Městečko South Park (1997) (seriál)

Protože tenhle seriál se vysílá již tolik let, celý jsem jej viděl hned několikrát, patří mezi mé nejoblíbenější, rád bych jej zhodnotil obšírněji. Přiznám se, že první série se mi skoro vůbec nelíbily. V obrovském satelitu v Ericově zadnici asi těžko hledat něco víc, než snahu zaujmout úzkou skupinu diváků vulgárním humorem. Až s postupem času se Matt a Trey začali zabývat více a více záležitostmi běžného života. Kouzlo seriálu, tedy aspoň pro mě, netkví v originálním způsobu animace, ale i v syrovém podání lidské stupidity ve všech jejich podobách. Má to hloubku, byť podání je ne pro každého zábavné či vůbec stravitelné. Naneštěstí mi přijdou poslední série opět slabší, takže nezbývá než doufat, že South Park není za zenitem, a kvalitativně půjde zase nahoru. Moje nejoblíbenější epizody

Správné místo (2005) (amatérský film)

Žádný zázrak ani umělecké dílo, ale překvapivě velmi kvalitně řemeslně zpracovaná vtipná pětiminutová zábava. Křup :)

Gambler (2008)

♠ ♥ ♦ ♣ Výjimečně jsem byl odsouzen ke sledování s dabingem. A ten bohužel nebyl ničím výjimečný, tradiční stoprocentní tupá kejda, při které vám padají vlasy a vyrůstají chlupy na zadku. Mám film o pokeru, tak proč vymýšlím a motám celou terminologii!?!?! Co se samotného filmu týče, přináší nám typickou béčkovou americkou pohádkovou cestu na vrchol, při které nemůže chybět nějaký ten románek, nezničitelní borci a očekávaná laciná pointa. K pokerovému tématu, které i když se motá jen kolem Texas Hold’em, bych toho až tak moc neměl, až na tradiční směšný finálový heads up. K pětihvězdě chybělo, aby si Reynolds s Harrisonem dali francouzáka. Takže dvě hvězdy filmu o pokeru, který má k realitě asi nejblíže a třetí hvězda za všechny ty pokerové superhvězdy, které se filmařům tady podařilo dostat na plátno. ♠ ♥ ♦ ♣

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Pro mě je určitě nepříjemná muzikálová podstata, muzikál totiž vůbec není mým šálkem čaje. Stejně je ale Burton takovým mistrem svého řemesla, že se na to dívá pěkně i mě (až na to množství kečupu). Všechno v ponuré atmosféře starého Londýna je parádní od Toddovi břitvy až k dekoltu paní Lovett. A zahráli to taky celkem dobře :-)

Frankenweenie (1984)

Když umírá pes, trhá mi to srdce. No ale tohle je úplná bomba. Velký Tim a jeho raná tvorba = nádherný příklad uměleckého díla. Dokonalý příklad nápaditosti a následného zpracování. Já se bavil, jako nikdy.

Hráči (2003)

♠ ♥ ♦ ♣ Pokerová tématika? Žádný seriózní poker nečekejte. Opět nechápu, proč se film točí kolem téhle hry, když jí tvůrci vůbec nerozumí a kazí si tím šanci na slušný film. A ani můj oblíbenec Sly se mi sem paradoxně nehodí. ♠ ♥ ♦ ♣

Stůj při mně (1986)

Moc šikovná oddechovka tohle to. Stephena Kinga mám rád, i když „The Body“ jsem nečetl, Bena Kinga mám rád, k tomu děcka i teenageři hrají solidně a jako bonus přijde scéna s pijavicí, u které jsem málem omdlel taky.

Pátá pečeť (1976)

Parádní psychologická povídka. U Páté pčetě ale dodržení Santovy knižní předlohy pro mě nevedlo ke stoprocentnímu vyvrcholení. [SPOILER] Při zasazení děje do reálné situace bych spíš věřil tomu, že to vězeň ten odskáče jinak. I když pouhý pohled do jeho očí musí být těžký, zachránit si život takto, to by udělalo 99 lidí ze sta. Takže škoda té symboliky.

Psí útulek (2010)

Občas se tady ještě přece jen najde super film! Je to samotná špička svého "pasťákového" žánru, bez obalu, je to sada. Překonává i Sleepers a takový nějaký Breakout rovnou splachuje do hajzlíku JASNÝCH 100%

Hospoda (1996) (seriál)

Tenhle sitcom mě vždycky pobavil, vždycky jsem se smíchy válel na zemi, takže už na to koukám aspoň po 4té. "Starý báby by se měly střílet už za mlada."