Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Po 25tej hodine bol tento film príjemným spestrením. Samozrejmý je scenár, ktorý sme tu už neraz videli (Rozsudok smrti, Přání smrti, a pod.) ,ale napriek tomu sa Jennifer snažila ako mohla a šlo jej to super. Nasraný pohľad celý film, perfektné kontaktné scénky, veľmi efektne spracované prestrelky a očakávaný záver z tohoto filmu robí príjemné zhliadnutie napriek trochu vyššej stopáži. Napriek teda otrepanému scenáru dávam 4* za doteraz najlepšie spracovanú pomstu od malých grázlov, sudcu, prokurátorov, obhajcu a všetkých hajzlov :D

Otec rodiny (2000)

Pekná zamotávka, ktorá sa nerozmotala na konci zrovna tak ako som čakal. Škoda, tvorci zistili že už majú natočených 90 minút a trebalo ho ukončiť tak to spravili takto. Napriek tomu pekný film, ale nezaradím ho medzi moje TOP vianočné pretože mu chýbalo to kúzlo, ktoré pochoval rýchly a naivný koniec. Nicolas Cage ešte v super hereckej kondícii. Tak či tak príjemná jednohubka, ktorá neurazí ani moc nenadchne...

Kokosy na sněhu (1993)

Klasika a veľký malý film :) super sympatický herci, nezabudnuteľný Pán herec John Candy a príbeh štyroch bobistov, ktorý nie je len komédiou, ale aspon pre mňa akýmsi motivačným filmom, vĎaka ktorému vždy myslím pozivívne a príjimam výzvy v živote aké sú. Naozaj ide nie len o film, ale aj o posolstvo, že si za tým treba ísť. K tomu neuveriteľná hudba vtedy menej známeho Hansa Zimmera. Ďakujem :)

Halloween (2018)

Solidny snimok. Trosku skoda konca. A nelogickosti pribuda. Ale neurazilo a natocene slusne surovo.

Jack Frost (1998)

Vážení a toto už prečo? Tento film si zaslúži oveľa viac už len myšlienkou, ktorú prináša nehovoriac o na tú dobu výborným spracovaním CGI a sympaťákmi hercami :) Hudba tiež super, nechápem hodnoteniu....pre mňa rarita Vianoc, ktorá k nim patrí rovnako ako Vianočné prázdniny či Sám Doma.

Sám doma (1990)

Ja som tomuto snímku nedal ešte hodnotenie? Tak ho dávam teraz, po 23 rokoch čo som ho prvýkrát postrehol a pozeral každý jeden rok až doteraz ako povinnú jazdu. Ďakujem za tento skvost. Vtipný a miestami aj náučný film pre deti aj dospelých. O to je dnes cennejší, v tejto stresujúcej, rýchlej dobe. A obdivujem ako v niektorých ďalších starých filmoch, americkú výbavu domácnosti v tých rokoch. Kuchyňa z mramoru s ostrovčekom je dnes totálny hit. Po viac ako štvť storočí. To už o niečom hovorí :) Ďakujem ešte raz za tejto film, ktorý mi vyplnil detstvo. 6*

Stopy spravedlnosti (2017)

Vymakané, dostal som viac než som myslel že dostanem :) Jackie Chan v tomto veku predvádza stále neuveriteľné kúsky, ktorých je síce menej, pretože film nie je primárne postavený na bojoch face to face, ale to nevadí. Napriek tomu vynikajúca zápletka, perfektný Pierce Brosnan a efetkne natočené výbuchy.

Vánoční kronika (2018)

Nechápem vysokému hodnoteniu, to asi Netflix tento rok nenatočil nič dobré. Strašne klišovité plné patosu. Pre deti to moc nie je a dospelých to nebaví, tak potom pre koho to je? Nebola to vyslovene nuda, ale podľa tunajšieho hodnotenia som čakal oveľa viac. Skoro som to vypol a dnes som to tu hľadal, lebo už som aj zabudol ako sa to volalo. Spievajúca scéna vo veznici úplne potopila celý film a nepasovala tam. WTF? Vlastne načo tam akože bola? A to hranie na city cez !!!!SPOILER!!! mrtvého otecka veru nevyšlo!!!!KONIEC SPOILERU!!!! Dalo sa to spraviť aj opatrnejšie, citlivejšie, celý film pôsobí strašne umelo a silene a prehnane. Pár vtipných momentov tam je a za to dávam 3*. Inak si radšej pustím Všade samé zvončeky so Swarzenegerom a dostanem to isté a ešte lepšie, alebo čokoľvek iné. Výber Vianočných filmov je vysoký.

Americký sniper (2014)

Hmm no oproti vojakom z Bengází ala 13 hodín, je toto dokonalá nuda. Emotívne to nepôsobí, scenáristicky možno, ale to nestačí. Clint Eastwood servíruje zatiaľ svoj najslabší počin. Čakal som viac. Herecké výkony fajn, ale škoda potenciálu, ktorý nebol využítý. Chápem že toto nie je akčný film, ale proste ma to nebavilo tak ako som čakal.

Bohemian Rhapsody (2018)

Skutočne úžastné veľdielo. Perfektne natočené s charizmatickými hercami. Rami Malek je frajer! Ďakujem za tento počin, škoda že som queen viac nezažil sám. Narodil som sa dva roky po Freedyho smrti...Aj tak som fanúšik queenu a vidieť ako vznikali známe songy bolo pre mňa zážitkom :)