• Krátkometrážní

Před úsvitem (1995)

Ako povedal POMO pri fish tanku - O tých najkrajších filmoch sa často píše najťažšie. Pretože sme im zaviazaní. Ostal som bez slov a tiekli mi slzy šťastia. Film ktorý som si vždy prial natočiť alebo prinajmenšom vidieť.

V/H/S/2 (2013)

Obidva diely hodnotím rovnako, aj napriek svojej (Dosť možne úmyselnej) béčkovosti sú čistým uspokojením mojích hororových potrieb a nezabudnutelným zážitkom - Konkrétne pri "Safe Haven" som bol pripravený na kvalitku, ale takýto zimomriavkový nářez som nečakal ani v najmenšom, chcelo by to celovečerák :) V/H/Sko je určite velmi zábavným a svojskosťou ako aj uletenosťou sympatickým strach-gore-kozy-chlast projektom, ktorý si určite ešte rád pozriem a nehneval by som sa ani za trojku.

V/H/S (2012)

Miestami trošku hlúpučký teenagerský kvalitou kolísajúci horôrik, ale tak velmi velmi velmi velmi zábavný až sa ináč ako 4* nedá. :) Občas klišé, občas vtipné, občas trápne, občas originálne, občas mrazivé, občas také, občas onaké, ale podstatné je, že láska k found footagu z toho srší každou sekundou, každý rejža sa k svojej poviedke postavil ako k vlastnému dieťaťu a dokopy stvorili jednu roztomilú mozaiku nápadov. Veľmi príjemné prekvapenie :)

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Béčkovo spracovaný a miestami trošku toporne zahratý horôrik, ktorý však aj napriek (Alebo vďaka?) scenáristickým fackám a logickým chybám kryštalizuje do jedného z najintenzívnejších hororových zážitkov za poslednú dobu. Miestami trochu blbá, väčšinou však krásne efektná a príjemne mrazivá jazda, ktorá sa niekde hlboko vo mne určite až prekvapivo silne zažrala a dúfam že tam ešte nejakú dobu ostane - temný pocit po naskočení tituliek a depresívne interview s řezníkovou slečnou ma nakoniec presvedčili hodiť aj 4tú hviezdu. Pre neskúsenejších divákov a "tínejdžerov" dôverujúcich titulku "Podľa skutočných udalostí" určite ťažko vydýchatelný psychický teror, pre milovníkov found footage povinnosť. Obraz nevinne vypadajúceho dievčaťa s pahýlom miesto končatiny ma bude prenasledovať vo snoch. "I don´t know what you want me to say."...

Špičák (2009)

Hovorí sa že deti sa rodia ako nepopísaná strana. Od tých grékov si určite ešte niečo nájdem. "Vaša mama porodí dve deti a psa."

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Broken Hearted (1990) (TV film)

Badalamenti je kúzelný ako vždy, Julee Cruise má hlas aniela, ale inak je to pomalá priemerná nesmierne nudná TwinPeakovská Lynchovina. Väčšinu stopáže som pretrpel a to to netrvá ani hodinu.

Gummo (1997)

"Life is beautiful. Really, it is. Full of beauty and illusions. Life is great. Without it, you'd be dead." Absolútny klenot amerického nezávislého filmu a pre mňa veľmi osobná záležitosť, ktorá mi každým ďalším zhliadnutím dáva viac a viac (a vždy niečo iné!). Harmony Korine je pravdepodobne najzaujímavejším súčasným americkým tvorcom a hovorí nám o tejto krajine omnoho viac, než ktokoľvek z hollywoodu. „Médiá sú v New Yorku a v Los Angeles.‘ vysvetlil Korine. ‚A čokoľvek, čo sa udeje v strede buď nechcú vidieť, alebo vyfabulujú. Číže keď ľudia vidia pravdivý portrét toho prostredia, tak sa buď nahnevajú, alebo to poprú, alebo ich to nezaujíma.‘“ Nenechajme sa zmiasť nihilistickou white trash škrupinou, ako sa to stalo mne pri prvom zhliadnutí pred desiatimi rokmi. Ľudskosti je v nej omnoho viac.

Stoker (2013)

Po prvotnej neistote a úvahe o troch hviezdach som sa ku koncu musel velmi zdržať aby som nešiel na plných 5. Chladná režijne do-ko-na-lá melancholická artová hypnóza. Sympatická vizuálna žranica s Hitchcockovsky stupňujúcim sa napätím, ústiacim do mrazivého psychicky vyčerpávajúceho finále. Jediné znamienko dokonalosti predstavuje celkom výrazne poslabší scenár, ktorý zjavne ani nebol účelom. Pocitová filmová nádhera, ktorá by sa s namakanejším príbehom a hlbšími postavami mohla stať adeptom na snímok roku. Takto je to iba velmi zdarilá a chutná jednohubka. (Ale môjho oblúbenca Korineho mi mohol Park dopriať viac než tie dve sekundy camea.)

Růžoví plameňáci (1972)

Hnusne natočená, hnusne vymyslená, hnusne napísaná, hnusne zahratá, homo-trans-fetišistická zvrátená úchylárna. Páčilo sa mi to :) "Do my balls, Mama."

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Mnoho ľudí už čelilo akejsi vnútornej filmovej dileme, akému filmu by išlo 6 hviezd, keby sa to dalo iba pri jednom. Čo sa týka opačnej strany spektra, akýsi nad-odpad by išiel definitívne sem, ako jednému odpornému topornému výsmechu ľuďom, ktorý musia na svoje živobytie poctivo pracovať. Chorá hodina alebo kolko že tento zvratok trvá, v ktorej sa dozvieme aké papuče nosí Vilo Rozboril, že trenky Andyho Krausa stáli rovnako ako rodinný dom a aký pozlátený osviežovač vzduchu používa Maroš Kramár keď vykonáva potrebu. Všetko rozkošnučko komentované uafektovanou botoxovou pičou, ktorá presne vždy a presne aká pikoška sa medzi Slovenskými "celebritami" (Áno, úvodzovky sú úmyselne) udiala. Radšej pozerať brazílske homo fekal porno ako tento skvost.