Nejchytřejší Čech (2014) (pořad) odpad!

Řekl bych, že jsem chytřejší, než celá ta sebranka, co vlezla do tohohle pořadu, a nechytřejším čechem nejsem. Kdokoli kdo má fakt rozum se na to ani nepodívá, natož aby se přihlásil.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak takhle ne, tentokrát to půjde dolů a sebou to vezme i jedničku, jelikož její plné hodnocení bylo založeno na návratu do středozemě a očekávání že dvojka a trojka budou lepší, bohužel se nekoná ani jedno ani druhé. Ta typická tolkienova středozemě se mi v některých částech filmu úplně totiž vytrácela, v tomto ohledu, kde ještě neočekávaná cesta obstála, šmakova dračí poušť silně koresponduje s ODPADEM.Nebylo to špatné, to ne, nikdy jsem nemyslel, že to bude lepší než Pán Prstenů, ale spousta věcí zkrátka hravě šla a měla být udělána líp. Trapná komedie se starostou v esgarotu, "honička" s drakem, dialogy mezi Filim a Tauriel, hora samoúčelných scén, Nebo Legolas. Je fajn, jeho návrat byl jednoznačný tahák, místního terminátora z něj ale Jackson dělat nemusel. To samé platí i pro Evangeline Lilly, nejhezčí to ženu na zemi i ve středozemi. Tohle do Tolkienova světa prostě nepatří, a Jackson by to měl vědět nejlíp. Hobit se točí podle celkem tenké knížky, zcela nepochopitelně se ale pasáže, by měly trvat několik týdnů, tj průchod lesem, kde by se skvělým způsobem dala navodit perfektní depresivní a až hororová atmosféra je smrsknuta na obyčejný prolog, a Esgarot, který měl být jen malou zastávkou se stal jedním z hlavních témat. Celková délka filmu zas tak velký problém není, rozložení času jednotlivým scénám ale ano. Digitální triky....ach bože. Jsou perfektní, ne že ne, ale jenom tam kde bylo nutné je použít, třeba jezerní město, ale pokud někdo není schopný naživo natočit loď na jezeře, jedoucího koně, nebo pár záběrů ve zpustlém lese, to už je trochu moc. Až mi připadá že na Nový Zéland se v tomto díle ani nemuselo jezdit. Dále to platí i pro skřety plyšáčky, nebo draka. Když si vzpomenu na ty obludy z Harryho Pottera, Hry o Trůny, a nakonec to nejsmutnější srovnání, i když vyloženě draci to nejsou, na ty monstra z Pána prstenů, na kterých létali nazghulové, je Šmak vyloženě k smíchu a jeho srovnávání končí někde u Shreka. Ani nevím, za co ty tři hvězdy jsou...možná za záběry na osamělou horu z dálky, které mě alespoň na moment vzaly ze studia do středozemě.

Rivalové (2013)

Do F1 jsem sice maniak rozený ferrarista, ne však až tak abych, kromě okolností nehody Nikiho Laudy, znal výsledky závodů a jména mistrů světa před 37 lety, takže jsem si nemusel vůbec říkat: "takhle to nebylo", "tohle tam není"...samozřejmě jsem si to pak zjistil, ale vzhledem k tomu, že jsem tuhle éru nezažil, nevidím důvod se v tom šťourat když je to tak kvalitní podívaná, kterou by nebyla kdyby se film držel všech faktů za každou cenu. Pánové se svých rolí zhostili parádně, dokonalá demonstrace, jaké osobnosti kdysi v F1 závodili, které se dnes v F1, snad až na jednoho jediného v lecčemz se podobající právě tomuhle filmovému Jamesi Huntovi (schválně hádejte o koho jde), prakticky nevyskytují. Tento film ale měl vyjít až o rok později, aby si lidé uvědomili kam že se to Formule 1 v posledních letech díky pánům z FIA posunula, aneb rajská hudba v podobě zvuku 12ti válcových motorů, možnost kreativity při vývoji vozů a nebo, i když neříkám že by se dál mělo jezdit po Nordschleife, alespoň přiměřeně nebezpečné tratě, to všechno by mělo k F1 patřit a tento film to jen podtrhuje i když spousta věcí byla určitě jinak. Ten idiot který vystavěl pomník Ayrtonu Sennovi, rozumějte natočil o něm zainteresovaný dokument, by se měl podívat na Rivaly, aby věděl jak udělat trochu dojemný a slzopudný závěr filmu. Stačí přece jen umět točit filmy a najmout někoho jako je Hans Zimmer.

Con Air (1997)

Věčné dilema Con Air vs Skála, Con Air vs Skála....i když je už desetkrát víc ohranější, nakonec je Skála přece jen o něco lepší než už tak fantastický Con Air, kterému k té naprosté "skalní" dokonalosti chybí, i když i tady se ohnivými koulemi nešetří, už jenom ty perfektně vykalkulované Bayovské akce. To však téměř ze sta procent Simon West nahradil originálním příběhem, originálním rockovým soundtrackem, velkým spádem a skvělým obsazením, a také tou přirozenou, někdy až přehnanou brutalitou. Film se tím asi stal tím nejnevhodnějším snímkem pro děti a mládež, jaký si umím představit (i když sám jsem ho viděl asi v deseti), ale když už film z tak brutálního prostředí, tak se vším všudy, tady se totiž mrtvými, nebo spíš na rozdíl od Skály zavražděnými, skutečně nešetří, budiž zlatá malina za "naprostou neúctu k lidskému životu" důkazem a zároveň, jak už bylo napsáno, tím nejlepším oceněním.

Terminátor (1984)

Celé mi to přišlo děsně tuctové, předvídatelné a bez nějakého většího nápadu. Že se ti dva dají do kupy bylo zřejmé od jejich prvního vzájemného pohledu. A ty triky byly opravdu k pláči. každý žánr má těžké začátky, a není důvod kvůli tomu filmu nadsazovat hodnocení, i když ho dělal fenomén Cameron. Dnes už to zkrátka nestačí.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001) odpad!

Naprostá katastrofa tohle. vážně byla jednička nevím podle koho tak špatná, že ji defacto natočili znova, přičemž se z filmu vytratilo všechno co dělalo jedničku a hlavně dvojku tak perfektní? Co závěr dvojky? To mělo šanci na desetinásobný úspěch natočit zkutečnou trojku. vlastně jsem z toho skoro nic neviděl, jenom jsem náhodou párkrát přišel k televizi a viděl pár už z dřívějška známých scén v novém podání a i to už bylo na mě moc. naprostá ubohost a zločin nechat dvojku takto nedořešenou...teď už se to nikdy nedozvíme.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Moc válečných filmů z bitvy o ardeny, které už nemají na krku několik desetiletí neznám, snad až na bratrstvo neohrožených což vlastně ani není film...Toto sice není žádný biják, dokáže však zaujmout hezkým prostředím nebo celkem dobrými akcemi a vystižením atmosféry za liniemi, na druhou stranu obsahuje dost hluchých míst a tak jako všechny levné válečné filmy trpí různými nedomyšlenostmi (101. výsadková v liniích, francouzi v ardenách, nesmysly ve filmem interpretovaných spojeneckých plánech). Na nějaký večer daleko od civilizace kde je jenom nějaká stará malá televize, takový film na škodu není.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

každý den se už na to na FoxKids či jak se to dnes jmenuje nedívám, ale toho času to byla zkutečně psina, aneb kovadliny, dynamity, bazuky a dřevěné palice vždy po ruce a na denním pořádku. Dobré díly se poznaly zpravidla podle toho, že nebylo až tak důležité o čem konkrétně jsou, protože všechnu pozornost na sebe strhly ty neskutečně brutální kousky mezi kočkami, švábi, nebo třeba i psy a policisty, u kterých se člověk za břicho popadal. Nejlepší (a zdaleka ne všechny) díly: BugBall, Ducksoup, Carnival is in town, Night at Opera, Heatwave, Its all under control, Cit and Cat, Race to the Finish, Welcome to Paris, Happy campers a mnoho mnoho dalších. Nevím kdy to přesně začalo, ale z aktuálních dílů nebo i z nového filmu se úplně vytratila podstata tohoto seriálu.

Oggy a škodíci (2013)

No, filmu chybí to, co dělalo seriál tak legrační a zábavný. Tam přece šlo o to, jak oggymu dělali švábi ze života peklo, a na obou stranách byl boj vedený tou tak legrační brutalitou (sám dynamit, dřevěná palice, kovadlina), u které jsem se svého času tolik nasmál a místy se zasměji i teď. Nedostal jsem se bohužel ani přes první epizodu. Budu doufat že až se k tomu dokopu znovu, bude to lepší. Jinak, kdo chce vědět, co dělalo oggyho lepším, než ostatní seriály tohoto typu a čemu se tento film bohužel nepřiblížil, tak by se to dalo shrnout v těchto dílech (dobrých jich je mnohem víc). Příjemnou zábavu:D http://www.youtube.com/watch?v=uU0J2zuhs_k http://www.youtube.com/watch?v=1QkviOfz8Kc http://www.youtube.com/watch?v=2OjrY9VeRnw http://www.youtube.com/watch?v=3-r-jDIKNCI http://www.youtube.com/watch?v=IwAQRHiUVZU http://www.youtube.com/watch?v=0lw2JibQjvY

Sportovní noviny (1994) (pořad)

Víte kdy se na sportovní noviny má cenu dívat? Každý cca druhý víkend kromě zimního období kdy se jedou závody F1 (pokud se na ně díváte). Tuto oblast má nova celkem dobře zmáknutou, v dění má své komentátory a člověk se často dozví zajímavé věci. Zbytek škoda mluvit.