Vražda v Orient expresu (2017)

Nebolo to zlé, ale ani poriadne neviem ako vyzeralo všetkých (12?) postáv. Kopa mien, kopa informácií, ale priestor z nich nedostala poriadne ani polovica. A to tam boli ostrieľaní herci (Willem Dafoe, Johny Depp, ...), ale aj nováčikovia (Daisy Ridley). Strašne veľa úvah a dedukcií, ale o tom asi Poirot je. Predlohu som nečítal a pôvodný film tiež nevidel. Asi budem musieť pozrieť, aby som porovnal. Vizuálne efekty boli tiež z lacnejších. Za Kennetha Branagha, pár svižných scén a rozuzlenie v závere dávam 3***. Inak si to už viac krát asi nepozriem.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Oproti prvej časti to od začiatku šľape na plné obrátky, prichádzajú prekvapenia a úžastné scenérie postapocalyptického sveta. To ja naozaj môžem! Záver trošku slabý, resp. odsekli druhú a tretiu časť v dosť blbom bode, no je možné že aj v knihe to tak bolo. Ešte stále som ich nečítal :) Napriek tomu super filmík so super muzikou ako sme zvyknutí. Teším sa na tretí finálny diel.

Labyrint: Útěk (2014)

Hunger Games a Divergencia ma tak nezaujali, no labyrint parti medzi moju TOP teenage fantasy. Zo začiatku trošku moc tajomna a slabší rozbeh, čo mi trištvrtiny filmu naznačovali na jasný priemer. Potom sa ale vojde do labyrintu a príde to čo človek celý film očakáva. Naozajstné peklo :) Za záver a úžastný soundtrack Johna Paesana, ktorý si púšťam docela často som prihodil ešte jednu hviezdičku, tento film si to zaslúži. Knihy som ešte nečítal, mám ich doma. Preto nemusím porovnávať. Labyrint je ale aj podľa ostatných recenzistov, ktorí knihu čítali jeden z lepších natočených diel podľa knižnej predlohy.

Snowden (2016)

Vcelku zaujimavy filmik kopirujuci udalosti nie tak davne. Aky bol zmysel a ucel film natocit je mi nezname. Obama byť stale prezidentom by asi nebol nadseny. Ktohovie ci to bolo takto politicky zamerane. Celkova stopaz filmu mi prisla prestrelena a udrzat pozornost divaka sa nedarilo stale. Jednohubka na nudny vecer.

Motel smrti (2007)

Nenadchne ani neurazí, dobrý filmík, amosfericky zvládnutý, herecky tiež. Ale originalita predvídanosť tomu uberajú dve hviezdy.

Uteč (2017)

Vymakané, vymakané, vymakané. Po všetkých stránkach funkčný mrazivý thriller, pri ktorom si hovoríte, že tam toho až príliš moc nehrá. A máte pravdu. Finále bolo (aspon pre mňa) nepredvídateľné a o to vyššie na nasadenej laťke. Vynikajúci nový/mladí herci a ak takto bude pokračovať režisér, tak sa máme na čo tešiť. Takýto dejový rozbeh som už dlho nevidel. Začína to ako rodinný film, končí ako .... veď uvidíte :) Každopádne, scenáristicky, kamerovo a režisérsky dokonale zvládnutý film. Konečne po veľmi dlhej dobe niečo iné, neokukané, nikdy nepoužité (áno, sú tam niektoré prvky z iných filmov, to sa nedá uprieť, avšak všetko je funkčné a nepôsobí ako klíšé) Téma rasizm je citlivá vec. O to silnejšie, že film natočil černoch. Takto som ale ešte tému rasizmu podanú veru nevidel :) Díky za tento film, rád si ho ešte pozriem.

Room (2015)

Dalo sa to pozrieť, no vážne som čakal buď napínavejšiu drámu, alebo aspon životopisnú časť, prípadne nejaké flashbacky, ktoré by to oživili. Film síce odsýpal ale nič zásadné sa nedialo, všetko človek čaká. Akorát ma prekvapila najsilnejšia stredná časť filmu. !!!SPOILER!!! Nečakal som, že sa dostané z izby tak rýchlo. Akorát som nepochopil, čo sa stalo s väzniteľom, prečo po úteku dieťaťa sa nič záhadne nestalo matke, ktorá ostala v izbe, prečo sa na svoje vnúča nechcel pozrieť dedko a pod. !!!KONIEC SPOILERU!!! Kopa nedomyslených, nedoriešených vecí. Aj rozhovor s televíziou som čakal, že dopadne horšie. Škoda, mohol z toho byť slušný thriller. Takto docela prázdna dráma, ktorá sa skôr zameriava na matku a jej problémy ako na dieťa samotné. Ale na jeden večer fajn oddych.

Imperium (2016)

Ak vezmeme do úvahy, že je to prvý celovečerák onoho neznámeho režiséra, treba pár vecí odpustiť. Ale nakoniec to pozerateľné bolo a kto čakal (SPOILER!!!!) super akčné finále (KONIEC SPOILERU!!!!) tak bude sklamaný. Príbeh je natočený na základe skutočnej udalosti. A celkom presvedčivo. Na nudný večer fajn filmík. Ale stále je to priemer.

Zabiják & bodyguard (2017)

No som sa zas nasmial niečo :) Dvojica úžastná, lepšia kombinácia snáď nemohla byť. Efektný a dynamický dej. Jackson stále vo forme. Pre mňa jeden za najlepších hercov rokov 90-17 :) Odsýpalo to, malo to šťavu a perfektné hlášky. Taký Bruce Willisových 16 blokov trošku inak :)

Co jsme komu udělali? (2014)

Úžasná komédia, francúzov milujem. Perfektní charizmatickí herci. Super gagy. Príjemné odľahčené s vinikajúcim Christianom Clavierom. Typický francúzky strik rodinného filmu a komédie. Otec posledného ženícha sa teda podaril :) "Já je zbiju!" "Zbiješ?" "Áno, zbiju" :) 5*