Život podle Dana (2007)

Film pro nenáročné diváky, vtipných momentů minimum, ale rodinná atmosféra vykreslena vcelku povedeně. 55 %

Proroctví z temnot (2002)

Film nabízí spoustu otázek, na které se však už neobjeví odpovědi. Námět dobrý, scénář trochu pokulhává, atmosféru to má ale slušnou. Přesto mi přijde, že z toho šlo dostat ještě víc. Nevím, jestli se k tomu hodil onen katastrofický závěr. Přeci jen více jak 100 minut, které tomu předcházejí, byly o něčem trochu jiném... škoda, kdyby to bylo ještě víc ucelené a promyšlené, se 4 hvězdama bych neváhal.

Stopař (1986)

Dobrej námět a potažmo scénář, ale zpracování samotný mi úplně nesedlo. Navíc i hlavní "hrdina" nebyl úplně podle mého gusta, záporák určitě sednul líp. Film má určitě něco do sebe, ale pro mě celkově "jen" průměrné tři hvězdy.

Orphan (2009)

WOW... nečekaně dobrý snímek. Skvěle gradující atmosféra, která vás pohltí, příjemný hudební doprovod, slušně napsaný scénář, v němž tolik logických chyb není (jak bývá u spousty hororů zvykem), a hlavně výborná Isabelle Fuhrman v roli sirotka Ester! Trochu jsem se bál závěru, avšak naštěstí jsem zklamán nebyl - vyvrcholení, jak má být. Prvotní dojmy jsou tak silné, že musím dát maximální hodnocení, ač to není "čistých pět hvězd". Jo, a malá role Karla Rodena potěšila!

Identita (2003)

Je to na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ale díky originalitě (alespoň rámci žánru), dobré kameře, slušné atmosféře volím vyšší hodnocení. Závěrečné rozuzlení je možná už trochu přehnané, ale zároveň působivé. Není to "jen hloupá vyvražďovačka", a i když se z toho dalo vytěžit ještě více, já jsem spokojen.

The Divide (2011)

Vážně je tu hrozně moc nelogičností, děr ve scénáři i divných zvratů v chování jednotlivých postav, přesně jak se dočtete ve vrchních komentářích. Ale tesknou atmosférou, syrovostí a slušným výkonem většiny protagonistů se to vyvažuje. Nic jsem od filmu nečekal nečekal , takže nakonec i spokojenost.

REC (2007)

Jednou větou: čekal jsem víc. Film se rozjíždí docela pomalu, a když už jde do tuhýho, během chvíle náhle skončí. Hrátky s kamerou jsou fajn, ten nápad s "amatérskými herci a roztřesenou kamerou", ač už byl použit vícekrát, se mi také zamlouvá, ale jinak se mi nepodařilo se s žádnou z postav nějak více sžít, pocit strachu ve mně snímek nevyvolal, ani ve tmě. Český dabing pak také není nic, co by se dalo pochválit. Škoda, dalo se z toho vytěžit více. 50 %

Sinister (2012)

Nedostatky - jak v ději, tak chování postav (jak typické pro horory) - tu rozhodně jsou. V rámci žánru se však jedná o velmi podařený snímek, který se opírá o docela originální příběh s mrazivou atmosférou, skvělé nazvučení a dobře hrajícího Ethana Hawka. Lekací scény zde působí výborně, ač je třeba tak trochu čekáte. A závěr filmu? Ani nevím, jestli se mi líbil či ne (= jestli bych zvolil jiné rozuzlení), každopádně zklamaný jsem po odchodu z kina rozhodně nebyl.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Dobrej nápad, ale slabý provedení. Dalo se z toho vytěžit víc, nějak mi to přišlo nemastný, neslaný. A vtipný to, jak dost lidí píše, opravdu moc nebylo. Horší dvě hvězdy.

Vyšší princip (1960)

Působivě natočené, mrazivé, se skvělými hereckými výkony, ač mi Jana Brejchová do role moc nesedla, ale to je jediná výjimka. Závěrečný monolog je pak už jen dokonalou tečkou. Viděl film před 50 lety, bylo by to jasných pět hvězd, takhle "jen" hodně pěkné čtyři. Update: Druhé zhlédnutí, hlavně díky posledním cca 25 minutám, bylo však silnější, v závěru mrazení a slzy v očích. Měním na 5*.