Hoří, má panenko (1967)

Je mi smutno za to, že musím souhlasit s většinou přispěvatelů, kteří odhalili českou / a nejen tu / náturu, kterou lze charakterisovat již zmiňovanou větou : "Měl si nakrást". V tomto bodě nadčasový příběh, který v posledních desetiletích je snad nejaktuálnější za dobu české státnosti. Za ten smutek ode mne 4.

Nesmiřitelní (1992)

Tento film jako by mi říkal - "nedrážděte starého tygra, je sice již pomalý, ale nesmí se zapomenout, že i přesto smrtelně nebezpečný ". Clint Eastwood jako pistolník ve výslužbě jde potrestat nespravedlnost, a přitom narazí na arogantního šerifa, který jednoznačně podcení s kým si zahrává. Na takové hejno Oskarů to určitě nebylo, ale režisér to prostě z lidma umí. U mne za 4

Policejní akademie (1984)

Jednozačně nejpovedenější díl ze všech "Policejních akademií". Pokud chci zapomenout na trable, pustím si tento film, vypnu mozek a užívám si gagů. Navíc je to zpestřeno i pohledem na velmi žádoucí Kim Catrall, takže proč né za 4 ?

Jízda (1994)

Povedený film, který pomohl nastartoval éru tzv. "zlaté české mládeže". Pro mne jeden z nejpodařenějších filmů Jana Svěráka, který se velice pravděpodobně inspiroval "Bezstarostnou jízdou", ale účel světí prostředky, že? Ańa Geislerová je zde okouzlujícím způsobem uvolněná a bezprostřední, a i za to ode mne 4.

Malý velký muž (1970)

Kdy a kde se zastaví lidská chamtivost? Kolik "lidských bytostí" bude ještě muset zemřít pro uspokojení materiálních potřeb bílých lidí? Tyto otázky na mne dýchaly při vyprávění Jacka Crabba, skvěle ztvárněného D.Hoffmanem. Neuvěřitelný filmový příběh, ukazující na možnost, jak to mohlo ve skutečnosti vypadat při tzv. "osidlování" západu. Myslím, že výsledek hovoří za vše.

32A (2007)

Křehký film o dospívání mladé dívky, který si na nic nehraje a ukazuje život v reálných dimenzích i s problémy které přináší. Trochu mě to připomnělo život v ČR před 30 lety - samozřejmě s výjímkou katolické školy astejnokrojů, které žáci museli nosit. Hezky vybraná hlavní představitelka, slušný příběh - pro mne 3,5.

Ip Man 2 (2010)

Z celého filmu vyplývá jediné - RESPECT. Myslím, že pochopení významu tohoto slova by se měli naučit všichni lidé všech ras, vyznání a kultur. Pokud se naučí respektu sami mezi sebou, potom bude na světě pro všechny lépe. Nádherné a věrohodné zápasy, smíchané s pokorou a porozuměním k útrapám druhých, to vše mi dává právo ohodnotit tento film lepšími 4 hvězdičkami.

Sex, kočky a muzika (2002)

Od tohoto filmu jsem obdržel to, co jsem od něho očekával. Dějový podprůměr, hezké a sexu chtivé holky, to vše proložené docela obstojnou hudbou. Jako film těsně před usnutím - dobré = 2.

Síť (1995)

Čím více se zamýšlím nad tímto filmem, tím více se přikláním k názoru, že "na každém šprochu, pravdy trochu". Se zavedením elektronických zdravotních knížek, el. platebních karet a ostatních eloktronických vymožeností, zpřístupníme své soukromí lidem, kteří to né vždy s námi musí myslet dobře ... a to není dobře. Nejsem proti pokroku, ale musím varovat před "hurá" pokrokem / viz. "dokonalá" CS privatizace/. K filmu - jedna z nejlepších rolí S.Bullock a i myšlenka je velmi zajímavá. Jen ten závěr je jako od B.Němcové.

Účastníci zájezdu (2006)

Charakteristikou tohoto filmu je nevyváženost - na jedné straně velmi zdařilé a vtipné momenty, na druhé někdy až trapné dialogy a přehrávané role / bohužel K.Fialová /. Navíc nejsem ani příznivcem Viewegha, i když zde musím přiznat, že se asi skutečně jedná o nejúspěšnější filmovou adaptaci jeho románu. Po druhém shlédnutí musím říci, že mě přišla docela vtipná dokonce i Jitka Kocurová, která však herečkou není a zřejmě ani nikdy nebude. Hezký, i když často účelový byl pohled na dvě opravdu hezké mladé češky, které si přijely užít / což se jim nakonec i povedlo /. Nejkvalitněji se své role zhostila mladá Polívková. Za silnou pravdivost a ukázku české nátury = suma sumárum - slabší 4 . Jo, a neříkejte mi čumáčku, nebo Vám rozbiju palubní mikrofony - hi.