Velká oříšková loupež 2 (2017)

Nechápem nízkemu hodnoteniu. Nestáva sa často, že by druhý diel, ktorý ani nik nečakal predčil prvý. Tu je dôkaz. Oveľa lepšie ako prvá časť, množstvo perfektných hlášok a nový príbeh so starými priateľmi :) Moja dcérka sa skoro dočúrala smiechom a ja som mal tiež na mále a to som väčšinou čo sa komediálnych prvkov týka dosť náročný. Neznášam silený a trápny humor (ten náš slovenský a český :P ), ale toto si zaslúži minimálne 4*.

Coco (2017)

Krásny, dojemný Pixar animák na aké som aj zvyknutý :) Tento krát ešte o level vyššie s krimi zápletkou :) Vymakané gegy, perfektná animácia a naozaj pekný príbeh o súdržnosti rodiny. Ďakujem za tento skvelý zážitok. V hlave ma až tak nebavilo ako toto :)

Rozpolcený (2016)

5* hlavne za unikátny scenár a spracovanie. Neviete čo príde, neviete ako to skončí a tak má film ako tento vyzerať. Napínavé, nervydrásajúce so záverom, ktorý trošku budete predvídať ale určite nebudete čakať :) Prekvapenie roka pre mňa! James McAvoy by mal dostať hneď niekoľko oskarov :)))

16 bloků (2006)

Skvelý policajný thriller, ktorý sa náramne podobá tohtoročnej akorát akčnej komédii Zabiják a Bodyguard až tak, že som si na tento film spomenul. Akorát tam šlo o vtip a bolo mi v podstate jedno či na súd tí dvaja dojdu alebo nie. Tu som držal palce aj na nohách. Scenár na jednotku, ku koncu trošku zakolísal, ale bolo to nevyhnutné, pretože neviem si predstaviť iné zakončenie. Bruce stále v super kondičke :)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ano presne toto som ako fanúšik mafie a mafiánskych filmov očakával. Dobovo uveriteľné, do detailu premyslené a prepracované. Za masky minimálne jedna hviezda. Film nenudí, príbeh sa vyvíja až dojde do perfektného finále. Rád si tento svieži filmík ešte niekoľkokrát pozriem. A samozrejme poslednú dobu môj obľúbený Josh Brolin. Nemôžem nespomenúť Roberta Patricka, ktorého som už dlho nevidel v poriadnej role a tu je z neho frajer :)

Hrdinové ohně (2017)

Obrovská pocta horúcích katastrof spred pár rokov. Josh Brolin sa mi čoraz viac vo filmoch páči (a mám pocit že aj hrá v čoraz viac filmoch) Vizuálne dokonalé, smutne skutočné, hudobne správne dramatické. Netuším v akej miere sa tvorcovia držali skutočných udalosti, ale ak sa !!SPOILER!! z feťáka dokázal stať poriadny hasič, normálny chlap a otec!!KONIEC SPOILERU!! tak som moc rád. Ďakujem za tento úžastný snímok, ktorý vôbec netlačil na pílu a ani nebol prehnaný. Taký americký neamerický film naozaj podľa skutočnej udalosti. A samozrejme skvelý Miles Teller.

Esa z pralesa (2017)

Príjemná francúzka animačka, ktorá neurazí dejom ani spracovaním. Pekné sympatické postavy, zápletka síce jednoduchá, ale keď vezmeme do úvahy, že je to hlavne pre deti, tak je to odpustené. Naozaj je v tejto rozprávke pár veľmi dobrých a neopozeraných gagov/scéniek. Slovenský dabing super, Peter Marcin je ideálny pre takéto záležitosti. Ak niekto čaká Dreamworks alebo Pixar tak nech si to ani nezapína. Toto je však vzhľadom na neznámeho režiséra veľmi dobrý pokus a rád si pozriem niečo ďalšie od tohoto tvorcu.

Na doraz (2017)

Ah to bol napínák :) Super rychlý, destruktívny film, kde ide o sekundy ako to bolo aj v Tiesňovej linke. Až na to, že tu je to ešte osobnejšie. Napätie od začiatku po koniec a až na pár nelogickostí to bolo super. Halle Berry poslednú dobu točí perfektné filmy ala Taken s Liamom Neesonom. Takto by asi reagoval každý z rodičov, ktorý miluje svoje dieťa. Super

Paříž 15:17 (2018)

Ešte nehodnotím film, ale zaujala ma rozporuplnosť komentárov a hodnotení. Takže film pôjde asi medzi TOP rozporuplné filmy. Každopádne ja osobne to nevidím ako akčnú jazdu, to myslím nie je zámer. Toto netočí Bay ale Eastwood, to treba chápať. Ja osobne to vidím na United 93 verzia vlak. Uvidíme po zhladnutí...

Elysium (2013)

Nápadité, malo to myšlienku malo to vtip, akciu, emócie. Všetko. Matt Damon skvelý. Soundrack a efekty moc dobré. Celkovo podarený blockbuster a malý náhľad ako by to v budúcnosti mohlo (a možno aj bude) vyzerať na Zemi. Trošku sa mi podobal Elysium stanica so stanicou v Interstellar, ale verím že náhodnosť je čisto náhodná :) (Dokonca aj funkčnosť gravitácie a pod.)