• Pohádka

La La Land (2016)

La la la, už jsem nedoufala! Že někdo natočí úchvatný, po všech stránkách fungující muzikál. Úžasná aktualizace klasického žánru. Děkuju.

Daleko od hlučícího davu (2015)

(asi vyzradím něco, co před zhlédnutím nechcete vědět ;-))...Pro mě jasné hodnocení. A kdybych ubírala, bylo by to za přítomnost toho zatrápenýho happyendingu, o kterém jsem tušila, že přijde, ale stejně jsem ho nečekala. Opět geniální Hardyovský rozpor obsahu a formy, umocněný zručnou filmařinou: hudbou, kostýmy, nádhernou kamerou... (Ano, vykrádám svůj vlastní komentář k další Hardyho zfilmované knize - Tess z rodu D'Urbervillů :-D). Pro mě (po)citová ždímačka - pozitivních, negativních, ale hlavně těch plynoucích z kontrastu obojího. Na viktoriánském venkově probíhá romantická idyla (slovo romantická odvozeno od romantismu, ne od romantiky), oblíbíte si postavy a čekáte, jak se jejich vztah vyvine, když tu najednou spadne stohlavé stádo oveček ze srázu a rozmajzne se jako jahody vysypané z misky na podlahu, čímž se z hodiny na hodinu absolutně změní život jejich majitele. Voják stojí u oltáře a čeká na svou milou, která kvůli němu utekla ze služby, sledujeme ji, jak spěchá ulicemi, v dechberoucích šatech a překypující štěstím - a vtrhne do jiného kostela. Čímž se z hodiny na hodinu změní život obou dvou.............A navíc anglické lidové písně, modrotiskové šaty na knoflíčky ke krku, koně a kočáry, vztahy v náznacích, fešní muži v potu tváře, nádherně nasnímaná příroda, ............Tohle byl zkrátka film pro mě. Děkuju pěkně.

Jonesovi (2009)

Nebýt předvídatelné romance směřující ke konci zakopávajícímu celý film, byla by to geniální socio-ekonomická sonda! Vize trhu a společnosti jen o pár let dopředu. Nebo už...?

Zasažen bleskem (2012)

Zdůvodnění čtyřhvězdičkového hodnocení: Až si budu za rok prohlížet seznam zhlédnutých filmů, chci aby tento vystoupil z řady tříhvězdičkových, ač tam asi patří.

Kardiofitness (2007)

Jedna * za pobavení :) Kdykoli teď neprozřetelně vyslovím jakoukoli pochvalu stran osobnosti/ vzhledu / šikovnosti nějakého mladšího sympaťáka, kamarádka M. nevinně prohlásí: "Věkový rozdíl? No a? Vzpomeň na Kardiofitness!" :))

Krysař (2000) (divadelní záznam)

Zajímavá interpretace, rozhodně ne od základů špatná. Pozornost od ústřední dvojice je v Landově muzikálu oproti Dykově knize přesunuta k sociálnímu prostředí, existencialistický duch je nahrazen sociálně-kritickým. To není nutně špatně, ale přece mi vztah A & K přišel dost plochý - a, ano, pro celkové vyznění téměř zbytečný. To je škoda. A neříkám to jako hrdá jmenovkyně jedné z hlavních postav :-) Sisa Sklovská jako Agnes? Na můj vkus příliš...živelná. Ohnivá. To je to slovo. A fakt mi děsně připomínala Melisandru z GoT. Moc rázná, jistá si sama sebou. Neseděl mi ani hlubší hlas. Ale zahrála a prožila to skvostně. Co se mi hodně líbilo, je vzniknuvší napětí mezi sestrami Rózi a Agnes. Scéna, kostýmy i choreografie rovněž povedené. A samozřejmě skvělá, naprosto dechberoucí hudba Dana Landy. Funguje samostatně, poslouchám ji dost často. Verzi z Kalicha jsem neviděla, ale jakmile to obnoví, sedím v první řadě.

Dvě minuty mého života (2015) (TV film)

Šárka je šikovná a sympaťačka, moc jí fandím. A mám ráda dokumenty. ALE. Tohle je příliš stylizované, učesané a zkrátka "chtěné". Šíře ano, hloubka ne. Škoda.

Penelope (2006)

Atmosféricky působivé. Taky pije pivo brčkem!