Babička (2006) (studentský film)

Skvělá animace (a jestli někdo tvrdí že ne, tak viděl asi jiný film než já či si pod pojmem animace představuje cvičení s důchodcema na hotelu), skvělé výtvarno, skvělý humor. Tomáš umí.

Velká šestka (2014)

Animák bez sebemenší ambice jít za hranici komerčního výrobku pro děti. Tolik klišé v jednom filmu už jsem dlouho neviděl.

Need for Speed (2014)

Scénář fakt ostudně hloupý, ale přesto napsaný tak, že jsem se během těch 131 min ani na chvíli nenudil. Vizuál sympaticky nedigitální. Koblížkovitý a necharismatický hlavní hrdina naštěstí vyvážen značně pohlednou a sympatickou Imogen Poots.

Plán útěku (2013)

Kdyby si z toho udělali alespoň trochu větší srandu, mohlo to dopadnout o dost líp. Ten scénář byl tak hloupý, že se to nedalo přehlížet ani s vypětím největších sil. "Ty začni mluvit německy a já v nestřežené chvíli přilepím na kameru chleba." :D V 80. byly scénáře taky naivní, ale buď se tvářily na smrt vážně a všecky díry zalepily drsnýma hláškama a prvotřídním patosem, nebo si ze sebe dělali totální prču. Tohle je bohužel napůl cesty. Více nadhledu a lepšího scénáristu prosím.

300: Vzestup říše (2014)

Bohužel opět potvrzená pravda, že víc neznamená líp. Víc lodí, víc patetických proslovů, víc postav, víc usekaných končetin, víc kamerových eskapád, ale všechno tak zoufale generické a chvílemi až herní, že to ve mě těžko vyvolá nějaké vzrušení nebo napětí. Takových mrch jakou je postava Evy Green už bylo tisíce, technické provedení mi přišlo horší než v případě první třístovky, hlavní bijec na Butlera fakt nemá ani zdálky a autoři pro samé efekty zapomněli na filmařinu a na to, že vizuální dojem netvoří jen počet digitálních prvků, ale i důmyslné záběrování a kompozice. Ten greenscreen za herci tam byl strašně cítit a všudypřítomný glow už mě ke konci vyloženě rozčiloval. Ale možná mi to jen strašlivě nesedlo.

Pouta (2009)

Na tom, že se ve filmu nikdo nechová normálně, logicky, nebo pravděpodobně, nevidím nic uměleckého.

LEGO® příběh (2014)

Bohužel jsem asi jeden z mála, koho hlavní píseň o kvalitách filmu nepřesvědčila. Není to špatné, ale zas taková pecka se taky nekoná. Trakaře jsou pro mě o několik tříd výš. Tohle je víc pro děti.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Celou dobu jsem měl pocit, že by se to mohlo zahryznout trochu hlouběji, přesto to bylo fajn. Jen nevím, jak dlouho si ten film budu pamatovat...to se ukáže časem.

Já, padouch 2 (2013)

Ne tak parádní jako jednička ("překvapivě"), ale pořád slušné a dokonce i ta zamilovaná linka se dala vstřebat bez větších traumat, což je výkon. 3-4*