Avatar (2009)

Technická nádhera, nič lepšie v súčasnosti neexistuje (nemyslím 3D). Po odmyslení trikova pozadia obsahovo prázdne, klišovité a nudné - škoda. Videl som 2D i 3D, 2D je rozhodne lepšie.

Chrámy těla (2010)

Rozhodne zaujímavý a pútavý dokument, mňa milo prekvapil. Krásna bola úvaha jedného z účinkujúcich: Dnes máme dva športy - jeden je pre zdravie a radosť z pohybu, a ten druhý pre peniaze a výkon. A pre mňa nový termín - športový invalid.

Rango (2011)

Nemožno Rangovi odoprieť, že sa jedná o technicky najlepší 2D animovaný film súčasnosti. Takisto vtip, nadhľad i celkovú zábavnosť. Ale film mal hluché miesta a celkovo ma to nejako nechytilo. Neviem, či je to tým, že nie som fanúšik westernov a niektoré hlášky som až tak neocenil... uvažoval som i nad 4 hviezdami, ale nakoniec dávam 3.

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Strhujúce. Autentické. Dojímavé. Vynikajúce herecké výkony. Bez debaty jeden z najlepších biografických filmov vôbec.

Sicko (2007)

Dávam 100% za námet a rozbitie predstavy "dokonalej Ameriky" a 0% za nechutne demagogický prístup prelínajúci sa celým filmom. Moore je taký demokratický Goebbels. Takže celkovo 50%, za pozretie a utvorenie si vlastného názoru to stojí.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

KDYBY STE BYL GENTLEMAN, TAK BY STE MI UVOLNIL MÍSTO.... KDYBYSTE BYLA DÁMA, TAK BYCH TO I UDĚLAL.Toto je asi najlepší súčasný klasický detektívny seriál - výborné herecké výkony, prostredie anglického vidieka, dobré zápletky, perfektný suchý anglický humor a dlhodobo vysoká kvalita (tesne, ale naozaj iba tesne pod 5-timi hviezdičkami...a možno ich nakoniec aj tak dám). Vrelo doporučujem!!

Dr. Ludsky (2011) (seriál) odpad!

Trápny amatérsky pokus o mutanta C.S.I a Dr Housea v slovenskom prostredí, výsledok je na úrovni argentínskej telenovely, ktorú režíroval niekto s patologickou nenávisťou k lekárom.

Pod Moskvou (2006)

Ja som teda bol celkom spokojný. Neočakával som prakticky nič, a dostal som béčkový film, ktorý nenudil a z mála dokázal vytvoriť veľmi slušnú strašidelnú atmosféru. Sklamal iba koniec... neviem, čím to je, ale väčšina filmov podobného druhu má závažný problém so zápletkou - jednoducho ako keby nevedeli, čo s tým. Za pozretie to však stojí, dávam 50%.

Hellraiser IV: Bloodline (1996) odpad!

Urážka prvých dvoch dielov Hellraisera. Viac k tomu niet čo dodať, fanúšikovia, RUKY PREČ!!!!

Pokoj v duši (2009)

Čim to je, že človek ani nemusí vedieť, že je to súčasný slovenský film, a už po prvých minútach je mu jasné, že je to súčasný slovenský film. Zábery na rázovité dedinky, prírodu, miestnych tupoňov a zlodejov a celkovo pocit, že sa človek vrátil do doby Sekala...