Ropáci (1988) (studentský film)

Geniální začátek geniálního režiséra. A díky bohu českého! :-) Talent je talent, ale dar je dar.

2012 (2009) odpad!

To nejhorší, na čem jsem kdy byl v kině. Už mě nebaví neustále dokola poslouchat ty kecy o konci světa v roce 2012. Datumem 21. 12. 2012 končí mayský kalendář, nikoli existence naši planety. Jeho konec nepochybně něco znamená, ale rozhodně ne to, co vidíme v tomto snímku. Každý potomek Mayů, stejně tak jako každý, kdo se o to alespoň trochu zajímá z té faktické stránky, vám poví, že celý ten humbuk o konci světa si vymysleli američtí a evropští spisovatelé, novináři, scénáristé, režiséři, atd. Aby mohly zfanatizovat stáda ovcí, jako to dělá bulvár. Aby z toho poté mohly rýžovat peníze. Aby o tom začali psát knihy. A aby mohly vzniknout takovéto filmy. V tom filmu nenajdeme jedinou zmínku o Mayích. A to proto, aby se hned všechny ty davy nezačaly o mayský kalendář zajímat a nedozvěděly se tak pravdu? Asi jo. Je to prostě všechno jedna obrovská DEMAGOGIE. A ten film je hroznej i po všelijakejch možnejch jinejch stránkách. Nejhorší scéna, na kterou si vzpomínám byla, jak po silnici jede auto s protagonisty a kolem padají nějaké meteority nebo úlomky, už ani nevím. A jeden spadne nalevo od silnice, druhý napravo, třetí nalevo, čtvrtý napravo,.... A vzdálenost kam padají se zvyšuje stejně tak rychle, jako jede auto. A vždy padají hned kousek vedle od silnice, jen ne žádný na silnici. Kdo to ještě neviděl a chtěl by to vidět, říkám- NEDOPORUČUJU.

Sopka (1997)

Film, který asi široké davy neurazí, je-li vysílán večer od osmi. Ale mě se vůbec nelíbil. Kýčovitá scéna střídá kýčovitou scénu. Herecké výkony k smíchu, stejně jako záběry na hrdinské záchranáře. Všichni ti záchranáři, policisté, zdravotníci, vojáci atd. si jistě odměnu v podobě filmu zaslouží. Ale zaslouží si mnohem lepší film, toto je ubohé.

Vřískot (1996)

Parádní a pohový slasher. Ukázka toho, jaky by film takovéhoto typu měl vypadat :-).

Vřískot 3 (2000)

Nedávno jsem už asi po miliontý shlédnul trilogii a jedničku a trojku musím o hvězdu posunout výš. Dvjku fakt ne. Můj původní koment mě překvapil, už jsem si ho nepamatoval. Zněl, že je to blbý, až je to směšný. Dnes musím uznat, že jsem se mýlil. Vlastně je to na slasherový žánr pecka a já si trojky cením opravdu moc. Cením si ji pro vydařenou změnu od předešlých dílů, kdy se děj přesunul do filmových studií, která vytvořila příjemnou filmovou >filmovou< atmosféru. Četnost postav opět nechybí, stejně jako postavy nové (detektiv). U detektiva je sympatické, že i on se zapojil, ne jako ve většině případů tam jenom kecá a nic neodhlaí a často jenom chcípne. Zkrátka jedna z ukázek toho, že se tvůrci a scénárosté pořádně vyspali, než toto natočili a pustili do světa. Děj má dvě tajemství - neodhalená minulost matky protagonistky a vlastní scénář vraha. Vrah zde konečně zase vymýšlí geniální vraždy, žádné přepadení automobilu s po zuby ozbrojenými fízly (kteří nic nedokázali). Závěrečná půlhodina nemá chybu!

Hvězdář (2009)

Dobře Filipe!! =) :-D

To je vražda, napsala (1984) (seriál) odpad!

Taky se vždy modlíte, aby už dopsala a radši šla na nákup?

Rebelové (2001)

Óóóóó, ach ta láska! .... Děs-běs