Wrestler (2008)

Príbeh o wrestlerovi, ktorý sa snaží zblížiť so striptérkou my skôr pripomenul Marva zo sin city. Dej bol postavený výlučne na Mickey Rourkovi čo možno bol až priveľký hazard vsadiť len na jedného herca. Od režiséra Darrenových kvalít som proste čakal trochu väčsiu šupu, ako len príbeh starnúceho wresltlera, ktorý už nikoho nazaujíma. Nebyť toho záverečného preslovu tak dám asi ešte o hviezdičku menej.

Uvnitř (2007)

Na pozretie tohoto snímku treba mať silný žalúdok. Toľko krvi, brutalít a všestranného použitia nožníc sa len tak nevidí. Hustota doslova na centimeter štvorcový. Natočiť takúto krvavinu, ktorá nevyznieva smiešne, alebo trápne treba mať trochu talentu. Ideálny film na (zne)spríjemnenie vianoc. :)

Quantum of Solace (2008)

Bondovka s Bournovským potenciálom. S Craigom prišla akási nová séria Bondoviek, ktoré sa snažia vyzerať viac realisticky. Nevšimol som si neviditeľné auto :), a ani podobné bondovské hračky, ktorými sa oháňal Pierce Brosnan. Miesto uhladeného angličana tu máme doškriabaného Craiga, ktorý je pekne nasratý a má problém s autoritami. Scéna vo výťahu mi trochu pripomenula Oldboy. Záver mi prišiel trochu uťatý a čakal som väčšie sóličko pre pána Whitea. We have people everywhere Stále je to však Bondovka, ktorú si pozriem radšej ako tých 20 predošlých bez Craiga.

Dvanáct (2007)

12 je to pribeh, ktorý ide viac do hĺbky ako tomu bolo v americkej verzii dvanásť rozhevaných mužov . Príbeh sa odohráva na pozadí partizánskej vojny s čečenskom. Každá postava je silným charakterom a reprezentuje určitú sociologickú skupinu. Silná atmosféra výborná kamera a herecké výkony sú dôvodom pre ktorý sa určite oplatí ísť do kina. 13.12.2008 Europa cinemas BB .

Šikana (2001)

Urobiť si obraz o americkej mládeži na základe tohoto snímku by bolo možno prehnané, ale ak sa chce poukázať na problém výchovy, tak to asi bez zveličenia nepôjde. Ak bol zámer autora vykresliť postavy ako absolventov pomocnej školy tak mu to vyšlo. Film má totiž bližšie ku komédii ako k dráme. Dialógy a herecké výkony boli trestuhodné a scenárista by si zaslúžil podobne ako protagonisti doživotie. Toto nebol film o šikane.

Nesmiřitelní (1992)

Stretnutie party starých dobrých hercov, ktorý to ešte vedia s buchačkou v ruke. Určite nadštandardný western, ale mne tam akosi chýbala "Leoneovská" atmosféra.

Psí vojáci (2002)

Prišlo my to dosť prvoplánové a krčovité. Ten scenár bol hrozný a k hercom sa radšej vyjadrovať nebudem. Roztrasená kamera na mňa pôsobila dosť rušivo. Ten akčnejší záver celkový dojem nenapravý. Malo to ale aj zopár vipných momentov (vykopnutý zub).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Možno tu nie sú taký dobrý herci ako v IT crowd, ale na druhej strane tu máme prepracovanejšie dialógy. O tom že aj teorotická fyzika môže byť zábava vás presvedčí štvorica nerozlučných priateľov a jedna bloncka. Na záver odporúčanie: keď váš spolubývajúci dostane chrípku tak nie je nič lepšie ako ísť na maratón planéty opíc.:) Doporučujem všetkým nerdom a geekom.

UFO (1970) (seriál)

Tak na tento seriál si pamätám veľmi matne, ale viem že sa my to páčilo. Viem že na mesiaci a pod morom boli základne, ktoré bránili zem pred nájazdami ufóncov....