Nezapomeň na mě (2010)

Pro mě příjemné překvapení. Dlouho jsem čekal, než jsem se dokopal ke shlédnutí tohoto snímku. A musím říct že jsem byl vtažen do děje. A ten konec je masakr to sem fakt nečekal, díky němu nakonec 4 hvězdy :). Jinak velmi zajimavé ztvárnění hlavní role Roberta Pattisona jako nevyrovnaného dospívajicího bouřliváka.

Hačikó - příběh psa (2009)

Pěkný příběh a o to víc je zajímavý, že je natočen podle pravdy. Ale přišlo mi to trochu málo.

Centurion (2010)

Na tenhle film jsem se neskutečně těšil. Vidina příběhu že přeživší 7cka chce zachránit generála byla velmi lákavá. Jako celý příběh. Zklamání ale nastalo ve chvílích kdy děj šlapal na plné obrátky a já pořád seděl opodál. Přitom sem velký fanda takových filmů ale prostě mě to vůbec nevtáhlo do děje. Je to velká škoda mohl to být super zážitek. Jinak filmek je to super ale nečekejte od něj nemožné jako já. A Rachael Stirling je tu neskutečná :)... Lepší tři hvězdy :)

Plán hry (2007)

ROzhodně lepší dvě hvězdy. Od toho filmu sem nic nečekal a kupodivu mě i bavil. Je sice příliš jednoduchý, předpovidatelný a cliché se tam hrne na konci ze všech stran, Ale i tak to bylo slušné. a The Rock je třída :)

Mexičan (2001)

Ikdyž se tu snáší velká vlna kritiky. Tak já mám rád tuhle tragikomedii. Brad Pitt je zde výborný !!! A i přes možná zbytečně dlouho stopáž je to pěkná podívaná.

Černá smrt (2010)

Strašně málo.... Začátek filmu zdlouhavý, ale postupem času film nabírá obrátky a nevypadá to zle. Sean Bean jako vůdce biskupova žoldáckého oddílu je určitě velké plus. Po příjezdu a spolčení s mnichem mé očekávání gradovalo, jenomže se dostavila pouze malá lesní bitka a když dorazili do inkriminovaného města tak místo řešení problému, byli hned omámeni a mučeni. A ikdyž to ještě má zvrat tak samotný konec je už úplně mimo. A nechápu že má film hodnocení nad 70% myslím že postupem času bude vděčný za 50% na kterých ho nevidím ani já... ...

The Yellow Handkerchief (2008)

Pro milovníky rozvahy nad smyslem života a podobných dramat asi spokojenost. Road movie zde byla vybrána zřejmě na oživení a dodání snímku zájimavosti. Co se týče mě tak bych vytknul pomalu plující děj, který vlastně nic neřeší. Odkopnutý a lehce zpomalený kluk, holka zklamaná životem a trestanec který již dospěl a vnímá svět s nadhledem a se zkušeností jak lehce lze něco ztratit. V tomto duchu vypráví film celých 100 min. a na můj vkus to bylo i celkem nezáživné. Chápu to že tady jde o myšlenku kterou nám ćhce autor sdělit ale pokud chcete poznat pořádný feeling tak si radši pusťte Útěk do divočiny.

Twilight sága: Zatmění (2010)

je to krapet lepší než Nový měsíc. Ten jsem hodně těžko vstřebával. Hlavní hrdinka Bella se posunula z otázky Jacob nebo Edward na mám si vzít Edwarda nebo ne,? a miluju Jacoba nebo ne :D ... ve všech okamžicích kdy se tímto zabývá je to NESKUTEČNÁ NUDA. A zabírá to tak třetinu filmu minimálně. Zbytek je fajn podíváná vlci sou hezcí a bitva upírů taky není zlá. Celkově film není tak špatný jen kdyby se neřešily sračky a víc se jednalo nebylo by to od věci.

Stmívání (2008)

Neuvěřitelně skvělý námět a tím pádem neskutečný potenciál na napínavý příběh jenomže tvůrci filmu se rozhodli že toho nevyužijí a celý příběh staví jen na zamilovanosti malé holky. A to vážně nechápu trochu víc akce a složitější zápletky by vůbec nebylo na škodu.

Malý Velký Bojovník (2010)

V prvé řadě překvapení. Očekával jsem válečné řežky. A film vypráví příběh sedláka který zajal generála a chce ho dovést domů do Liangu a dostat za něj 5 akrů půdy. Děj je sice krapet nevýrazný. Ale oslovil mě, zvláště se mi líbily pasáže kdy se z generála a sedláka stávají přátele a bojují o své životy. Občas se i zasmějete, kdy sedlák pár kameny drží vojáky od těla :).. musím taky dodat, že mě opravdu hodně překvapil konec. celkově 3 slusne hvězdy. Rozhodně od toho nečekejte Red Cliff.