Tanec s vlky (1990)

Kouzelné. Fascinující. Dojemné. Dokonalé. Skvostné. Tímto filmem jakoby promlouvala sama slova boží lásky. Hodnotit ho jen podle kamery, výpravy, dramaturgie, hudby, výkonů herců, by bylo jen suché pokrytectví. Je něčím víc. Je to o ryzosti a neposkvrněnosti indiánských - lidských duší. Jaká jiná civilizace se může v lidské historii něčím podobným chlubit? Tento film nikdy nemůže ztratit ani špetku své cennosti. Je to perla.

Cesta do středu Země (2008)

Raději vůbec nemyslím na Verneovo fantastické dílo. Respektive na to, co z něj udělal tento snímek. Neříkám, že ho nějak extra pohaněl, ale vůbec ho nevystihl ve své vší kouzelnosti, dobrodružnosti a unikátnosti. Takovýchto filmů je až moc, aby si zasloužil více než **.

Duše jako kaviár (2004)

Film představující poslední předstupeň k promrzlým chodbám zavšiveného labyrintu odpadů. Film o prcání, když jeden prcá tamtu, tamta prcá tamtoho, tak tamta prcá toho a když ten neprcá tamtu, tak tamta stejně prcá tamtoho a když nikdo náhodou neprcá tuhle, tak tahle prcá jinýho a pak tamten stejně bude prcat tamtu, takže i ty dva budou prcat, prcat, prcat, až z toho bude totální vyprcaná debilita.... 10%

Ženy v pokušení (2010)

Další ze schodů do pekel české kinemaografie. Viděno nechtěně, nedobrovolně, při zdlouhavé cestě autobusem....

Schindlerův seznam (1993)

Tady jsou snad všechna slova zbytečná.... Ale přesto si nedokážu odpustit podotknout, že výkony, které tady předvedla hned trojice herců - Liam Neeson, Ralph Fiennes a Ben Kingsley, jsou jak z jiného světa. Snad jakoby je hrály přímo ti lidé v té době. Schindlerův seznam je zkrátka více něž pouhý film....

Čelisti (1975)

Komu ani jednou při tomhle filmu nepřeběhl mráz po zádech, byl buď vylitej jak motyka nebo něčim sjetej. Nádherná stupňovitost nervy drásajícího děje mě bude vzrušovat asi napořád. Nechtěl bych žít v letech, kdy Čelisti vtrhly na scénu a jezdit k moři. Nevim nevim jestli bych se opravdu někdy nebál se bezstarostně koupat v moři a zaplavat si někam daleko od břehu :-).

Jurský park (1993)

Je to neuvěřitelný. V tomto filmu je téměř všechno jako dnes, po skoro 18ti letech. Jediné dvě věci, kterých si všímám, kazící nestárnutí tohoto supersnímku, je absence mobilů a starý monitory ve tvaru beden. Ale zbytek rekvizit, vynálezů, techniky, atd., vyskytující se tady, jsou jakoby to bylo natočeno letos. A Tyranosaurus Rex při útoku na džípy je po obrazový stránce naprosto, ale naprosto jako živej, dokonalej. No a zvuk v celém filmu? To už je doslova orgasmus! Jako malý kluk jsem na tomto filmu vyrůstal a zatímco já jsem o něco zestárl, tento film nezestárl téměř vůbec! 95%

Válka světů (2005)

Na Spielberga poněkud slabý, ale nijak extra zklamán tím nejsem. Jak by řekl i Kentán z Montarži - každý nemůže být stále na výši. Film je po dějové stránce příliš nezáživný a sálající kolem sebe průměrnost. Tripodi mě svým designem nijak neuchvátily a už vůbec mě neuchvátili ony stvoření.... Proč měly ruce a nohy jako lidi, proč? Pokud existuje ve vesmíru život, musí se nám hned podobat? Nejhorší moment asi byl, když se lidi v ,,koši" (už jenom to) rozhodli konečně někoho zachránit - toho vojáka. To by snad udělali hned s prvnim, koho by to chtělo sežrat a ne až s několikátym v řadě....ach jo. Ale jednu věc musim vyzdvihnout do těch nejvyšších výšin - závěrečné rozuzlení a myšlenku, o kterou možná jako o jedinou zde vlastně šlo. Jedinečná a pravdivá, za kterou stojí tenhle film vidět.

Moonraker (1979)

V roce 1960 natočil John Sturges Sedm statečných - bomba! V Roce 1977 natočil George Lucas první film Star Wars - bomba na druhou! V roce 1979 vznikl Moonraker - sračka! Film neuvěřitelně primitivní, až mi bylo špatně. Když tam zněla znělka ze Sedmi statečných, ještě jsem zůstával relativně klidný. Ale jakmile se Bond vypravil do vesmíru a to co následovalo na to.... no to nebylo snad ani tak strašný jako scéna z Diamantů, kdy si Conneryho podaly ty dvě křepelky, tohle bylo mnohem mnohem horší, nejhorší ze všeho, co snad kdy filmy o 007 nabídly. Ve spojení se scénářem a záporákem je to úplná katastrofa! Většina filmů sebou přináší něco nového, vlastního. Moonraker je jen bezpáteřní film parazitující na těchto filmech jako rádoby parodie.

Žít a nechat zemřít (1973)

Tohle je jedna z nejlepších bondovek vůbec! Od začátku až do konce se jedná především o vizuální, ale i audio-orgasmus. Perfektní scény - černošský pohřby, woo-doo obřady, woo-doo sošky na tom střeženym ostrově a plno dalších. A ta titulní píseň? No to je oproti těm tradičně utahanejm, téměř vážnejm písním, slast! Moor se vyznamenal hned při svém Bond-debutu na jedničku. A taky nelze opomenout ne jednoho, ne dva, ale hned tři vynikající záporáky! Prostě to nemá chybu. Tady se tentokrát producenti opravdu vytáhli, po těch strašnejch předešlejch diamantech. 92%