Dobrý Will Hunting (1997)

Co mě nejvíce dostalo při sledování tohoto filmu ? Nebyly to pouze vysoce sofistikované dialogy mezi hlavními představiteli, geniální řešení matematických úloh, ani široký záběr znalostí Willa Huntinga, byl to prostý rozhovor mezi dvěma přáteli na stavbě, kde ten "jednodušší" ukázal sílu selského rozumu a řekl pro mě nezapomenutelnou větu - " Wiile, přijdeš mi jako člověk, který vyhrál v loterii a odmítá si dojít pro svoji výhru ! ". Kouzelný film, který ukazuje na to, že člověk by se nikdy neměl vzdávat, a že i při ztrátě svého nejbližšího, navzdory utrpení, kterým si od dětství prošel, by měl pokračovat ve svém životě dle svých nejlepších možností a schopností.

Popelka (1950)

Spolu s Knihou džunglí zřejmě nejhezčí film ze studia Walta Disneye. Kouzelné kulisy, roztomilé myšky, milá Popelka a klasický pohádkový příběh se šťastným koncem. Co více si přát ?! Zajímavost - snad jediný film, na který jsem za "totáče" nesehnal lístky z důvodu úplného vyprodání všech představení. I po více než 60 letech má tento film nejmenším divákům co nabídnout, a to určitě stojí za plné hodnocení.

Vítězové a poražení (1999)

Tak takovéto filmy miluji. Filmy, které si na nic nehrají a ukazují realitu života bez postranních úmyslů. Nádherný film ze sportovního prostředí, kde na jedné straně je vítězství a z toho vyplývající veškerá privilegia, na straně druhé dřina, krev a odříkání, které Vás leckdy poznamenají do konce života. Oliver Stone je pro mě PAN režisér, a proto nevidím důvod, proč nedat 5 * .

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Český pokus o "Šifru mistra Leonarda", který zase nedopadl tak nejhůře. Film měl zajímavé dějové nápady, herecky slušně zahráno / snad pouze Taclík byl málo úlisný a prohnanost jsem mu moc nevěřil /. Velmi zajímavá kamera, která nás seznámila s nádhernými díly Santiniho, až to skutečně zavánělo levnou propagací. Uspokojivé - ode mě 3 * .

Není co ztratit (1997)

Další pohádka "Made in US". Ale proč ne ! Tim Robbbins i Martin Lawrence zahráli své zoufalce velmi dobře, a i když jsem reálnosti tohoto příběhu ani za mák neuvěřil, přesto jsem se chvílemi dobře bavil. Za krátké okamžiky uvolnění, které mě tento film přinesl, si své 3 * zasloužil.

Válka světů (2005)

Tak přesně takhle bude vypadat naše země až skončí svoje skotačení nynější "demokratická" vláda. Země bez funkčních podniků, lidé zoufalí a nešťastní, bez vyhlídek na lepší budoucnost. Doufejme, že se v posledních letech rodí pouze odolní a chytří lidé, kteří si i na tento stav rychle zvyknou a budou hrdě očekávat "světlé zítřky". A M E N !!!

Muzika (2007)

Plně se ztotožňuji s hodnocením uživatele "ig B.". Kdyby byl tento film natočen před pětadvaceti lety, uznale bych pokýval hlavou nad projevenou odvahou otevřeně kritizovat některé nešvary bývalého režimu, a neváhal bych dát podstatně vyšší hodnocení. V současné době mě to však připadá jako kopání do bezbranného,snaha být viděn a ukázat, že i JÁ jsem ten, který se aktivně podílí na likvidaci bývalé "antidemokracie". TOTO je můj názor, který nechci nikomu vnucovat, ale tak na mě tento film zapůsobil.

Azumi (2003)

AZUMI, kde jsi ?

F. L. Věk (1970) (seriál)

Vlastenectví - to slovo by mělo být vytesáno metrovým písmem do kamene a umístěno nad současnou parlamentní a senátní komoru, aby se při pohledu na něj naši zákonodárci déle zamýšleli nad většinou svých "protivlasteneckých" rozhodnutí, která na nás v posledních letech chrlí. Seriál a jeho zpracování jsou výborné, herecká party skvěle zahrané, dobové kostýmy takové jak si je můžeme představit a i charaktery jednotlivých postav jsou dobře vykresleny. To co jsem napsal může někdo považovat za pouhé "blekotání", ale já si za tím stojím ! Vždyť pokud se v současnosti rozhlédnu a vidím kolem sebe ty hamižné a prolhané figurky , tak zalituji, že jsem nežil v období tohoto osvícení a národního obrození, kde lidé, až na drobné výjimky, byli hrdi na to, že jsou z českého národa .

Road Trip: Pivní pong (2009)

Jelikož jsem v jeden den viděl film "Sexy párty" a následně tento, dovolím si napsat, že se mě více líbil Road trip. Protože jsem jednomu dal 2, tomu druhému musím jednu * přitlačit. Jinak oba filmy se opírají především o nevázané studentské radovánky, kde se především vyhledává možnost "pařby a zásunu", takže nějaký vysoký umělecký zážitek nelze očekávat. Tudíž jsem nepřemýšlel a vychutnával jsem si snahy, úspěchy a neúspěchy zúčastněných borců a manekýn.