Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Zaujímavý príbeh (prípad), no aj keď ma zaujal, bol pre mňa malo pútavý, strhujúci. Herci hrali v pohode, hudba bola skutočne podmanivá, no to, že sa to odohrávalo takmer všetko iba v kancli a nič sme vlastne nevideli ma sralo najviac. Tak či tak zaujímavý prípad, ktorý sa skutočne stal. 70% - 3*

Wednesday (2022) (seriál)

1. séria - 80%. Vlastne príjemne prekvapenie. Rodinu Addamsovcov celkom poznám, videl som animáky aj filmy, ale prečo tento seriál mal byť iba o Wednesday som nepochopil. No o to viac som bol prekvapený keď som videl ako dobre to funguje. Veľkým plusom je podiel Tima Burtona, pre ktorého je tento príbeh ako stvorený. Škoda, že nerežíroval všetky diely. Od Burtona sa hudobný skladateľ Danny Elfman asi nikdy neodtrhne a tak aj hudobný motív sa podaril a dal spomenúť na Burtovky s deväťdesiatok. No najväčší ťahák filmu je jednoznačne Jena Ortega ako Wednesday, ktorá si celý seriál vystačí s jedným kamenným výrazom. Dialógy majú šťavu a detektívny príbeh vás zaujme až do konca. Spokojnosť, teším sa na ďalšiu sériu.

Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Tak toto bol riadny kentus. Zaklínača s Cavillom mám celkom rád a aj keď ho nepovažujem za výbornú fantasy, oproti tomuto Blood Originu to je skvost. Je tu toľko veci a blbostí, že ani neviem kde začať. Seriál ma síce iba štyri diely, aj to tragicky zostrihané a chýba tu zopár scén. Príbeh by ako tak ušiel, ale herci a ich postavy nič moc. Určite to nie je partia, s ktorou sa radi zabavíte. A to nehovorím o zloduchoch, ktorí sú ešte horší. Kostýmy sú taktiež divné a nehodili sa mi sem, vizuálne to zo zaklínačom nie je podobné a efekty sú na takúto produkciu jednoducho slabé až mizerné. Ďalej tu máme niekoľko vážnych scén (hlavne vo finále), ktoré pôsobia skôr trápne ako seriózne a to je veľmi zla vizitka. Kredit pripisujem akcii, na ktorú sa dá pozerať, tak isto výber lokácii na Islande sú super a výborne to okorení aj hudba, ktorú zložil overení Bear McCreary. Ďalej už neviem čo by som pochválil. Akurát len to, že to malo iba štyri diely, neviem či by som prežil ďalšie diely. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. Obľúbený soundtrack: To a New Beginning. 50% - 2*

Bledé modré oko (2022)

Mám rád tento typ filmu s tohto obdobia a celkom som sa po ukážkach aj tešil na tento prípad, no nakoniec ostala iba divná pachuť po dopozeraní filmu. Atmosféra filmu sa vydarila, bavil ma príbeh aj postava Christiana Balea, no nebavil Harry Melling ako Edgar Allan Poe. Taktiež mi aj tempo filmu prišlo nevyvážené a miestami sa film dosť vlečie. Čo je však veľké plus je záver filmu, ktorý sa vydaril a doslova vytiahol tromf až na poslednú chvíľu. 65% - 3*

Šmoulové: Strašidelný speciál (2013) (TV film)

Vianočný špeciál ma bavil viac ako tento strašidelný, ale šmolkovia mixnutý s ospalou dierou a bezhlavým jazdcom ma na tu chvíľu celkom zaujali a aj bavili. 65% - 3*

Šmoulokoleda (2011)

Dickensová Vianočná koleda prišla aj medzi Šmolkov. Cez vianočné sviatky ako stvorené. Pekná jednohúbka. 75% - 4*

Bitva u Vídně 1683 (2012)

Príbeh v pohode, ale to spracovanie je strašné. Neviem na čo sa si tvorcovia ukrojili takýto veľký kúsok, keď to nezvládli. Bitka o Viedeň potrebuje naozaj dobre efekty, ale toto je strašne lacná záležitosť. Akcie nie sú najlepšie, ale zaujímali ma, čo sa o postavách povedať nedá. Tak na pol oka sa to pozrieť dá, ale to je tak všetko. 45% - 2*

Jan Žižka (2022)

Čakal som viac ak mám pravdu povedať. Bavili ma postavy, akcie, herci, podarili sa aj kostýmy, lokácie, vypráva, hrady, ale aj príbeh, no čakal som viac ako len začiatok tejto legendy. Bavilo ma to a prišlo mi to celkom pekne natočené (hudba sa tiež podarila), ale to najlepšie sme vlastne ani nedostali a tak trochu to pôsobí ako prvý diel s trilógie. Škoda. 65% - 3*

Klaus (2019)

O výborných kúskoch toho netreba veľa písať a pravé preto budem stručný. Klaus je nádherná rozprávka s pekným príbehom o Vianociach, ktorá dokáže zabaviť, vyčariť úsmev na tvári, ale aj dojať. 90% - 5*