Tantra (2010) odpad!

Pre mňa rozhodne odpad. To, čo v dokumente uvidíte, je v podstate swingers-party zaobalená do plkov o východnej filozofii. S tantrou to nemá nič spoločné. Za pozornosť stojí najmä manžel jednej z účastníčok, ktorý sa zmieruje pomocou tantry s jej milencom... a že na toto prispeje Fond na podporu českej kinematografie, je iba dokonalá bodka tejto dokumentárnej paródie.

Hrozba v poušti (2008)

Výborný nízkorozpočtový film, až na posledných 10 minút... potom to šlo tragicky "do kytek". Škoda...

Neznámí vetřelci (2008)

Profesionálne odvedené béčko v klasickom klišé, kde divák už po prvej tretine filmu vie, kto je hlavný zloduch. Priemer, ktorý vo vás nezanechá žiadnu stopu a o pár dní si natoto dielko ani nespomeniete.

Alenka v říši divů (2010)

Najlepší výraz na tento film je asi "roztomilý". Skutočne trošku sterilný a nesadla mi herecky postava Alice. Naopak, srdcová kráľovná bola dokonalá. Celkovo však iba lepší priemer.

Zúčtování v zóně 51 (2007) odpad!

Blbosť na entú, slabota, klišé, mizéria. Vždy sa čudujem, kde dokážu režiséri zobrať na niečo podobné peniaze...

Smrtící oteplení (2008) odpad!

Katastrofálny film s mizernou zápletkou a ešte horšími hereckými výkonmi. Korunu tomu nasadzujú triky, ktoré sú hlboko pod úrovňou všetkého, čo ste doteraz mohli vidieť. Ruky preč!!

Chvění (1990)

Béčkový film, ktorý sa neberie vážne, so slušnými hereckými výkonmi a originálnym hlavným nepriateľom. Príjemne strávených 90 minút, celkom som sa bavil.

Ženy v pokušení (2010)

Výborná česká "horko-sladká" (viac do sladka) komédia. Nie je to zrovna môj typ filmu, ale prakticky celý čas som sa výborne bavil. Hereckým výkonom niet čo vytknúť, najlepší výkon Elišky Balzerovej za jej hereckú kariéru. Česká komédia jede!!!!

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film je taký... nijaký. Sú v ňom posolstvá, emócie i myšlienka, ale všetko je podané akoby bez života, podobne ako tichý a monotónny hlas Klaatua (Keanu Reeves). Chýbalo mi v ňom čokoľvek, čo by ma hlbšie zaujalo, čo by mi utkvelo v pamäti. Pre mňa 50%.

2012 (2009)

Hmmm, vlastne ani presne neviem, prečo som tejto príšernosti dal jednu hviezdičku... asi preto, že som to zvládol dopozerať až do konca a pre anglickú kráľovnú so svojimi hafanmi, promenádujúcimi sa na rampe pred Archami. Inak je to katastrofa: lacne vyzerajúce triky, z ktorých trčí počítačová grafika na 100 honov; útek pre zemetrasením!! a pred pyroklastickým efektom (sic!) Yellowstonskej superspoky, plytučké herecké výkony, pátos, dobrý a zlý muž... ruky preč, aj keď dopozerať sa to dá. Emmerich u mňa už spadol do škatuľky režisérov, ktorí prakticky s istotou čiastočne alebo úplne potopia každý aspoň trochu slušný námet.