10 položek a méně (2006)

Minimalistické provedení, z ničeho něco. Takhle by asi zněla moje charakteristika. Dobrý - 70%

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Jak už tady padlo, tenhle film lze težko hodnotit, o to vic, když znáte skvělou předlohou. Mnoho drobných věcí mě ve filmu mile překvapilo. Holt je znát, když se na tom podílí autor. Dokonce i mnoho rolí se velmi blížilo mým představám během čtení knížky. Takže pro ty co knihu nečetli si jednu hvězdu uberte, jinak je to jasné. Viva la Marvin a jeho zabijácká deprese:)

Hoří, má panenko (1967)

Viděno se zpožděním 43 let, a tak si říkám, že se toho na vesnici vlastně moc nezměnilo. Kdo zná, jak probíhají plesy pořádané hasiči ví o čem mluvím :). Výborný pohled, nejen na vesnickou zábavu, s mnoho ukrytýma myšlenkama.

Nahota na prodej (1993)

Za Krampola, jeho hlašky a porevoluční marast.

Playgirls (1995) odpad!

Tak zvědavost dostala za vyučenou, opravdu to příliš kvality nepobralo a tech pár lehce explicitních scén to nezachrání. Originálem nedotčen proto konstatuji dno.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Neuvěřitelné dílo. Člověk by neřekl, že něco takového může v roce 2009 vzniknout. Triky (spíše animace) by byl schopný udělat zkušený grafik na vlastním počítači. Filmu vevodí 3 vědci a jeden arogantni vojenský velitel(Lorenzo Lamas). Film má neuvěřitelnou a naivni logiku a mnohokrát si navzájem odporuje. Například jedna uzasná myšlenka vznikne náhlým sexem mezi japonským vědcem a americkou vědkyní (Deborah Gibson). Vůbec vědkyně se mi zapsala do pameti hlavně díky neustálým probodávajícím pohledům. Každopádně to film nezachrání ani náhodou. Za 3-násobné pochychtnutí při až parodickém výkonu 0,5*.______ PS: Tento film vyniká v mnohonásobném opakovaní stejných záběrů. Nejvíc jsem napočítal 7 opakování.

Leon (1994)

Velmi zajimavý film, kde vévodí vztah ostříleného pologramotného zabijáka s holčičkou, která chce pomstu. Škola zabíjení se holt težko shání. Všichni herci tu odvádi výborné herecké výkony až do závěrečného patetického finále. Bravo.5*

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Další ulitlá parodie z pera Mela Brookse. Z herců mě především zaujal Roger Rees v roli šerifa. Jeho podání špatné zprávy veselým způsobem nemá chybu. Film dle mého ztrácí po první třetině trochu na tempu, ale celkově jsem se dobře bavil, a tak jsem rád za zkouknutí po několika letech.

Ulovit miliardáře (2009)

Za Cardu a jeho snahu napravit rómského chlapce. Buhužel bezvýsledně.