Scary Movie 2 (2001)

Je to tak sproste až je to dobré :) Kanonáda hlášok a čierneho humoru "když to jedno skusíš s černýma pak už nechceš s jinýma" ktorý si neberie žiadne servítky a schytáva to úplne každý... Z odstupom času táto komédia vobec nestratila na svojej originalite a oproti nudnému a ukričanému prvému dielu toto môžem pozerať aj každý týždeň :)... A James Woods ako exorcista prekonal snaď aj originál :D

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Teda tento prvý diel bol aspon pre mna dosť nezáživný. Ako parodia na Vreskot kde furt niekto škrieka a pobehuje trochu málo. Kedže som videl skor druhý diel ktorý je podstatne lepší toto na pár dobrých vtipov už vidieť nemusím.

Na konci světa (2017)

Začiatok mi prišiel skôr ako mix Taxidermie a Skrotenej hory. Ono tej romantiky tu nejako moc nečakajte. Najvtipnejšie na tom je že ten cigánsky Rumun vám príde inteligentnejší ako Angličan zo zapadákova ktorý svoju frustráciu zapíja chlastom. Za mňa skôr priemerná dráma ktorá je skôr o farmárčení ako vzťahoch čo by mi vôbec nevadilo ak by to depresívne prostredie bolo nasnímané trochu zaujímavejšie.

Gomora - Série 5 (2021) (série)

Ak pri nejakom seriáli  vydržíte 5 sérii asi to blbosť nebude. Budem sa opakovať ale to čo taliani ozaj vedia to sú mafiánske ságy. Mne sa Gomora dostala pod kožu a aj napriek par logickým blbostiam som to dopozeral a tešil som vždy na ďalší diel. Návrat „nesmrtelného“ Cira bol fakt vo velkom štýle "jsem pořád kluk z ulice" a bolo jasne že celá séria bude o pomste. Aj ked napätie tu stoji najmä na tom ktorá postava v ktorej epizóde pôjde dole ešte pár prekvapení sa udeje. Ten záver bol možno pre niektorých rozpačitý ale asi dalo čakať ako to celé skončí... Osobne by som chcel vyzdvihnúť najmä hudobný motív ktorý sa na konci každého dielu dáva tu správnu atmosféru a ktorý je rovnako dôležitý ako to čo sa deje na obraze. Aj kôli tej hudbe mi  táto séria a vlastne aj všetky ostatné ostanú v hlave.

Krásné bytosti (2022)

Celkom emmotívny film  a partii chalanov ktorí nemajú zrovna vzorové správanie. V tomto príbehu sa najde možno tak trochu každy... To prostredie , výchova, škola šikana, drogy a samozrejme alkoholizmus nie je zrovna príjemne pre štart do života a každý sa s tým musí vyrovnať po svojom. O to viac je sila skutočného priateľstva to čo vás dokáže zachrániť. Chalani klobúk dole...

Gomora - Série 3 (2017) (série)

Až na ten bulharský diel veľmi slušná seria. Don Pietro tu už síce nie je ale jeho nástupcovia Geny a Ciro veľmi slušne zaujali svoje miesta v mafii kde nik nevie kto je priateľ a kto nie... Členovia súperiacich klanov tu vedu svoje intrigy a vojny takže o prekvapenia rozhodne nie je núdza. Osobne ma ale  najviac zaujíma koľko cigariet v tejto sérii vyfajčil Ciro, keďže mal v kuse nejakú v papuli :D

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Buď je teplo alebo je blahobyt....Presne pre toto mam európsku a najmä severské kinematografiu rád. Tie filmy majú srdce aj dušu. Takúto čiernu komédiu som nevidel už dlho a veru že niektoré hlášky si budem ešte chvíľu pamätať. Pravdepodobnosť že chlapík na snežnom pluhu si to rozdá z mafiou je síce možná asi ale len vo filme ale tu sa na nič vážne veľmi nehrajú. Výpočet obetí je tu pomerne rozsiahly že ani Tarantino by sa nenudil.

Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Sorry Saul ale najväčšia  hviezda je tu Lalo Salamanca. Nemôžem si pomôcť ale ten Jimmyho príbeh a jeho premena na bezcharakterného hajzla ma až tak nebral. To kôli čomu som celú túto sériu vydržal pozerať to boli udalosti okolo drogového kartelu a to ako sa zvádzal konkurenčný boj. Samozrejme postavy ktoré boli už známe už z Breaikng Bad dostavajú svoj priestor. S výnimkou poslednej epizody ktorá je viac menej do počtu si celá séria držala veľmi silnú úroveň takže za mňa 95%...

John Wick 3 (2019)

Kone, psy, nože, meče, pušky a samozrejme pištole. To by asi aj stačilo na recenziu ale ako čistokrvný akčný film by som čakal aj trochu konzistetný príbeh. John sa proste potrebuje prestrielať od začiatku do konca len žial postupom času to začína byť trochu aj nuda. Postaviť príbeh vyslovene na akcii (aj ked dobre natočenej) je predsa len odvážny krok. Pre mňa osobne najväčšie prekvapenie filmu je Mark Dacascos (hviezda starších akčných filmov) ktorý je stále vo forme a na ten záverečný súboj som sa tešil najviac.... John Wick ma očividne viac životov ako Marv zo Sin City a pustiť ho na Ukrajinu tak do týždna je po vojne :). Neviem ako sa táto seria vyvinie ale som celkom zvedavý kolko napadov ešte zostalo do ďalšieho pokračovania :)

Trojúhelník smutku (2022)

Trochu pomalší rozbeh ale o to lepší záver. Myslel som si že večera s kapitánom a hromadné zvracanie bude vrchol filmu ale ten príde o niečo neskôr ale veruže je to zaujímave. Udalosti na ostrove ukázali aký sme vlastne zdegenerovaní keď príde do tuhého.... Ruben napísal celkom svižný príbeh, ktorý nenudí a tých par momentov si človek bude pamätať. Myslím si že toto je ten typ filmu ktorý si zaslúži aj opakované vzhliadnutia. Asi by som to neporovnával hneď S Parazitom to bol predsa len trošku iný level ale nečakané zvraty nechýbajú ani tu. Rozhovory medzi  ožratým kapitánom a ožratým rusom stáli zato. A somozrejme netreba zabudnúť ani na manažerku toaliet  :). Večná škode že pre Charbli Dean to bol žial posledný film.