Cliffhanger (1993)

Po zhlednuti v 01/2011 dolu na 3*. Klasicka akcarna ala 80. a zacatek 90. let, hrdina s traumatem, ktereho se samozrejme zbavi diky akci, ve ktere vlastne ani nechtel bejt. Prvni pulka je dobra, ale druha uz je nechtena komedie. Skvelej John Lithgow (Trinity z Dextera). Kazdopadne az do Rockyho Balboy posledni dobrej Slyuv film.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Volne podle skutecne udalosti. Ti tri opravdu utekli a opravdu pouzili modely hlav do posteli. Jak to s nimi dopadlo se dodnes nevi. Z tohohle filmu si toho vzali Stephen King a Fran Darabont fakt hodne pro (Rita Hayworth and) The Shawshank Redemption a The Green Mile. Perfektne natoceno (Don Siegel - Dirty Harry), jen mi vadi ta glorifikace utekaru, preci jen vsichni ti vezni byli zrovna na Alcatrazu z nejakeho duvodu, takze v podstate dobre jim tak.

Mikulášovy patálie (2009)

Velke pozitivni prekvapeni. Uz dlouho jsem se nesmal tak, jako u tohohle filmu.

Země dinosaurů (1988)

Proc zrovna tohle si vyslouzilo x dalsich pokracovani? V podstate nudna pohadka, ktera dnes nicim neprekvapi. Ale detem se to libi! Videno s CZ dabingem.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Trosku horsi nez jednicka, ale zadna tragedie (v kontextu jednicky). Mozna dokonce vtipnejsi. Dej sucks, ale to neprekvapi... Turner je hezci nez v prvnim dile!

Okno do dvora (1954)

Velka ostuda - poprve videno az v 01/11. Takze jsem sokovan tim, ze to vlastne neni thriller, ale komedie :). Klady: Stewart, Kelly, skvele postavicky najemniku, dialogy, humor. Zapory: je to o trosku delsi, nez by melo byt a pak zaver, kterej je naopak moc rychlej, resp se to vsechno moc rychle vyresi.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Vyrazne slabsi nez prvni dil. Prestoze to ma pres dve hodiny, je to nuda. Akcni sceny jsou spatne natoceny, utek z hrobu je velke wtf a hlavni zaporaci, darmo mluvit (Renard - he feels no pain! :) )

Zelená zóna (2010)

Neni to spatny, styl stejnej jako Bourne (aby ne - Greengrass), ale - od zacatku se vi, jak to skonci, protoze je to zalozene na realite. Jak moc to odpovida skutecnosti by me docela zajimalo.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

No docela to jde. Plusem jsou songy, minusem prolnuti s realitou.