Společnost mrtvých básníků (1989)

Ve škole toho naspím víc, než doma a poezie by mi mohla posloužit snad jen při akutním nedostatku toaletního papíru. Jsem naprostý barbar. Poselství básníků o smyslu a chuti do života je ale moc fajn, nehledě na dobu a místo, kde se vše odehrává. Příjemná podívaná, tedy 80%

Lovec jelenů (1978)

Tak jsem koukal na úplně jiný film. Ke každému filmu patří nějaký úvod, u Deer Huntera je tím úvodem svatba, kde si dávají kozáčka a děcka breakdance. Hodina ve znamení naprosté zbytečnosti. Po svatebním dni jen pár jiných záběrů a než bys řekl švec, flambujeme týpka z Vitkongu. Ani jsem se nerozkoukal a už si drží pistoli u hlavy! Nevadí, aspoň že přišel nějaký zásadní zvrat a akce. To jsem ještě nevěděl, na čem celý film stojí a že kvér už prakticky do konce borci od hlavy neodloží. Přitom vietnamská anabáze z tříhodinové stopáže zabrala možná čtyřicet minut a ve zbytku opět hledejme kamarády a sama sebe s ruskou ruletou. Možná je to těmi hroznými filmy Přežij! nebo 13, které jsem měl možnost vidět, možná je to tím, že mi celý film nejde dohromady a tvoří hodně rozháranou mozaiku. Ve třech hodinách kladli důraz na spoustu zbytečností a to nejzajímavější zůstalo trestuhodně odbyté. Čím jsem si to zasloužil?!

Nepřítel pod ochranou (2012)

Úplně prachobyčejný, průměrný akčňák s převzatým konceptem. No každému je snad jasné, jak to bude probíhat, takže k tomu nemám co dodat. Jenom to, že koukat se na to dalo a čtvrtou hvězdu dávám jen kvůli účasti mých hodně oblíbených Washingtona a Reynoldse.

Standardní situace (2010) (amatérský film)

Vtipné, originální, místy skvěle trefené. 80% i když mi jsou pražská S vyloženě proti srsti.

Debil Dead (2004)

Dobře udělaná šílenost... Blade4ever!

Little Dark Poet (1999)

Moc pěkně zpracované, jinak nepříliš výrazné.

Pimp My Ride International (2006) (pořad)

Po vzoru amerického Pimp My Ride hledá Lil' Jon majitele těch nejhroších šroťáků tentokrát v Evropě. Rozhodně nemá takovou flow jako X a ani mechanici nejsou takoví draci jako ti z Westcoast Customs. Aspoň že zůstává pěkná perfektní režie a zpracování show. 80%

Vyšperkuj mi káru (2004) (pořad)

Mr. X to the Z, Xzibit! S Lil' Jonem už to nebylo ono. Taky byla škoda, že málokdy šáhli na motor. Jinak většinou superšílené vychytávky, hračičky. „Thanks MTV for pimping my ride!"

Smetiště (1998) (pořad)

Někteří maníci byli teda obdivuhodní.

Katka (2009)

Ja pro ně nžiju ty kundy ty voe zkurvení ty voe. Co to píče pofim cotokc ty voe. Zem nebudu chodit, prostě sem nebudu chodit ty voe. Že pre upně první na hlavu jako že jo tady ty vo. Tady do mě furt jenom šijou ty voe to př c nejde ty voe. Jako se přčšnn dítě nebude ty voe jako oni sou píče ty voe. Katka Vylízaná, Láďa Nechutný, Roman Ultraodporný. Rozum mi zůstává stát nad jejich omezeností, životním stylem a parazitováním. Výkvět národa aneb chudák holčička. Dugs are bad, m’kay!?