Doom (2005) odpad!

Sebereme pár levnejch herců, na ulici někomu vrazíme do ruky kameru, s hudbou se to nějak vyřeší a se scénářem si nebudeme lámat hlavu. Vlastně, co bysme se s tim filmem vubec nějak srali, když ho stačí pojmenovat a trošku i natočit podle celosvětově známý kultovní hry, kterou dodnes žijou celý davy? Vytěžíme spousty milionů a sme za vodou ;-). 1%

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Já naprosto pohrdám bulvárem. Takže pohrdám i celou slavnou Novou a v první řadě jejím hlavním pořadem- Televizními novinami. Tento pořad u nás doma vždy způsoboval můj rychlý úprk co nejdál od televize, mimo její dosah i doslech, hned poté, co se ozvala ta úvodní dohlavyšroubujícíse znělka. Je to už asi 10 let co tohle nesleduju, ale za poslední rok jsem se pár nešťastnými náhodami dostal do konfrontace s Tn. A co jsem se nedozvěděl! Tak třeba to, že Cristiano Ronaldo spal s Paris Hilton, že během všedního dne, kdy každý školák, student i pracující musel zmoknout, celý den pršelo, nebo třeba že někde byla zavražděna kráva. NE, NE, NE a NE, tohle prostě NE!

Víkend (2005) (pořad) odpad!

Tak jsem se takhle jednou jakožto metalista o sobě dozvěděl věci, které bych se o sobě, nebýt naší milované televize Nova, asi nikdy nedozvěděl. Jako třeba to, že jsem satanista. A nebo že poslouchám zásadně buď jen zvracení, chrchlání, nebo transvestity. O největších a nejslavnějších kapelách zde nepadlo jediné slovo. Od té doby vím, že princip Víkendu NENÍ divákovi poskytnout objektivní informace, ale tupě něco pohanět, pomluvit, popřípadě opačně tupě vychválit. A lidi tyhle svinstva polykaj. Ach jo!

Drž hubu! (2003)

Důkaz, že dobrý film nepotřebuje velkou výpravu, originální scénář ani být plný nějakých efektů. Stačí vypustit z okovů dva lačné komiky dychtící po tom, vyvraždit celý svět smíchy a je to! A jestli zůstanou nějací přeživší, už budou jen křičet: ,,RUBY?!" ,,*****!!" :-D 90% Mimochodem, dabing se zde výjimečně povedl.

Poslední Mohykán (1992)

Opravdu jsem nepobral, co má znamenat ten scénář. U velkofilmů točených s vysokým rozpočtem je to neodpustitelné. Nechápu jak to vůbec může režisér dopustit. Buď je to prostě nějaká chyba, nebo je to záměr, což je snad ještě horší než ta chyba. Ale jinak je zde naprosto úžasná kamera a skvostná hudba! I když by ta hudba mohla být trošku rozmanitější.. A ta výprava taky dobrá. Tedy- hvězdička za kameru, hvězdička za hudbu a hvězdička za výpravu a nadprůměrné výkony herců.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Tohle je úplná desiluze. Stejný režisér a stejní herci (většinou) jako v jedničce, ale výsledek ubohý. Děj je sice opět nevyzpytatelný, ale stejně tak je nevyzpytatelná úroveň scének a dialogů. Ty jsou z hlediska herců dosti napjaté, svázané, takové nesvé. Všechno je to chaotické a působí to dosti odbytě, nedomyšleně, nepropracovaně až uboze. 40%

Requiem pro panenku (1991)

Film, u kterého tak hodinu a půl nedýchám. A to pokaždé, když ho vidím. Tak dokonalé a realistické výkony herců, ze kterých divák promrzá až na kost, jsem v žádném jiném českém filmu neviděl. Zatímco Miloš Forman natočil svůj Přelet nad kukaččím hnízdem v Americe se špičkovými herci, Filip Renč Čechům dal téměř stejně dobrý kousek, ale naprosto český. Renč odstartoval ještě jakožto mladík svou kariéru režiséra na jedničku s hvězdičkou. A zatím se od roku 1991 překonává marně, ale já doufám, věřím a čekám, že se mu to v budoucnu podaří. Česká filmografie si zaslouží více takovýchto filmů. 90%

Návštěvníci (1993)

Přijde mi, že Jean Reno vleze do kdejakého filmu, nehledě na to, jaký má ten film ,,potenciál“. Hrál tedy v mnohých žánrech, ale nemůžu si pomoct, komedie mu podle mě sedí zdaleka nejlépe. A Návštěvníci jsou toho nezvratným důkazem. Kdo přečká poněkud ulítlou úvodní patnáctiminutovku, má se opravdu na co těšit. Nepředvídatelný děj, neotřelé hlášky a scénky vyvolávající dlouhé záchvaty smíchu a vysoce pohodová atmosféra. Komedie jak se patří. POZOR! Nezaměňovat s tím otřesným remakem Návštěvníci: Cesta do Ameriky, kde rovněž hrajií Reno a Clavier. To originálu nesahá ani po kotníky! Moc lituji toho, že místo toho nevznikli Návštěvníci 3. I když, při shlédnutí dvojky je to možná i dobře. 90%

Osvícení (1980)

Chcete se vydat se spisovatelem Jackem Torrancem a jeho rodinou do opuštěného luxusního hotelu v horách a strávit tam celou zimu? Chcete vidět, jak se dovede bezchybná romantika proměnit v samotné peklo? Chcete vidět nejlepší horor ve svém životě? Horor naprosto odlišný a výjimečný, podobně jako o 20 let starší Hitchcockovo Psycho? Neváhejte a pusťte si Osvícení! Film s originálním scénářem, dokonalou hudbou co mrazí po zádech a ještě lepší kamerou. A do toho PAN HEREC Jack Nicholson ve své-podle mě-nejlepší roli vůbec. To je naprosto dokonalý kousek režisérského mistra Stanleyho Kubricka, jež vytvořil film, který se navždy vryje do kinematografie nesmazatelným písmem. Stanley, doufám, že jsi se znovu narodil a hodláš se opět stát režisérem! 100%