Highlander 5 (2007) odpad!

Bože ako hlboko som klesol. Ako som to mohol pozerať. Tak toto natočiť bolo úplne zbytočné. Herci ako z ulice, scénar ako z prázdnych stránok, ak bojová scéna tak trikom je použitie "speed play". Na grcanie.

Herkules v New Yorku (1970)

Normálne je tento film odpad. Film z kategórie DŽ. Ale nezohnal a nepozrel som si ho pre jeho umelecké danosti a prednosti, ale preto ako vyzeral čerstvý Olympia Arnold v pohybe, naživo. A musím povedať, že tu vyzerá ešte surovejšie a mohutnejšie ako na fotkách.

Helena Trojská (2003) (TV film)

Je to len TV adaptácia, ale neviem prečo z toho chceli nechať vykysnúť veľkofilm, nulové triky, trápne kostýmy s ešte trápnejšími kulisami, no a herci - predstava ako má vyzerať Achiles skutočne nemá chybu. Že to nie je odpad je za snahu o realistické podanie dejín, hudba má tiež niečo do seba, ale hlavne iný pohľad na dejiny ako Trója podľa Wolfganga Petersena - menej komerčné.

Zelená míle (1999)

Som milovník kníh Stephena Kinga a toto je to jedna z adaptácií jeho knihy, s ktorou spisovateľ môže byť viac než spokojný. Režisérovi Frankovi Darabontovi pri tom veľmi pomohli herecké výkony Toma Hanksa v hlavnej úlohe Paula Edgecomba, jeho kolegu Davida Morsa a taktiež čierneho obra M.C. Duncana ( pre mňa naj herecký výkon jeho kariéry) ako Johna Coffeyho a neprehliadnuteľný je i Michael Jeter ako milovník myší. Pol hviezdičky dávam menej za minutáž filmu - 188 minút (ten čas ma dlho odradzoval si pozrieť tento film), a na základe zhliadnutého sa to dalo aj skrátiť. Ale Frank vedel prečo práve tak a nie inak.

Gladiator Cop (1995) odpad!

Tak toto sa nedá ohodnotiť.

Tajemné království (2005) odpad!

O čom je vlastne tento príbeh, čo mi mal povedať a dať? Naozaj, nepochopil som ho.

Útok z hlubin (1999)

Tento film svojou akčnosťou skutočne odsýpa. Efekty sú tiež veľmi dobré. To prečo som pre typicky b-čkový film dal nadpriemerné hodnotenie je elektrizujúce napätie sprevádzajúce celý príbeh. Takže ak akčne o žralokoch tak práve tento movie.

Den poté (2004)

Veľa som nečakal a to ma zachránilo pred sklamaním. Typicky b-čkový film, ale vidno, že tvorcovia mali naň peniaze, takže pekné vizuálne podanie ekologickej katastrófy matičky Zeme.

Děsnej doják (2006) odpad!

Ani úvodná scéna mu nepomohla aby sa nestal pre mňa odpadom.

Temný válečník (2006)

Len pár akčných scén, ktoré zachránili tento film zaradiť ho do kategórie odpad.