolo priveľa.

Temný rytíř povstal (2012)

Veľmi dobré. Temné, štýlové, Nolan je dnes jasná No.1 čo sa týka komiksových adaptácií. Dal by som bez rozmýšľania 4 hviezdy, ale pretože sa vo finále zabudlo na tsunami (tí, ktorí videli, vedia), nedá sa nič robiť, jedna hviezda dole.

Prometheus (2012)

Sklamanie. Obsahový i trikový šalát s krivkajúcou logikou. Zachraňujú to nie úplne najhoršie herecké výkony a sem-tam dobrý trik (ale i tu je kvalita veľmi variabilná). Ďalšie sklamanie od Ridleyho Scotta, čakal som viac, oveľa viac... zaujímalo by ma, ako možno schváliť scenár, keď ležíte v hlbokej kóme - mentálne bdelý človek, ktorý sa vie aspoň podpísať, by to totiž musel po 10-tich stranách znechutene zahodiť....

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Prekvapivo slabé. Na rozdiel od "1. dielu" ma tento nezaujal. Bol jednoducho príliš povrchný a zápletka hrubo priehľadná.

Delgo (2008)

Nuda. Slušne remeselne odvedená práca, všetko ostatné je hlboký podpriemer. Tuctový, stokrát omieľaný príbeh, plytké postavy, pokus o vtip zlyháva, pokus o drámu zlyháva... celý film je taký nedomrlý pokus o niečo, a to niečo zrejme od začiatku do konca neboli schopní tvorcovia ani pomenovať, natož uchopiť.

Jsem číslo čtyři (2011)

Na tieto teenagerské "horrory" alebo čo to vlastne má byť som už pomerne alergický. V podstate sa oplatí pozrieť so sebazaprením na poslednú 20-minútovku, kde sú aké také triky, ktoré sú však dovrzané príšernou kamerou. O deji tu snáď ani nemá hovoriť: dobrí mimozemšťania - zlí mimozemšťania - boj - dobrí vyhrávajú, celé v podaní románu pre mládež pred pubertou.

Ninja Assassin (2009)

A mne sa to prekvapivo páčilo. Spád, potoky (doslova) krvi, nebojácny hrdina, na pohľad neporaziteľný protivník, žena v ohrození - čo si človek k poháriku vína môže priať viac? Umenie nečakajte, kto má rád podobné filmy, ten si to užije.