Neznámý (2011)

Tomuto filmu nemožno nič vyčítať, poctivá remeselná práca, poctivé herecké výkony, kamera, scénar, výprava, nechýbajú dobré akčné scény... ale, výsledkom je len priemernosť. Nemôžem si pomôcť, ale ostávam pri Bournovi a jeho strate pamäti.

Megamysl (2010)

Dá sa... Nielen ako animovaný film, ako komédia, ale i ako paródia na komiksy ako také. A tá hudba k tomu... Tak to teda hej.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Druhý diel už nie je tak strhujúci ako prvý, ale i tak má svižné tempo, štipľavé dialógy a solídne herecké výkony. Avšak melodramatický zámer si Oliver Stone mohol odpustiť. Nechcem tým však povedať, že finanční žraloci nemajú srdce, ale len, že pre tento film je to dehonestujúci záver.

Wall Street (1987)

Trio, ktoré prišlo na to ako spolu zarobiť peniaze. Herecký koncert MIchaela Douglasa a Charlieho Sheena pod taktovkou Olivera Stona v príbehu, kde o peniazoch sa nehovorí, ale sa zarábajú. Napínavý príbeh z Manhattanu - ulice Wall Street, ktorá neslúži ako stena proti votrelcom, ale ako miesto, ktoré chráni jej nájomníkom a majiteľov, aby ostatní nevideli pod pokrievky ako sa dajú uvariť chutné milióny.

Světová invaze (2011)

Dokument o tom, kam až dospel vývoj vizuálnych efektov vo filme. Tomu celému Jonathan Liebesman podriadil celý "film". A to je, to je fakt urobené skutočne poctivo, až tak, že na TO ostatné už nebolo ani času, ani priestoru, ani chute.

Sucker Punch (2011)

Určite atypický film. Škoda, že hlavnom zložkou je hudobný podmaz a PC hra. Dej, postavy a celé čo robí film filmom sú podriadené len tomuto. Príliš málo, aby ma to oslovilo. "Štrajchla" ma len hudba a hlavne záver a toť vsjo.

Králova řeč (2010)

Po dlhom čase film, čo som pozrel s veľkým záujmom od začiatku do konca. Pre mňa osobne nemá chybu. Všetci a všetko v top kondícii, a vzájomne si nekonkurujúci, ale všetci ťahajúci za jeden povraz. Výsledkom je takýto brilatný britský movie. Nezabudnuteľné herecké výkony Colina Firtha a Geoffrey Rusha. Prekrásna výprava, kamera, strih, scénar, .....skrátka "bol som unesený". A rád. Škoda, že len na dve hodiny. Ale všetkých "vinníkov" však poznám, už predo mňou neujdú a budem ich ďalšie filmové kroky pozorne sledovať.

Mechanik zabiják (2011)

Tento film som chcel vidieť kvôli Jason Statham-ovi. A to je jediné pričom ostalo. A nezachránila to ani akčnosť druhej polovice filmu.

Tři dny ke svobodě (2010)

Tento thriller skutočne ide ako hlavný hrdina pevne za cieľom. Na začiatku krok za krokom, neskôr už uháňa míľovými krokmi. Skutočný atypický, neustále novými zápletkami vťahujúci thriller. Russell Crowe hrá naplno, Elizabeth Banks i bez kíl make-up-u je príťažlivá, a Liam Nelson maká ostošesť. To čo vlastne bolo pre mňa "naj", plán, ktorý vychádza z realií a je skutočne i fyzicky uskutočniteľný. Originál som nevidel, ale Paul Haggis remake zvládol na jednotku.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tento film naplno žije len v časti vizuálneho stvárnenia. V tom je skutočne špica. Aj ten dej plynie dostatočne rýchlo. Hodobný podmaz má grády. A ďalej? No "tož" len "mlha". Postavy len 1 bitové, bez akéhokoľvek podania, a celé to pre mňa ulietalo postupne, ale isto, kamsi do stratena.