Nech svět světem (2023)

Zbytečně přepálená stopáž kvůli scénám - nebo spíš výjevům, které film nijak nevysvětlí. Například scény  s jeleny (mimochodem jeden je i na plakátu) nemaj ve filmu vyšší význam. A závěr ? Přivítal bych spíše emzáky, nevěřím, že by někdo na této planetě dokázal USA takhle rychle vypnout. Na tohle téma jsou podstatně lepší filmy, kde se jde až na dřeň do lidské duše a psychiky.

Miliardy (2016) (seriál)

Ty kráso to byla jízda. Tenhle svět nejbohatších lidí světa a burza. Člověk by i uvěřil, že lobisti tak nějak žijí.. A herecký výkon Exe - už v Bratrstvu byl můj oblíbenec. Všech 7 serií naráz - tak to má být.

Napoleon (2023)

Chtělo by to mín řešit nevěry. plodnost a otcovství a podstatně víc ukázat geopolitké rozložení Evropy a hlavně mi tam chybělo vykreslení Napoleonovi umění války, výběr místa bitvy, rozložení sil, bojové strategie. Slavkov je brutální scéna jen je moc krátká. On je to film o jednom z největších bojových stratégů lidských dějin a skoro nic tam o tom není. V čem byl vlastně výjimečný - to se moc nedovíme.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Old school mega nářez. Takový filmy se dnes už skoro netočí. Kdo by si kdy pomyslel 96, že v 2023 bude Hunt akční událostí roku a já se budu při jeho sledování usmívat až do konce závěrečných titulků.  Škoda, že je Tomovi už 61, protože až odejde on, tak odejde velký profesionál, jehož práce mě baví celý můj filmový život.

Stvořitel (2023)

Nablýskaná bída. Možný spojler - Tisíckrát viděný motiv - vydepkovanej voják souhlasí s misí, aby našel dávno ztracenou lásku, najde děcko, děcko je vyvolený, voják dezertuje na druhou stranu, ve dvou zničí Nomáda, Nomád padá a všichni utlačovaní tleskají a radují se (to že vyrháli jednu bitvu - ne válku - nikdo neřeší). Zatmívačka.

Čmuchalové (2023) (seriál)

Není to sice taková vykosťovačka jak Modrá až na kost, ale celkově vzato boxerský styl v pouličních bitkách na bejzbolky a nože nevypadá vůbec špatně.

Snafu: V háji jako obvykle (2023)

Taková nenáročná jedhohubka na odreagování točená celá na zeleném pozadí. Klasickej uhopsanej Jackie. Mozek radší nechat mimo místnost s televizí.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Píšu to vždycky a napíšu to i ted: Residen Evil animovanej se mě prostě líbí. Pokaždé to má crazy finální supermostrum, spoustu jiných monster, super postavy - klasický klaďáky, dobrýho záporáka - jeho motivace vždy vykresleny, i choreografii soubojů, spousty těžkých zbraní a líbivé CGI.. Kam se hrabe serie s M.Jovovič (teda až na první díl. Tunel k Červné královně je pro mě nezapomenutelná scéna).

Vlčí bouda (1986)

Ty vole - to byl skoro odpad ! Furt jsem čekal kdy se to zlepší a vono nic. Přehrávající iracionální dementi z ústavu běhají po chatě. Konec a titulky. Na takový filmy už jsem starej...