Templář (2011)

Musím povedať, že som celkom prekvapený. Jonathan English to síce celkom pekne zrežíroval (výprava, kostýmy, akcie) a dokázal namiešať aj celkom fajn hereckú zostavu, taktiež zamaskovať nižší rozpočet, ale je to v podstate stále dookola o tom istom. Skupinka žoldnierov a jeden teplársky rytier (Purefoy) chráni hrad pred tyranským kráľom (Giamatti). Síce s celkom peknými krvavými akciami, no nezaškodilo by, keby strih nebol tak rýchli a kamera tak roztrasená. A tiež barbari, ktorý hulákajú prekvapivo po maďarsky na to, že su to Dáni. Keď si to tak zhrniem, tak celkom fajn herci, postavy, príbeh, hudba, výprava atď. a celkovo sa to aj trafilo do môjho štýlu. Rozhodne jeden s tých lepších historických filmov, na ktoré nie sú prachy. Obľúbený soundtrack: Final Resolution. 80% - 4*

Čistá duše (2001)

Matika nieje moja silná stránka a doteraz si pamätám, v ktorých ročníkoch som z nej prepadal. Každopádne tento film je rozhodne lepší a zaujímavejší ako rovnica o jednej neznámej. Brilantný casting ťahá film spoľahlivo dopredu a Goldsman, Howard a Horner už len čarujú s dialógmi, postavami a ich emóciami. Občas mi to prišlo miestami zdĺhavé, ale každá scéna ma svoje miesto v príbehu. Aj keď Russel Crowe podáva skvelý a nezabudnuteľný výkon, James Horner ho o chlp tromfol. Obľúbený soundtrack: A Kaleidoscope Of Mathematics, Creating 'Governing Dynamics', Cracking The Russian Codes, The Car Chase, The Prize Of One's Life... The Prize Of One's Mind, All Love Can Be. 85% - 4*

Řím (2005) (seriál)

1. séria - 70%. Ďalší seriál z dielne HBO, ktorý je po vizuálnej stránke pekne rímsky, kostými, výprava a podobne to všetko tu je v takom štýle v akom tomu má byť.No problém vidím v tom, že niektoré časti sú dosť nudné a iné zase prekvapivo dobré.Scény ktoré sa motajú okolo hlavných postáv (Lucius Vorenus, Titus Pullo) sú dobre a je to aj tým, že ich hrajú skvelý herci (Kevin McKidd, Ray Stevenson).Nie že by ostatné scény bez tých hercov boli zlé, ostatný herci sú tiež dobrí (Rím ma vlastne herecké obsadenie fakt skvelé - napr. aj James Purefoy), ale je to viac o budovaní impéria, čo mňa osobne až tak moc táto látka s prostredia Ríma nezaujala.Žánrovo je to viac dráma a historický ako akčný a vojnový. Ale čo už nemohol som odolať plagátu. 2. séria 75%. Do tohto seriálu som stúpil zlou nohou a pomýlil som si žáner. Čakal som niečo iné, zo začiatku ma to ale bavilo potom už to bolo raz hore raz dole. Po skončení prvej série, ktorá mi nedala to čo som chcel ale ani som si nijak moc extra nenudil, som rozmýšľal, či sa pustím do druhej série. Po čase som bol ale zvedavý ako sa to skončí a aby som pravdu povedal celkom mi aj chýbala ta rímska doba a tie postavy, aj keď ma to až tak moc nezaujalo. Ale nebola to ani katastrofa. Rím obsahuje historicko - dramatické (- akčné) prvky ktoré sú sfilmované fajn, niekto sa pri tom bude nudiť, niekto len s časti (môj prípad) a niekto vôbec. Čo sa týka druhej série, tak sa mne zdala trošku lepšia. Je to asi aj tým, že som už vedel čo mám čakať a práve preto som nebol sklamaný, tak ako pri prvej sérii. Druha séria je viac akčnejšia - umiera viac postav, dôjde aj na bitky a celý seriál Rím sa chystá na zakončenie, takže to má svižnejšie tempo. Čo sa týka tohto seriálu, tak je to asi najlepší seriál o Ríme.

Noc je ještě mladá (2011)

Pre mňa prekvapivo dobré, zo začiatku to začínalo ako klasika (teen komédie) a vlastne celý ten priebeh tak aj pokračuje, ale čím viac minút pribúda na VLC prehrávači, tým je to zaujímavejšie a hlavne zábavnejšie.Treba sa prekusať trošku cez ten nudný začiatok a potom je to fajn, film naberá na obrátkach, vtipné scény len pribúdajú, tie trapné tiež (ale fungujú ako very funny) a celé to pôsobí veľmi sympaticky hlavne vďaka skvelým hercom, kde Topher Grace spĺňa podmienky pre obe pohlavia (chlapi mu budú fandiť a povzbudzovať ho a dievčatá zase obdivovať) a o čoraz krajšej herečke menom Teresa Palmer to platí tiež tak nejak podobne (btw všimli ste si tu podobu s Kristen Stewart? Teresa je ale krajšia:-).V skratke sa jedná o ďalšiu komédiu pre mladšie publikum o stredoškolskej láske, ale je to jedna s tých vydarenejších kúskov. 80% - 4*

Transformers 3 (2011)

To čo sľubovali tvorcovia Michael Bay a Steven Spielberg to sa ja stalo! Akcie sú prehľadnejšie, zbytočné dvojičky (Mudflap a Skids) tu už nie sú, na humore sa dosť ubralo (sem tam sa tam nejaký nájde, ale rozhodne nie je tak otravný ako pri dvojke), roboty dostávajú pekne vela priestoru a nechýbajú ani emócie, zvraty, temnejšie zimmerovské tony od Jablosnkého, či smrť ľudských postáv. Len škoda toho nevýrazného príbehu, ktorý je v podstate o tom istom. Transformers: Dark of the Moon v epičnosti len tak za posledné roky určte nikto neprekoná a po záverečnom finále si akurát môžte hľadať sánku niekde na zemi okolo vás (ak nie ďalej).Tretí Transformeri sú zatiaľ najtemnejší diel s celých Bayformers, ale stále je to film pre deti, takže sa zas toľko násilia nenájde, ale oproti predošlým dvom filmom je ho tu stále prekvapivo dosť. Čo a týka hereckej zmeny - Rosie Huntington-Whiteley, tak sa žiada katastrofa nedeje, skôr naopak, príjemne prekvápko a vo filme to skvelo klape aj bez Megan Fox. Steve Jablonsky si naštudoval celkom dosť zimmerovštiny, zmixoval tam základný koreň Transformerov a celkový mix je opäť fajn, ktorý scénam dodáva šmrnc. Nie je to úplne dokonalé, trošku sa niektoré scény dali poupraviť a iné vystihnúť, ale inak je to neskutočné (akčné) žrádlo. Škoda tej zbytočnej vaty v prvej polke filmu. Obľúbený soundtrack: Dark Side Of The Moon, There Is No Plan, Battle. 85% - 4*

Farma (2011) (pořad)

Čakal som vačšiu sračku, ale dostal som celkom fajn zábavu, pri ktorej som sa (prekvapivo) ani moc nenudil. Ale nie je to ani žiadny zázrak. Na druhú stranu je zaujímavé sledovať moderných ľudí ako žijú starým spôsobom. Som zvedavý do kedy ma to ale bude baviť. Update: druha a ďalšie série sú teda riadne násilne tragédie. 35% - 2*

The Human Factor: Exacting Revenge of the Fallen (2009)

Dokument zo sveta Transformers a konkrétne z Revenge of the Fallen.Obsahuje to pochopiteľné typické veci ako sú: točenie akčných scén, ako opäť s Bay-om spolupracovala armáda, ako náročný boli roboty, koľko výbušnín sa minulo, aké problémy nastali, ako sa strihalo, či zvuk efektov a podobne.Proste klasický Making of, ktorý ma 135 minút.Zaujímavé, no ničím geniálne ako napríklad Lord of the Rings.Každopádne stojí za pozretie pokial sa vám páčil film. 85% - 4*