Tenká červená linie (1998)

Ani jsem to nedodíval. A z toho co jsem viděl, tak jediný důvod proč to nazývat válečným filmem jsou zelené uniformy, helmy a občas nějaká zbraň. Vojínu Ryanovi. Hvězdu dám za těch pár výstřelů, které jsem stačil postřehnout. Režisér zřejmě neměl vůbec potuchy jak to na Guadalcanalu vypadalo. Podívejte se na Pacifik.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Hups, po tom jak jsem se na to těšil, když jsem se po dlouhé době dokopal se na to podívat, nakonec však celkem zklamání. Po prvních deseti minutách jsem si na tento komentář brousil zuby, v duchu jsem si myslel jak napíšu: Kam se na to hrabe Trója, nebo Alexandr Veliký....revoluce se však nekonala, bohužel. Co filmu rozhodně nejvíc uškodilo je, že se autoři neobtěžovali natočit byť jen jedinou scénu na živo ale doslova vše na modrém plátně a taky to že příběh místo velkolepé bitvy na pozadí několikaleté války připomíná spíše špatný vtip spartského krále. Že byly do filmu zakomponovány nadpřirozené bytosti, či co, taky nebyl zrovna nejlepší nápad. Samotné bitvy jsou celkem kvalitně zpracované, nedokázali je však zachytit ve větším kontextu jako už ve zmíněné Tróje, soustředí se vždy pouze na jednotlivce. V bitvách taky lítá až příliš velké množství usekaných hlav, nebo končetin.

Senna (2010)

Pro lidi neznalé F1 a jejich poměrů možná zajímavý dokument, pro ty ostatní přinejmenším rozporuplná záležitost. Dokument se zaměřuje především na Sennuv vztah a rivalitu se svým týmovým kolegou Alainem Prostem, to bohužel nejdůležitější v jeho životě a co by k dokumentu mělo patřit, tedy smrt a její příčiny jsou mírně odsunuty do pozadí. Film si prostě vytvořil nosný dějový oblouk: Senna génius hodný, Prost zlý. Dopady jeho havárie na F1 jako takovou, které pociťujeme při závodění dodnes, jsou zhrnuty ve dvou větách v závěrečných titulkách. Jediné čím se ale dokument může chlubit jsou unikátní výpovědi pamětníků jako tehdejší komentátoři, Ron Dennis (tehdejší šéf McLarenu) nebo Alain Prost (Sennuv stájový kolega). Problémem však je, že to jsou lidé, kteří mají k Sennovi bezmezný obdiv a špatného i když pravdivého o něm neřeknou ani slovo. Vyjímka je Alain Prost, u něho však podle jeho vlastních slov jeho komentáře značně prostříhali a interpretovali jinak než on sám zamýšlel. Nějaká objektivnost tady prostě neexistuje. Zkrátka Senna, jakkoli to byl dobrý jezdec, je bůh, je bezchybný je dokonalý, je jediný správný, a to vše proto že je mrtvý. Nikdo tam neřekne ani slovo o tom, že Senna se v prostorech F1 choval jako napůl šílenec a náboženský maniak (čehož si pozorný divák všimne tak jako tak), nikdo neřekne nic o jeho unfair manýrech na trati během kvalifikací, nikdo neřekne, že když Prost údajně úmyslně do Senny narazil, tak rok na to udělal Senna to samé, a ještě mnohem více okatě a nebezpečně, div že to s Prostem přežili, a tak dál a tak dál. Na takového Schumachera, který je možná i lepší než byl Senna se snáší kritika pořád. Senna by zkrátka na trati i mimo ni grázlík stejně jako všichni ostatní úspěšní piloti. Jestli se chcete utvrdit ve své bezmezné víře v Sennu jako závodníka, tak je to něco pro vás. Ti kteří vědí, jak to bylo doopravdy, ba co víc, ti kteří Sennu neměli rádi budou vzteky skřípat zuby. O objektivnosti filmu vypovídá už samotná obálka, kde stojí: neznal strach, hranice, sobě rovného. ani jedna oblast není pravdivá. Své hranice Senna znal velmi dobře, jenom je často překračoval a riskoval tak život svůj i ostatních. Že neznal strach je popření samotné lidské podstaty a osobně vím o několika jiných pilotech, kteří dokázali Sennu porážet, tj. jsou mu rovní, ať už jde o Alaina Prosta, Nigella Mansella nebo Michaela Schumachera. Taky bych upozornil, abyste se nikdo nenechali mást recenzemi, které říkají že si u filmu určitě pobrečíte. Ten, kdo nemá se Sennovou smrtí nic společného k tomu nemá sebemenší důvod, žádné chytlavé scény v dokumentu nejsou. Poslední naději na ukápnutou slzu bere naprosto nevhodně zvolená hudba při závěrečných titulkách. Není přece nic těžkého udělat dojemný závěr, stačí přece jenom umět natáčet filmy a najmout někoho jako Hans Zimmer, že ano pane Howarde. Tohle zkrátka není žádná sláva, pokud chcete vidět kvalitní dokument o F1, podívejte se na Rivaly. to je sice film, přesto má ale vetší vypovídající dokumentární hodnotu než tahle zainteresovaná pohádka. 28.3. 2014 - možná víte co se nedávno stalo Michaelu Schumacherovi, ten sice není mrtvý a ani se mu to nestalo při závodech, přesto je však pryč, očekávám tedy dokument s podobným rozpočtem. Výpovědi Lucy Di Montezemola, Jeana Todta, F. Alonsa, K. Raikkonena nebo D. Couldharda, to by byla paráda....

Krev na křídlech (2010)

No, dodíval jsem se asi před minutou a shledávám že to byla hovadina. Nudný příběh bez jediného zajímavého nápadu odvijející se až nesnesitelně pomalu. A nekvalitu filmu jakoby si to uvědomovali i sami herci. Rourke (který ve filmu navíc vypadal, jako kdyby mu do obličeje vlítl vosí roj) to sice řekl až po premiéře, ve filmu se snažil, ale takový Murray mi celý film připomínal spíš robota. Jen Megan Fox nejspíš naivně věřila že by z filmu mohlo něco být a pokusila se o nějaký herecký výkon, bohužel však zůstalo jen u toho. Film prostě postrádá něco, co by některé diváky, kteří při hrozně pomalé hudbě usnuli, dokázalo alespoň na moment probudit. Ke směšnému závěru filmu se radši nevyjadřuji. 25%

Kobra 11 (1996) (seriál)

Vždycky jsem tento seriál zbožňoval a všichni lidé v mém okolí ze srdce nesnášeli já ale vždy ty bouračky a hromady plechu miloval. Doopravdy si už nedokážu vybavit, kdy jsem co viděl prvně a co naposled, kobra 11 by tu jako byla na věky a s ní i Erdogan Atalay. Paradoxně jsem skoro vždy měl radši semirova parťáka než semira, takový André Fux, to je pro mě legenda jeho brutální smrt v seriálu mě velmi mrzela. Tom Kranich, to je klasika, při slovech kobra 11 si většina lidí vybaví právě jeho. Ve šlépějích Toma Kranicha šel i Jan Richter, nebyla to prakticky žádná změna, Zapracolvalo se však trochu na scénářích a 7. série je to nejlepší co vám seriál může nabídnout. Chris Ritter zase šel tak trochu ve šlépějích Andrého Fuxe, takže jsem ho měl taky moc rád, líbil se mi jeho nekompromisní styl a nechápu proč na něj lidi nadávají a sledovanost tak klesala. Potud mám o seriálu přehled. Dalšího přicmrdávače Bena Jägera ještě moc neznám, působil na mě však divně. Jsou tu i další postavy, charismatická Anna Enghelhartová, nebo parádní dvojice Hertzberger a Bonrath nebo sekretářka Andrea. Bohužel stáři se na Kobře 11 začíná výrazně projevovat. šéfová je pryč, Andrea se objeví v seriálu jen sporadicky, Erdogan Atalay taky už není nejmladší a Hertzberger s Bonrathem jsou prý mrtví. Už to samo by stačilo na to, aby seriál se ctí skončil, pokud ovšem aktuálně z toho co jsem viděl začíná parodovat sám sebe (což před lety neexistovalo, jakkoli to byla ve skutečnosti nerealistická kravina) opravdu už bliká červené světlo.

Jonah Hex (2010)

Nechť to zazní hned na začátku, víceméně všechny cool scény jsou v traileru, takže pokud nějakým zázrakem jste onen trailer neviděli, ale stejně myslíte, že by těch pár povedených akčních scén a na danou kategorii nadmíru kvalitní obsazení stálo za shlédnutí, klidně tomu tu hodinku a něco obětujte.