Machři (2010)

Typický rodinný kalerábik, nemyslím si však, že pre kiná. Tak do TV to áno, na to má. Adam Sandler sa tiež nejako neurval, tak ak mi ostane spomienka na tento film, tak kopa naivity zásluhou scénara, veľa trápnych vtipov, a pozrieť si ho pozriem možno ešte raz, keď budem dostatočne starým, aby mi stačilo len vnímať pohybujúce sa obrázky a zvuk. Nenadchlo ma to, ale pozrel som si ho. To je jeho jediné pozitívum filmu s dobrým hereckým obsadením.

Pterodaktyl (2005) odpad!

Kvalita filmu nevisí len prekliate nízko, ale čo mi však chcel takého povedať?

Žraloci (2005) odpad!

No, to bola teda filmová bezzubosť. A vraj o žralokoch. Podozrivé pre mňa bolo spojenie tohoto filmu s Bulharskom, ale nevenoval som tomuto dostatočnú pozornosť. A to bola chyba. Veliká, prevelikááááá. Pripravila ma o jeden a pol hodiny života. Mohol som ich stráviť teda príjemnejšie.

Transformers: Recyklace (2007) odpad!

Ako je možné, že takýto film sa dostal medzi ľudí. Toto teda nie. Pre tento "film" platí - niekto by nás mal ochrániť pred akýmikoľvek počinmi tohoto druhu "filmového" umenia.

Ledová planeta (2004) odpad!

Dolph Lungren a sci-fi. Brrrrrrr..... Jediné sci-fi mimozemského pôvodu je len samotný scénar. Film kategórie DŽ.

Rottweiler (2004) odpad!

Kto to nevidel, a ani nechce vidieť, dobre robí. Veď aj ten rottweiler je o ničom.

Pavouci (2000) odpad!

Naivný scénar, herci neherci, triky fujtajbl. Odkryje všetkým, ktorý si tento výpotok pozrú, že aj hlúposť sa dá sfilmovať.

Surfařská akademie (2006) odpad!

Surf je krásny šport. Baby tiež. To je všetko čo dobré môžem povedať, ale nie o tomto filme.

Vetřelec (1979)

Je to vlastne nielen pre mňa kultový film hororu o inváziách zla spoza hraníc našej slnečnej sústavy. A musím povedať, že vizuálne stvárnenie votrelca nemá chybu. H.R.Giger má teda predstavivosť. Klobúk dole. A ešte raz klobúk dole pred réžiou Ridleyho Scotta a jeho stvárnením tak dusnej atmosféry na lodi Nostromo.

Agent bez minulosti (2002)

Nie každý film dokáže byť tak dobrý ako knižná predloha, tu však platí - film je jednoznačne určite rovný vynikajúcej knižnej predlohe Roberta Ludluma. Špičkový špionážny thriller spojený s akciou. A šliape poriadne. Režisér Doug Liman však nestavia príbeh len na akcii, ale predovšetkým na napínavom deji a akcie to napätie len násobne umocňujú. Celý príbeh sa odkrýva minútu po minúte . Samotný Matt Damon sa v úlohe špióna bez pamäte plne vyžil. Skutočne mu sadla, je v nej tak presvedčivo špiónsky.