Training Day (2001)

Mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky výbornému E. Hawkovi a ještě lepšímu D. Washingtonovi, a také vcelku originálním příběhem, dobrou kamerou a gradující druhou polovinou, volím vyšší variantu. Oskar + nominace za herecké výkony zasloužené. Celkově 70 %.

Ples příšer (2001)

Hodně zvláštní film, u něhož mi nějak unikla pointa... Sice skvěle hrající BB Thornton a vcelku dobrá H. Berry, ale příběh a celková zápletka... nevim, nějak mě to neoslovilo, místy jsem se až nudil. Navíc mi úplně nesedí, pokud je přerod určité postavy unáhlen. Ale třeba jsem jen to ´poselství´ nepochopil. 50 %

Město (2010)

Nelítostný souboj jsem viděl před více jak 10 lety, takže si jej moc nepamatuju, a nemám nutkání s ním Město srovnávat. Pro mě poctivé kriminální drama, které se tempo víceméně drží po celou stopáž. Opět velmi dobrá práce s kamerou, skvěle nazvučené i zahrané. Affleckovi začínám přicházet na chuť i jako herci, ale režisér je přeci jen lepší - všechny tři zatím natočené snímky na 4 hvězdy (ačkoliv jako nejpovedenější hodnotím oscarové Argo).

Obhájce (2011)

Trochu pomalejších prvních cca pětačtyřicet minut, kdy člověk neví, co má od filmu čekat. Postupem času se ale děj zamotává a začíná gradovat - a hned se dá tušit, že se dočkáme promyšleného finále. To působí možná trochu překombinovaně (asi dvakrát to vypadá na úplný konec, který však nenastane), ale přesto povedeně a originálně, Navíc se vám během těch dvou hodin objeví několikrát úsměv na tváři, takže o pěkných čtyřech hvězdách asi není pochyb. Kor když jsou výkony všech hlavních protagonistů více než slušné.

Terapie láskou (2012)

Jemné, krásné, vtipné, dojemné, výborně zahrané, a ač trochu předvídatelné, tak rozhodně pěkně a s nadhledem natočené. Příjemný filmový zážitek.

Bratři Solomonovi (2007)

Sledováno jen na půl, ale hrozný hov**. :D I když pár scén pobavilo (a občas to bylo tak trapný, až mi to sedlo), ale zrovna chytrej humor to neni...

Táta na plný úvazek (2004)

Nenáročná oddychovka postavená na šablonovitém příběhu. Affleck kupodivu nevadí, Liv Tyler to sluší a malá Raquel Castro hraje, jako by jí bylo mnohem více. Nenadchne, neurazí.

Argo (2012)

Ben Affleck výborně! Strhující režie, výborná kamera, chytlavě napsaný scénář podle Mendezovy knihy, kvalitní hudební doprovod a více než slušné herecké výkony, kupodivu i samotného Afflecka. Nepochybuju moc o tom, že některé scény byly pro film natočeny krapet efektivněji (vše podstatné vycházelo tip ťop), ale hutná atmosféra se nedá snímku upřít. Pro mě na pomezí 4 a 5 hvězd, po druhém zhlédnutí jsem volil variantu vyšší. Nominace a následný zisk Oscara zasloužený.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Spousta filmových klišé nabalených na klasickou šablonu. Sice výborný (jak jinak) Meryl Streepová a slušně hrající a krásně vypadající Anne Hathaway. Jenže ten příběh, minimum vtipných momentů a ne mě nepříliš svižné tempo mi to srážejí na pouhých 50 %.

Nespoutaný Django (2012)

Quentin Tarantino nemá špatný filmy - snad vyjma Auta zabijáku, ale ten jsem ani neviděl, jen spíše negativní ohlasy četl a slyšel. Jeho novej snímek pak bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co v roce 2012 vstoupili do světových kin. Sice mě Django nebavil tolik jak předešlý výtvor Hanebný pancharti, což je ale dáno dost i tím, že válečné snímky mi jsou osobně o dost bližší než westerny... Jinak ale opět výborná režie - a kamera se mi zamlouvala taky dost - a zejména skvělé herecké výkony. Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio i Samuel L. Jackson hrají, jak je u nich zvykem, na jedničku, nemáte nejmenšího důvodu jim roli nevěřit. A tak oskarová nominace pro Waltze je jen logickým vyústěním, zasloužila by si ho získat. Kromě delší rozjezdu, při němž se, jak má QT v oblibě, hlavně kecá, tu máme příběh v příjemném tempu a s vygradovaným závěrem. Já jsem spokojen.