United (2011) (TV film)

Film ktorý upútal skôr emočným zážitkom ako špeciálnymi efektmi a násilím. Takých dnes už veľa nevidíme. Manchaster United je skutočne svetový unikát. Aj napriek ťažkým skúškam, ktoré ho sprevádzali od jeho vzniku podáva neustále skvelé výkony. Bud to asi tým, že ľuďom v ňom nejde len o peniaze, ale hlavne o pôžitok z hry a potešenie fanúšikov.

Prokletý klub (2009)

Síce sa považujem za nadpriemerne zainteresovaného fanúšika futbalu a medzi moje obľúbené Patrí aj Premier League, nemal som ani potuchy o existencii nejakého Braina Clougha, takej veľkej legendy medzi svetovými trénermi. Osud sa s ním zahral síce nepekne, čo bolo zapríčinené najmä jeho zatrpknutou povahou, honbou za víťazstvom a nešportovým správaním jeho rivala Revieho. Film pekne poukazuje za súboje ohľadom futbalu, ktoré sa nebojujú na trávniku, ale za múrmi tribún.

Thanks, Smokey! (2011) odpad!

Nechutné. Neviem, čo na tom vidíte.

Medvídek Pú (2011)

Vydarený remake starej klasiky. Dobre sa popri tom spomína na detstvo.

Batman (1992) (seriál)

Tak tomuto vravím skutočná klasika z detských čias. Batman je môj najobľúbenenjší superhrdina, možno práve aj kvôli tomu seriálu.

Griffinovi (1999) (seriál)

Vôbec mi nesadol spôsob animácie a mnohé situácie mi pripadali totálne klišé. Neviem, možno som mal len zakaždým zlú náladu keď som sa dostal k nejakej epizóde. Jednoducho na mňa nejak zvlášť nezapôsobili.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Zaujímavá rozprava o živote a smrti. Tento problém je stále stále veľmi diskutabilný aj v súčastnosti. Eutanázia je niekde povolené, no vo väčšine štátov je považovaná za hrdelný zločin. Ja osobne som proti nej.

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Rišavovlasá, ukecaná a neuveriteľne romantická Anna patrí nie len medzi literárnu ale aj kinematografickú klasiku. Anna je skutočne neuveriteľné dievča, ktoré čerpá silu žiť zo svojich kníh a rozdáva ju všade naokolo.

Katie - Dítě divočiny (1995)

Až na amatérske spracovanie komunikácie gorily a človeka prostredníctvom ľudskej reči, bez použitia posunkových znakov v prevažnej časti filmu to bol celkom OK. Najviac ma v závere potešilo objasnenie "dobra a zla" na súdnom procese a konečný osud gorily, ktorá konečne našla svoj pravý domov.

Země rebelů (2010) (seriál)

Až na tá predpotopnú výpravu a prevažnú časť podpriemerných hereckých výkonov to zas také zlé nebolo. Príbeh síce plynul pomaly ale dal sa stráviť pri večernom zaspávaní na sedačke. Sem tam sa im dáka scéna aj vydarila, ale tie špeciálne efekty (ako napríklad oheň), ktoré sme tam videli nemajú v 21. storočí či hľadať.